kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvos gidai domėjosi Vilniaus rajonu

Penktadienį, lapkričio 18-ą dieną su Vilniaus rajono istorinėmis, kultūrinėmis bei turistinėmis vietovėmis pažindinosi Lietuvos gidų gildijos nariai.


Vilniaus rajono savivaldybės administracija siekdama viešinti ir pristatyti rajono turistinius išteklius kartu su Neries regioninio parko direkcija Lietuvos gidų gildijos nariams surengė ekskursinį-pažintinį turą po Vilniaus rajoną. Renginio metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su rajono žemės ūkiu ir verslu, švietimo sistema, turistinės traukos objektais, siūlomomis edukacinėmis programomis bei visa kultūrinių ir turistinių paslaugų įvairove.

Pažintinis lankymasis prasidėjo nuo Neries regioninio parko direkcijos, kur parko direktorė Audronė Žičkutė pristatė parką bei papasakojo apie čia lankytojų labiausiai pamėgtas turistines vietas, paveldo objektus bei atskleidė įdomiausius faktus.

Dūkštuose esančio Neries regioninio parko apylinkės tiek gamtiniu, tiek istoriniu ar kultūriniu požiūriu yra unikalios. Parko teritorijoje yra išlikę pilkapynai, piliakalniai, mitologiniai objektai. Čia pat yra ir didžiausias, apie 300 ha plotą užimantis Dūkštų ąžuolynas bei gražiausias ir didžiausias kilpas per visą savo 510 km ilgį sudaranti upė Neris. Šios apylinkės – ir senų, tik Vilniaus rajonui būdingų verbų pynimo tradicijų kraštas.

Parko gidas Saulius Pupininkas pristatė parko lankytojams siūlomas edukacines pamokas, taip pat parodė sukurtus filmukus apie parko mažuosius gyventojus – drugius. Po peržiūros visi kartu apsilankė Dūkštų ąžuolyne bei Bradeliškių piliakalnyje.

Po pietų ekskursija buvo tęsiama Maišiagalos miestelyje, kur dalyviai aplankė Maišiagalos piliakalnį bei neseniai po restauravimo darbų atidarytą Maišiagalos Houvalto dvarą. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo specialistė Gražina Golubovska papasakojo apie Houvalto rūmų restauravimą, čia gyvenusių Houvaltų šeimos istoriją.

Vilniaus rajono Turizmo ir informacijos centro darbuotojai papasakojo apie turistinius maršrutus po Vilniaus rajoną. Po to sekė Tradicinių amatų centro edukacinių programų pristatymas, kurio metu centro amatininkės supažindino su čia vykdoma veikla.

Šią dieną gidų gildijos nariai lankėsi ir Maišiagalos kunigo J. Obrembskio muziejuje bei Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, kur atvykusius pasitiko naujasis klebonas Monsinjoras Jan Kasiukevič.

Shadow up