kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Seneliai supažindinti su magišku siuvinėjimo pasauliu

Maišiagalos tradicinių amatų centras organizavo susitikimą su Vilniaus r. Paberžės globos namų seneliais bei darbuotojais.


Savo kryželiu išsiuvinėtus darbus maloniai sutiko parodyti ir apie juos papasakoti širvintiškės Ana Geigalienė ir Sigita Jankovskienė.

Spalvos tai gyvenimas. Kuo mes daugiau savo buitį sugebame paįvairinti spalvomis, tuo šviesiau, darniau gyvenime. O bespalvė gamta yra negyva gamta. Tokiais žodžiais pradėjo savo išsiuvinėtų paveikslų pristatymą Ana Geigalienė.

Pristatant juos, ji papasakojo, ką duoda spalvų koloritas, kokią reikšmę išsiuvinėjimo mene turi atspalviai. Būtent, tikslus apskaičiavimas, bei teisingas atspalvių išdėstymas, padeda sudaryti tikrą, gyvą vaizdą. Ypač tai turi reikšmės, kada yra išsiuvinėjami žmonės arba gyvūnai. Ana konkrečiai parodė kaip pvz: iš rudos spalvos atspalvių susiformuoja žmogaus veido bei akių išraiška, gyvūno kūno formos.

Moterys ne tik papasakojo apie patrauklų išsiuvinėjimo kryželiu grožį, bet ir praktiškai parodė kaip tai reikia daryti, pamatė kai kurių svarbių taisyklių, bei gudrybių, kad raštas būtų lygus, taisyklingas.

Nepastebimai prabėgo skirtos susitikimui pusantros valandos.

Paveikslai patiko žiūrovams. Dėl kai kurių buvo net pasiginčyta ir teko įrodinėti, kad vaizdas nepieštas, o išsiūtas rankomis.

Susitikimo pabaigoje Sigita Jankovskienė Globos namams padovanojo atminimui savo vieną paveikslą. Tai buvo graži, laukinių gėlių puokštė. Ana Geigalienė pasveikino visus su artėjančiomis Šv. Kalėdų šventėmis, padovanojo seneliams po puoduką su Kalėdų Senelio atvaizdu ir perdavė  nuo firmos „Riolis“ linkėjimus bei suvenyrus. Tai buvo rinkinukai išsiuvinėjimui, kur buvo viskas, kas reikalinga tam darbui: siūlai, medžiaga, trafaretas, adata ir net paaiškinimas.

Grįžome su pašviesėjusiais veidais, bei pakilia nuotaika. Širdyje buvo malonu, ramu. Taip jautėmės gal ir todėl, kad pamatėme, jog buvome laukiamos. Globos namų direktorė Rasa Tamošiūnienė mus pasitiko prie pat durų. Labai noriai aprodė savo valdas, kur visur tvyrojo jaukumas ir jautėsi rūpestinga tikros šeimininkės ranka, bei motiniška siela ir gerumas seneliu atžvilgiu. Iš visos širdies jai už tai dėkojame.

J. Voleišo
A. Geigalienė

Shadow up