kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projekto „Kur Kaziukas, ten ir turgus“ įgyvendinimas Vilniaus rajono ikimokyklinėse įstaigose

Kaziuko mugė – išskirtinis Vilniaus krašto renginys, kuris šio krašto bendruomenei gerai pažįstamas ir artimas širdžiai. Mūsų proseneliai prisimena, kaip senovėje Kaziuko mugei buvo ruošiamasi prieš pusmetį ar ilgiau. Ilgais vakarais pagaminti dirbiniai ir padargai buvo parduodami.


Pasak etnologės, tautosakininkės, žurnalistės G. Kadžytės, Šv. Kazimiero kermošius ir vadinamųjų Vilniaus verbų rišimo tradicija prasidėjo nuo karalaičio Kazimiero laikų. Kaziuko mugės ištakos siekia XVII a. pradžią.

2017 m. kovo 8 d. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų lopšelyje-darželyje organizavome Vilniaus rajono ikimokyklinių įstaigų konferenciją ,,Kaziuko mugės šventimo tradicijų puoselėjimas“. Ši konferencija – tai Vilniaus rajono ikimokyklinių įstaigų projekto ,,Kur Kaziukas, ten ir turgus“ antrasis etapas.

Konferencijoje ,,Kaziuko šventimo tradicijų puoselėjimas“ dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, vyriausioji specialistė Alicija Balcevič ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų direktoriai.

Labai džiaugiamės, kad Vilniaus r. Nemenčinės vaikų lopšelio-darželio inicijuotame projekte pareiškė norą dalyvauti keturiolika Vilniaus rajono švietimo įstaigų: Eitminiškių pagrindinė mokykla, Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinė mokykla, Glitiškių mokykla-darželis, Kabiškių mokykla-darželis, Nemenčinės vaikų darželis, Pagirių ,,Pelėdžiuko“ vaikų darželis, Kalvelių vaikų darželis, Bezdonių vaikų darželis, Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis, Nemėžio vaikų lopšelis-darželis, Marijampolio vaikų lopšelis-darželis, Avižienių vaikų lopšelis-darželis, Lavoriškių vaikų lopšelis-darželis ir Nemenčinės vaikų lopšelis-darželis.

Visi konferencijos dalyviai pristatė projekto įgyvendinimą, kaip šiose švietimo įstaigose išsaugojamos ir puoselėjamos tik mūsų kraštui priskiriamos ir mūsų bendruomenėms taip svarbios tradicijos. Projekto dalyviai papasakojo, kaip vaikai ruošėsi turgui ir kaip jį organizavo.

Konferencijos metu buvo pažymėta, kad supažindinimą su etnine kultūra būtina pradėti nuo lopšelio-darželio, kai vaikų imlumas pats didžiausias ir kai didžiausia tikimybė, jog pasėtas grūdas išleis daigą ir sužaliuos. Dalyviai mano, kad šiandien, sumažėjus šeimos ir vietos bendruomenės įtakai, švietimo įstaigos vaidmuo tęsiant įprastas bei formuojant naujas tautos kultūros tradicijas didžiulis, todėl šį darbą privalome gerai atlikti. Kultūros paveldo perdavimas jaunajai kartai labai svarbus, o bendri darbai, projektai ir kitokios pedagoginės veiklos ne tik suartina giminingas pedagogų sielas, bet ir skatina pasidalinti gerąja darbo patirtimi.

 

Vilniaus r. Nemenčinės vaikų lopšelio-darželio
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Janina Mazanovienė

Shadow up