kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Primename apie gyvenamosios vietos deklaravimą

Deklaravimas – administracinė procedūra, kurios metu nurodoma vieta, kurioje asmuo faktiškai gyvena. Lietuvos gyventojai privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą, arba būti įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, o išvykstantys iš šalies ilgiau nei pusei metų – deklaruoti išvykimą.


Nuo sausio 1 dienos įsigaliojus naujos redakcijos Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymui, asmenys, nedeklaravę savo gyvenamosios vietos, bus išbraukti iš savivaldybės apskaitos bei rizikuoja likti be valstybės teikiamos socialinės paramos, o vaikus auginančios šeimos negalės savo atžalų leisti į tų savivaldybių darželius ir mokyklas.

Į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą ribotam laikotarpiui įtraukiami benamiai, taip pat asmenys, išėję iš globos institucijų ar šeimynų, teismo nutartimi gydomi specializuotuose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose, atliekantys bausmę pataisos įstaigose ar laikomi tardymo izoliatoriuose.

Nuomojantiems būstą pakanka deklaruojant gyvenamąją vietą seniūnijai ar savivaldybei pateikti sudarytą būsto nuomos ar panaudos sutartį arba savininko leidimą. Būsto savininkai gali nustatyti nuomos sutarties terminą, kuriam pasibaigus, laikinų gyventojų gyvenamosios vietos duomenys Gyventojų registre bus panaikinami automatiškai. Taip išvengiama papildomų rūpesčių – savininkui nereikės teikti prašymų panaikinti duomenis bei laukti valdininkų sprendimų.

Nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai, globėjai arba kiti atstovai, o gyvenamoji vieta deklaruojama ten, kur ją deklaruoja tėvai.

Vilniaus rajono gyventojai savo gyvenamąją vietą gali deklaruoti rajono seniūnijose arba užpildę gyvenamosios vietos deklaracijos formą elektroniniu būdu tinklalapyje www.epaslaugos.lt.

Apie kitas gyvenamosios vietos deklaravimo aktualijas kviečiame skaityti Vidaus reikalų ministerijos parengtoje atmintinėje.

Shadow up