kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone minimi Bibliotekų metai

 

Plakatų konkursas Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos bibliotekoje,
 skirtas Bibliotekų metams 

Minint Bibliotekų metus Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos biblioteka kartu su dailės mokytoja Marina Matijevskaja organizavo kūrybinį konkursą plakatui sukurti 5-8 klasių mokiniams, atspindintį skaitymą ir biblioteką.

Mokiniai entuziastingai sutiko dalyvauti konkurse. Iš viso sulaukėme apie 90 plakatų. Darbų atlikimo technika – laisva: galima buvo piešti, dažyti, klijuoti ir t.t. Komisija išrinko 6 gražiausius plakatus, kurie buvo vertinami už temos atskleidimą bei įdėtas pastangas ir fantaziją.  Geriausių plakatų autoriai gavo diplomus ir dovanas. Tai yra:

Kamilia Olševska ir Kornelia Gurska (7a)
Valdemar Podlipski ir Valdek Želobovskij (7b)
Milena Dubicka ir Jelizaveta Košman (6с)
Vadim Reket ir Remigijus Stefanovičius (8с)
Sabina Lyskoic ir Virginija Balkovska (6b)
Ernest Mečkovski Ir Ernest Ilgievič (8b)

Visi kiti konkurso dalyviai apdovanoti saldumynais ir mažomis dovanėlėmis. Džiugu, kad konkurse dalyvavo tiek daug mokinių. Šiuo metu visi konkurso plakatai papuošė gimnazijos biblioteką, kuriais galima bus grožėtis visą spalio mėnesį.

Dėkojame mokytojai Marinai Matijevskai už pagalbą organizuojant šį konkursą bei visiems konkurso dalyviams.

Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos bibliotekininkė
Marina Šostko

 Akcija „Ką žinai apie biblioteką?" Vilniaus r. Sužionių pagrindinėje mokykloje

Minint Bibliotekų metus, Sužionių pagrindinėje mokykloje rugsėjo mėn. paskutinę savaitę mokiniai dalyvavo įvairiuose konkursuose, kurie buvo susiję su biblioteka, knyga ir skaitymu, bei kūrė eilėraščius apie biblioteką. Pradinių klasių mokiniai su dideliu noru piešė konkursui ,,Aš bibliotekoje“. Kadangi ruduo – puikus metas kūrybai naudojant natūralias gamtos spalvas, todėl 7-8 klasių mokiniai dėliojo iš įvairiaspalvių lapų knygų formas.

Savaitės pabaigoje vyko garsiniai knygų skaitymai: vyresnieji mokiniai skaitė jaunesniems įvairias pasakas. Ypač malonu, kad vaikams, kuriems sunkiau sekasi skaityti, buvo gera proga susipažinti su dar neperskaitytomis pasakomis. Mokiniai, kurie aktyviai dalyvavo bibliotekos konkursuose, gavo dovanų – gražiai iliustruotų knygelių.

Viniaus r. Sužionių pagrindinės mokyklos
  bibliotekininkė Henrika Pavliun 

 Nemenčinės Gedimino gimnazijos renginiai, skirti Bibliotekų metams

2016-tieji metai Lietuvoje paskelbti Bibliotekų metais. Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazijos bibliotekoje minint šiuos metus vyko daug renginių, organizuota pilietinė akcija ,,Mano nuveikti darbai bibliotekoje“. 

Bibliotekoje buvo įrengta atskira skaitymo erdvė, kuri labai pritraukė mokinius. Kilimas, pagalvėlės ir sėdmaišiai kvietė juos patogiai įsitaisius paskaityti mėgstamą knygą ramioje vietoje. 

Rašytojas Tomas Dirgėla  pradinių klasių mokiniams pristatė savo knygą „Apie raganą Šiokiątokią“. Su devintokais lankėmės Vilniaus universiteto senojoje bibliotekoje, kuri mokiniams paliko neišdildomą įspūdį. O vieną gražų vakarą bibliotekoje vyko knygų skaitymai. Penktokai, jų mamos, direktoriaus pavaduotoja, lietuvių kalbos mokytoja ir bibliotekininkė skaitė savo mėgstamiausių knygų ištraukas. Gėrėme arbatą, klausėmės smuiko ir pianino garsų. Tokia vakaronė mokiniams ir jų mamoms labai patiko. 

