kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Susitikime su visuomene – diskusijos apie Pikeliškių dvaro parko atnaujinimą

Liepos 27 dieną Riešės seniūnijoje Vilniaus rajono savivaldybės administracijos atstovai susitikime su visuomene pristatė projektą „Pikeliškių dvaro želdyno teritorijos kraštovaizdžio arealo sutvarkymas“ ir supažindino susirinkusiuosius su „Visuomenės dalyvavimo Pikeliškių dvaro sodybos parko kraštovaizdžio tvarkyme“ programa.


Dalyvauti svarbių Riešės bendruomenei sprendimų priėmime atvyko Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Investicijų, Žemės ūkio, Kultūros, sporto ir turizmo skyrių specialistai, Kultūros paveldo departamento atstovai bei seniūnijos gyventojai. Susitikimo metu pristatyti projekto įgyvendinimo etapai, terminai, finansiniai aspektai bei veiklos. Susipažinę su numatomais darbais, gyventojai palaikė projekto įgyvendinimo idėją bei pateikė savo pasiūlymus.

Pikeliškių dvaras – kultūros paveldo objektas, kurio istorija siekia net XVIII a. pradžią. Jau visai greitai Savivaldybė paskelbs atranką projektuotojui bei pradės istorinio kraštovaizdžio atnaujinimo darbus. Projekto įgyvendinimo metu bus sutvarkytas dvarą iš visų pusių juosiantis parkas: sutvarkyta augalija, įrengti pėsčiųjų takai, poilsio vietos ir kitos funkcinės zonos. Taip pat bus sutvarkyti parko teritorijoje esantys vandens telkiniai: Pikeliškių ežero pakrantė, dvaro parko kūdra ir kanalas.

Sutvarkytas Pikeliškių dvaro parko kraštovaizdis pasitiks lankytojus bei poilsiautojus gražia, vaizdinga gamta bei savotiška dvasia. Tai neabejotinai taps traukos tašku norintiems atsipūsti nuo kasdienybės – pasivaikščioti, pasigėrėti parko ūksmingomis alėjomis, vandens telkiniais, o taip pat sudalyvauti čia vyksiančiuose renginiuose.

Primename, kad siekiant skatinti visuomenės dalyvavimą priimant sprendimus bei palaikyti glaudų ryšį su bendruomene, visuose Pikeliškių dvaro parko kraštovaizdžio tvarkymo projekto rengimo etapuose bus bendradarbiaujama ir tariamasi su visuomene, rengiami viešieji susitikimai. Po susitikimų  su visuomene bus rengiama apibendrinamoji visuomenės pasiūlymų, dalyvavimo ir jo rezultatų ataskaita.

Sekti aktualią Pikeliškių dvaro sodybos parko sutvarkymo projekto eigos informaciją galite čia.

Kitas Savivaldybės atstovų susitikimas vyks su Zujūnų seniūnijos gyventojais aptarti „Mozūriškių dvaro želdyno teritorijos kraštovaizdžio arealo sutvarkymo“ projektą. Susitikimas numatomas 2016 m. rugpjūčio 24 d. Zujūnų seniūnijoje (Buivydiškių g. 3, Zujūnų k.).

Shadow up