kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sužionių pagrindinei mokyklai perduodamas mokyklinis autobusiukas

Sužionių pagrindinės mokyklos bendruomenė neužilgo galės džiaugtis nuosavu mokykliniu autobusiuku, kuris leis pagerinti mokinių ugdymo kokybę bei išspręs susisiekimo ir mokinių pavėžėjimo klausimus.


Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimu Vilniaus rajono Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijai valstybės nuosavybės teise priklausantis mokyklinis autobusas „Mercedes Benz 311“ yra perduodamas Sužionių pagrindinei mokyklai, kuri iki šiol neturėjo jokios transporto priemonės. Jau nuo naujųjų mokslo metų Sužionių pagrindinės mokyklos mokiniai galės saugiai ir patogiai važiuoti ne tik į mokyklą ir atgal, bet ir į įvairiausius konkursus, sporto, kultūros renginius bei ekskursijas. Kasdien mokykliniu autobusiuku keliaus maždaug 25 mokiniai, atvykstantys iš tolimesnių kaimo vietovių, o ilgiausias nukeliautas atstumas sieks 20 km.

Mokyklinis autobusiukas prisidės prie jaunosios kartos ugdymo sąlygų pagerinimo ir užtikrins efektyvesnį visos Sužionių pagrindinės mokyklos bendruomenės funkcionavimą.

Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigos mokinių pavėžėjimui naudoja 27 mokyklinius autobusus. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos pagal Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais programą gauta 13-ą geltonųjų autobusų. Savivaldybės lėšomis įsigyti 5 geltoni autobusai. Tuo tarpu kiti, mokiniams skirti vežioti autobusai įsigyti iš paramos lėšų bei kitų šaltinių.

2015-2016 mokslo metais mokykliniais autobusais buvo pavežami 1 089 visų klasių mokiniai.

Pagal Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymą į mokyklą ir atgal privalo būti vežami tie mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas bei gyvena kaimuose ir miesteliuose nutolusiuose nuo mokyklos toliau kaip trys kilometrai.

 

 

Shadow up