Be to, kiekviena pradinukų klasė pagamino nuostabių knygų skirtukų, kuriuos dabar galime pamatyti bibliotekoje  ir pasidžiaugti puikiais mokinių darbeliais. Kaip ir kasmet, akcijos metu „Padovanok bibliotekai naują knygą“ biblioteka pasipildė naujomis knygomis. Ypač malonu, kad šiais metais biblioteka sulaukė daugiau lankytojų ir skaitytojų.   

Nemenčinės Gedimino gimnazijos bibliotekos vedėja Danguolė Maslauskienė


 

Akcija „Vasara su knyga 2016”, skirta Bibliotekų metams 

Minint Bibliotekų metus, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos biblioteka per vasaros atostogas kvietė skaitytojus dalyvauti skaitymo akcijoje „Vasara su knyga 2016“ (birželio – rugpjūčio mėn.).

Vasara – tai atostogų laikas: buvimas prie jūros, pasisėdėjimas ant suoliuko parke... Labai svarbu, kad šiomis akimirkomis kartu būtų gera knyga, kuri ilgam įtrauktų skaitymui. Todėl gimnazijos biblioteka visą vasarą buvo atvira mūsų skaitytojams ir sulaukė jų gana nemažai – virš 100 mokinių, kurie iš bibliotekos lentynų pasiskolino apie 370 knygų. Aktyviausiais skaitytojais tapo 2b, 1b ir 5a klasių mokiniai.

Dėkojame mūsų skaitytojams, kurie vasarą praleido turiningai – su gera knyga! Biblioteka turėjo puikią progą įrodyti mokiniams knygų skaitymo būtinybę ne tik per mokslo metus, bet ir atostogaujant... 

Dabar kviečiame pasižvalgyti į skaitytojų galeriją.  

 

Marina Šostko
Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos bibliotekininkė

 


 

Bibliotekų metams skirti renginiai mokyklų bibliotekose

Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos bibliotekoje vyko pokalbis apie perskaitytą knygą. Diskusijoje dalyvavo 8 klasės mokiniai, o moderatoriumi buvo polonistė H. Strela. Buvo aptariama K. Makuszynskio knyga „Szatan z siódmej klasy“. 8 klasės mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje, laisvai reiškė savo nuomonę, charakterizavo pagrindinį herojų, papildė vienas kitą. Pokalbis buvo įdomus ir mokiniams naudingas.


Irena Fedorovič Vasilevska,
  Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos bibliotekos vedėja


 


 

Zujūnų vidurinės mokyklos bibliotekoje - apie informacinius leidinius 

Zujūnų vidurinės mokyklos bibliotekoje 4 klasės mokiniai buvo supažindinti su naujais informaciniais leidiniais, juose ieškojo atsakymų į bibliotekininkės pateiktas užduotis. Mokiniai su susidomėjimu atliko užduotis ir praturtino savo žinias, sužinojo apie informacinių leidinių teikiamas galimybes ieškant reikalingos informacijos.

 

Zujūnų vidurinės mokyklos bibliotekininkė Irena Bereznovskaja 


 

Bibliotekų metams skirtas renginys  Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijoje

Šių metų rugsėjo 20 d. Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos bibliotekoje vyko popietė, skirta Bibliotekų metams ir  įvairių šalių pasakoms prisiminti. 10 mokinių komanda atliko įvairias užduotis: sprendė kryžiažodžius, minė mįsles, siejo pasakos pavadinimus su veikėjais, vertino pasakų veikėjų poelgius, kūrė savo pasakas. Popietės organizatorės – bibliotekininkė Kristina Taraškevič ir mokytoja Regina Sudnikevič – perskaitė mokiniams pranešimą apie pasakas, jų reikšmę, supažindino mokinius su pasakos žanru. Popietės kulminacija tapo komandų vertinimas bei diplomų ir dovanėlių įteikimas.

Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos bibliotekininkė Kristina TaraškevičShadow up