kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Filmo „Skirtingi ir tuo ypatingi“ premjera Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

Sausio 27 d. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos jaunimas, kuris dalyvavo respublikiniame projekte „Gyvenu laisvai“, pakvietė visus į sukurto filmo „Skirtingi ir tuo ypatingi“ premjerą.


Į renginį atvyko garbingi svečiai: vienas iš projekto „Gyvenu laisvai“ iniciatorių Vytautas Bruveris, scenaristė Teklė Kavtaradzė ir Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkas Tair Kuznecov. Gimnazijos direktorius Zbigniev Maciejevski, sveikindamas visus atvykusius, padėkojo mokiniams už aktyvų dalyvavimą projekte ir jo sėkmingą įgyvendinimą.

Prieš filmą jaunimas papasakojo susirinkusiems žiūrovams (tėvams, Nemėžio gyventojams, mokiniams, mokytojams) apie projektą, jo tikslus ir eigą, pasidalino nuotraukomis bei savo įspūdžiais.

Peržiūrėjus filmą, visi buvo pakviesti padiskutuoti ir aptarti projektą bei jo kūrybinį rezultatą.

2016 m. lapkričio 8 d. Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos jaunimo komandai, kurios koordinatorėmis buvo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Pumpalavičienė ir specialioji pedagogė Ana Pavilovič-Jančis, buvo įteiktas apdovanojimas už Vilnijos jaunimo tapatybių kūrybines paieškas ir sukurtą filmą „Skirtingi ir tuo ypatingi“. Pasveikinti Nemėžio jaunimo į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus tada atvyko Vilniaus r. savivaldybės vicemeras Robert Komorovski, Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Sofija Ryžova, Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkas Tair Kuznecov, gimnazijos mokytojai bei jaunimo draugai.

Įgyvendinant šį projektą, Rytų Lietuvoje – Vilniaus rajono, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių ir Visagino savivaldybėse – buvo įkurtos kūrybinės dirbtuvės, suburtos 5 jaunimo komandos. Kiekviena jų buvo pasirinkusi po temą, susijusią su savo krašto išskirtinumu, istorija bei kultūra, ir meninę priemonę jai atskleisti. Jaunimas menines priemones (filmus, spektaklį ir bukletą) kūrė kartu su pripažintais menininkais. Kūrybinėse dirbtuvėse buvo organizuojamos diskusijos su žinomais istorikais, žurnalistais, politologais, menininkais apie tai, kas yra tautinė tapatybė ir kaip ją išsaugoti, kokios daugiautautės valstybės stiprybės, kas istoriškai jungia skirtingas tautas, ir panašiomis temomis.

Projektą inicijavo ir įgyvendino viešoji įstaiga „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugija, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.

Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokytojos:
Ana Mackel ir Ana Pavilovič-Jančis

Shadow up