kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Visuomenė kviečiama prisiminti išskirtinius karių ir piliečių poelgius

Lietuvos kariuomenė kviečia visuomenines organizacijas, kultūros, savivaldos ir kitas įstaigas, dalyvaujančias bendruose su kariuomene projektuose, taip pat pavienius civilius asmenis teikti kandidatus „Lietuvos karžygio“ nominacijai.


„Šis, prieš devynerius metus įsteigtas, apdovanojimas tapo gražia kariuomenės tradicija pagerbti žmones, išsiskiriančius savo dvasinėmis ir moralinėmis nuostatomis, savo gyvenimu ar tam tikrais poelgiais, demonstruojančiais išskirtinę – karžygio dvasią. Labai tikiuosi, kad ir šiais metais visuomenė atsilieps į mūsų kvietimą ir konkurso komisijai pateiks daug kilnių ir gražių istorijų“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Pasak vado, šis konkursas liudija, kad Lietuvos kariuomenėje nestinga karių, kurie ne tik žino kariuomenės vertybes, bet ir jomis gyvena.

Šio renginio tikslas – pagerbti šaliai tarnaujančius žmones, kuriems turime už ką padėkoti, taip pat apdovanoti už jų kilnius darbus, begalinį pasiaukojimą, keičiantį mūsų gyvenimą, ir drąsą.

Pateiktas nominantų istorijas vertins komisija, kuri atsižvelgs į nesavanaudiškumo ir valios išraišką, ryžto ir pasiaukojimo kriterijus.

Konkurse, kuris jau tapo gražia tradicija, gali dalyvauti krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių kariai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, taip pat jų šeimų nariai ar kiti asmenys, prisidedantys prie šalies gynybos stiprinimo, kurie savo poelgiais rodo deramą pavyzdį visuomenei.

Pagrindiniam „Lietuvos karžygio“ nominantui įteikiama iš bronzos išlieta30 cmaukščio kario su Gediminaičių stulpais statulėlė. Ją pagal istorikų ir karybos entuziastų atkurtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo epochos kario atvaizdą, ekipuotę ir ginklus, sukūrė skulptorius Romas Kvintas.

Planuojama, kad metų „Lietuvos karžygio“ nominantai bus pagerbti šių metų lapkričio 25 dieną.

Kviečiame istorijų aprašymus siųsti iki šių metų spalio 28 dienos el. paštu laimis.bratikas@mil.lt, faksu (8 5) 278 5032 arba laišku (adresu Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyrius, Šv. Ignoto g. 8, LT-01120 Vilnius), telefonas pasiteirauti – (8 5) 278 5055. 

Lietuvos kariuomenės informacija

Nuotr. kam.lt

Shadow up