kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Siaubo literatūros skaitymų vakaras Nemenčinės Gedimino gimnazijoje

Gruodžio 8 dieną Nemenčinės Gedimino gimnazijos bibliotekoje vyko „Siaubo literatūros skaitymų vakaras“. Šį renginį organizavo gimnazijos bibliotekos vedėja Danguolė, kartu su lituanistėmis, atsižvelgdamos į mokinių pageidavimus, nes mokinius ypatingai vilioja tai, kas paslaptinga, baugu, nekasdieniška.


D. Maslauskienė gimnazijos bibliotekoje sukūrė paslaptingą, bet kartu ir labai jaukią nuotaiką: prieblandoje mirgėjo daug degančių žvakių, skaitovai ir gausiai susirinkę tėveliai gurkšnojo arbatą ir ragavo „Pyragų vakare“ įsigytų skanėstų. Mokytoja L. Juškauskienė renginio pradžioje kalbėjo apie siaubo literatūros esmę ir prasmę. Ji pasakojo, kad tik žinant žaidimo taisykles galima nugalėti pačius didžiausius siaubus: priversti numirėlį grįžti atgal į kapus, sėkmingai išbūti naktį su vaiduokliais ir velniais ar dalyvauti raganų puotoje. Mokytoja akcentavo, kad baimei pažinti reikia drąsos, nes jei tu sugebi įvardyti savo siaubus, vadinasi gali išeiti iš užburto rato ir apšviesti pačią tamsiausią kertę.

Ištraukas iš siaubo literatūros skaitė apie dvidešimt 5-7 klasių mokinių. Mokiniai rinkosi ištraukas iš tokių knygų kaip „Stiklo vaikai“, „Siaubų autobusas“, sakmių knygos „Sužeistas vėjas“, Haufo pasakos ir kt. Penktokai rinkosi eilėraščius burtų ar magijos tema. Šeštokė Gabrielė su Raimundu pristatė sukurtą trumpametražį filmuką „Ir vaiduokliai žaidžia“, kuris labai patiko renginio dalyviams. Nemažai mokinių skaitė savos kūrybos siaubo pasakas bei mitines sakmes. Visi dalyviai buvo apdovanoti čiulpinukais-vaiduokliukais.


Laura Juškauskienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Danguolė Maslauskienė, gimnazijos bibliotekos vedėja

Shadow up