kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės Gedimino gimnazijos choras „Lyra“ – Dainų šventėje

Liepos pirmąją savaitę prasidėjo jau 8-oji, net penkias dienas trūkusi Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena“. Šioje nuostabioje šventėje teko garbė sudalyvauti ir Nemenčinės Gedimino gimnazijos chorui „Lyra“ (vadovė M. Matuliauskaitė, koncertmeisterė J. Ūksaitė).


Tačiau patekti ir sudainuoti kartu su tūkstančiais kitų jaunųjų dainininkų nebuvo taip paprasta. Moksleivių darbas ir pasiruošimas prasidėjo dar praeitų mokslo metų pradžioje – reikėjo ne tik išmokti daugybę gražių, lietuvybę ir meilę Tėvynei skatinančių dainų, bet ir sudalyvauti bei parodyti ką mokame atrankoje, kurią turėjo pereiti visi kolektyvai, norėję patekti į Dainų šventę.

Sėkmingai sudainavę atrankoje, birželio antrąją savaitę mūsų gimnazijos moksleiviai išsiruošė į stovyklą Lietuvos pajūryje. Pasinaudoję labai gražia proga sudalyvavome ir nuostabią istoriją turinčioje Lietuvos Vakarų krašto dainų šventėje. Dainavome su tūkstančiais kitų dalyvių, mūsų dainos susiliejo su ošiančia Baltijos jūra. Tai buvo nepamirštamos akimirkos bei puikus pasiruošimas prieš mūsų taip siektą ir išsvajotą Lietuvos moksleivių dainų šventę.

Vilniuje vykusioje moksleivių dainų šventėje,be įvairių kultūrinių renginių, mūsų moksleiviams, labiausiai įsiminė Valstybės dienai skirta šventė – „Dainų diena“, kuri vyko Vilniaus vingio parke. Į šią išskirtinę ir tradiciškai svarbią dieną susirinko dešimtys tūkstančių moksleivių iš visos Lietuvos, tarp jų ir Gedimino gimnazijos choras „Lyra“. Dar viena graži tradicija taip pat siejama su šia diena: lygiai 21 val. Lietuvos laiku šventinis koncertas trumpam pristabdomas, kad viso pasaulio lietuviai kartu sugiedotų mūsų himną, Vinco Kudirkos „Tautinę giesmę”.

Iš abiejų Dainų švenčių, kuriose teko sudalyvauti Nemenčinės Gedimino gimnazijos moksleiviams, mes parsivežėme neaprėpiamą meilę Tėvynei, nuostabias emocijas bei gerą nuotaiką. Dėkojame šventės organizatoriams ir jau nekantriai laukiame artėjančių Dainų švenčių!

Saulė Aleksiejūtė,
Nemenčinės Gedimino gimnazijos choro “Lyra” dainininkė

Shadow up