kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

,,Sveikuoliai šaunuoliai 2016” konkurso nugalėtojai stovykloje prie Dubysos upės

Konkurso „Sveikuoliai šaunuoliai 2016“ nugalėtojai ilsėjosi ir pramogavo vasaros stovykloje prie Dubysos. Konkurse, kurį organizavo programa „Sveikatiada“, šiais metais dalyvavo rekordinis moksleivių ir mokyklų skaičius – 159 mokyklos ir beveik 4000 mokinių iš visos Lietuvos. Finale dėl pagrindinio prizo  – 5 dienų „Sveikatiados” stovyklos – varžėsi 10 sveikiausių ir šauniausių klasių.


Konkurso nugalėtojais po pusės metų įvairių užduočių buvo paskelbti Vilniaus inžinerijos licėjaus trečiokai ir Marijampolio (Vilniaus r.) Meilės Lukšienės gimnazijos septintokai. Šis prizas ypatingas tuo, kad pasibaigus mokslo metams klasiokai galėjo dar pabūti drauge pramogaudami, sveikai ir aktyviai leisdami laisvalaikį sodyboje prie Dubysos upės. Abi klasės nugalėtojos nekantriai laukė stovyklos pradžios. Nors amžiaus skirtumas tarp 42 stovyklautojų didelis, tačiau pramogavo visi draugiškai,o jaunėliai mokinosi iš vyresnių moksleivių.

„Sveikatiados“ organizuojamas „Sveikuoliai šaunuoliai 2016“ konkursas, kurį šiais metais rėmė kompanija Western Union, skatina gyventi sveikai ir aktyviai, susimąstyti apie savo, draugo ar mokytojo mitybą bei fizinį aktyvumą. „Juk kartu gaminti smagiau, negu vienam suktis virtuvėje. Eiti pasivaikščioti su draugu – taip pat daug smagiau, negu vienam kulniuoti iki mokyklos“, - sako projekto „Sveikatiada“ vadovė M. Čėglytė.

Kiekvieną dieną stovykloje mokiniai pradėdavo rytine mankšta. Pažindinosi su tradiciniais amatais: vėlė vilną, darė papuošalus iš žalvario, gamino sūrį, žaidė įvairius žaidimus. Į stovyklą atvykę muzikantai vaikus mokino šokti tradicinius šokius. Vyresnių klasių mokiniai iš pradžių į šią pramogą žiūrėjo skeptiškai, tačiau vėliau pripažino, kad šokiai jiems labai patiko. Jie nesitikėjo, kad tradiciniai šokiai gali būti tokie linksmi ir smagūs. Atvykę Baltijos cirko artistai vaikams surengė pasirodymą, mokė juos žongliruoti, aktobatinių triukų, išmargino vaikų veidus spalvingais piešiniais. Labiausiai vaikams patiko diena, kai ryte teko ieškoti aplink stovyklos teritoriją lobio, o vakare galėjo pasimėgausti pirties malonumais ir pasimaudyti upėje.

Stovykloje mokiniai ne tik pramogavo ir linksminosi, bet įgavo vertingų žinių bei patirties. Jie turėjo galimybę pabendrauti su Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnu. Organizatoriai planavo surengti parodomąjį gaisro gesinimą, tačiau visą dieną gausiai lijo ir to padaryti nepavyko, tačiau vaikai dar ilgai nenorėjo paleisti gelbėtojo, uždavė daug klausimų apie pareigūno darbo iššūkius. Taip pat į stovyklą atvyko ir visuomenės sveikatos specialistė, kuri mokė suteikti pirmąją pagalbą susižeidus, atlikti dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą. Moksleiviai sužinojo bei išmoko, kaip reikėtų padėti užspringusiam draugui. „Tokios pamokėlės labai naudingos, nes padeda vaikams suprasti gaisro atnešamą pavojų ar praktiškai pasiruošti nenumatytoms ekstremalioms situacijoms“ – sakė projekto „Sveikatiada“ vadovė M. Čėglytė.

Apie konkursą „Sveikuoliai šaunuoliai 2016“

Dalyvaudami konkurse mokiniai turėjo įveikti tris iššūkius: maisto gaminimo, fizinio aktyvumo ir sumanumo pareikalavusį konkurso finalą. Gausiausiai konkurso dalyviai kūrė filmukus, kuriuose jie gamino sveikuoliškus patiekalus. Organizatoriai gavo virš 600 filmukų. Vien Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos septintokai sukūrė beveik 30 filmukų. „Pradžioje nenoriai gaminome patiekalus, bet vėliau pradėjo labai patikti, atsirado azartas. Namuose gaminome kartu su mažesniais broliais ir sesėmis, o pagamintais patiekalais vaišinome tėvus“- prisiminimais dalinosi septintokė Agnė Babrovič.

Kita nemažiau patikusi užduotis buvo kuo įdomesniu ir nesikartojančiu maršrutu per dieną su klase nueiti 10 000 žingsnių. Renkantis žygio trasą, moksleiviai turėjo išbandyti naujus kelius bei aplankyti savo krašto vaizdingus maršrutus. Finale 10 klasių varžėsi estafečių rungtyse ir visi dalyviai buvo apdovanoti sportiniais prizais.

„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daugelį kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso 660 Lietuvos mokyklų ir darželių. Jos projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 45 000 vaikų.

Daugiau informacijos apie programą suteiks:
Margarita Čėglytė,
Projekto „Sveikatiada“ vadovė
Tel. nr. +370 6725 7080
El. paštas: margarita@sveikatiada.lt
www.sveikatiada.lt

Shadow up