kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rukainių gimnazijos mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo ir Vilniaus universiteto bibliotekose

Lapkričio 29 dieną IIG klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Lilija Jeremejeva, Oksana Aleknavičius, bibliotekininke Alina Juckevič, lenkų kalbos mokytoja Lucija Kuzborska dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje po atsinaujinusią Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Vėliau Vilniaus universiteto biblioteka visus IIG klasės knygų mylėtojus pakvietė į edukacinį užsiėmimą „Kaip pagydyti knygą“, kurio metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su knygos atsiradimo istorija, dokumentų išsaugojimo, restauravimo būdais, o taip pat tapti savo knygos kūrėjais.


Bibliotekos darbuotojai pirmiausia pristatė savo fondo įdomybes – seniausias knygas, vertingiausius dokumentus, parodė ir mažiausią bibliotekoje turimą knygą. Taip pat bibliotekos svečiams buvo suteikta reta galimybė apsilankyti Restauravimo skyriuje, kuriame konservuojami, restauruojami senieji kultūros paveldo dokumentai – unikalūs rankraščiai ir reti dokumentai, kuriuos siekiama išsaugoti ateities kartoms. Mokiniai susipažino su atsakingu ir labai aukštos kvalifikacijos reikalaujančiu restauratorių darbu, technine baze, sužinojo, kokie cheminiai ir mikrobiologiniai tyrimai atliekami knygos išsaugojimo procese. Buvo pristatyta ir kita labai svarbi kultūros paveldo dokumentų išsaugojimo veikla – skaitmeninimas.

Smagu, kad užsiėmimo metu mokiniai ir mokytojai ne tik įgijo įdomių, naudingų žinių, bet čia pat galėjo jas ir praktiškai pritaikyti – su VU bibliotekos specialistų pagalba savo rankomis kurdami mažo formato knygeles.

Lietuvių kalbos mokytoja Lilija Jeremejeva

Shadow up