kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje vyks projekto „Gyvenu laisvai“ idėjų pristatymas ir pirminė atranka

Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje jau antrą mėnesį veikia projekto „Gyvenu laisvai“ kūrybinės dirbtuvės. Projektą inicijuoja ir įgyvendina viešoji įstaiga „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“. Š. m. vasario 7 d. jaunimo komanda „Žingsnis“ pristatys savo sukurtas penkias idėjas, kuriose originaliai atskleis gyvenamojo krašto išskirtinumą. Kiekvienai idėjai pristatyti ruošiamas trumpas kūrybiškas pristatymas.


Pirmajai idėjai „Šokime ir atskirai, ir kartu“ realizuoti buvo pasirinkti tautinių šokių (lietuvių, lenkų, rusų, totorių) motyvai bei vienijantis baigiamasis šokis. Antros idėjos pavadinimas „Žmogus ir krašto istorija“. Jos pagrindas – autentiški Pagirių apylinkėse gyvenančių senolių praeities prisiminimai. Remiantis šiomis istorijomis kuriamas pojūčių spektaklis, leidžiantis patirti ir geriau suprasti tai, ką tiems žmonėms prieš daugiau kaip 50 metų teko išgyventi. Pirmoji pasakojama istorija yra Vytauto Juozapaičio – garsaus operos solisto Vytauto Juozapaičio tėvo – gyvenimas tremtyje. Trečiąja idėja „Sužinome ir įprasminame“ gilinamasi į Pagirių istoriją. Išklausius senbuvių pasakojimų bei paieškojus medžiagos senosiose knygose, įspūdis užfiksuojamas haiku poezija. Ketvirtoji komandos „Žingsnis“ idėja „Natų spalvos“ kviečia pajusti nykstančios totorių tautos kultūrinį išskirtinumą klausant stilizuotos totorių liaudies dainos. Penktoji idėja „Pynė“ suburia visus komandos narius ir skatina skirtingų tautybių jaunuolių bendravimą ir geresnį tarpusavio pažinimą. Tai yra viešoji akcija (flešmobas), kurios metu lietuvių ir lenkų tautybių jaunuolių grupių susitikimas virsta ne numanomu konfliktu, o draugiška choreografine kompozicija – rankų pyne.

Po idėjų pristatymo ir aptarimo gimnazijos bendruomenės nariai balsuodami išrinks tris, jų manymu, geriausias idėjas, kurios vertos atstovauti savo kraštą projekte „Gyvenu laisvai“.

 

Projekto koordinatoriai

Shadow up