kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono vaikų vasaros stovyklų atgarsiai (atnaujinta 2016-07-28)

 

Svajonių vasara Lenartuose

Jau ketvirtus metus iš eilės vaikai iš Vilniaus rajono Šeimos ir vaiko krizių centro ir dienos centro „Draugystės Namai“ svečiuojasi pas ugniagesius savanorius Lenartuose. Pakvietė mus ugniagesių savanorių pirmininkas Lenartuose, daugiametis mūsų įstaigos draugas ir rėmėjas, ponas Stanislav Ciechanovič.

Liepos 15 – 24 dienomis grupė vaikų kartu su dviem lydinčiomis auklėtojomis puikiai leido laiką Lenkijoje.

Vaikai nuo ankstyvo ryto turėjo ką veikti. Kasdien lankėsi treniruoklių salėje, žaidė įvairius edukacinius ir pažintinius žaidimus. Buvo organizuoti integraciniai vakarai su vietiniais gyventojais, sporto žaidynės, įvairūs meniniai užsiėmimai. Taip pat didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymai baseine Olecke.

Mūsų kelionę vainikavo dviejų dienų ekskursiją į Lenkijos sostinę Varšuvą. Įspūdingo grožio mieste aplankėme vieną iš geriausių zoologijos parkų Europoje, taip pat vaikams neišdildomą įspūdį paliko Varšuvos Karališkieji rūmai bei pasivaikščiojimai po senamiestį. Vaikai aplankė Koperniko mokslo centrą, kuriame per praktinius užsiėmimus geriau pažino mūsų pasaulį.

Kas patiko labiausiai?

-  Viskas, o ypač apsilankymai baseine ir Koperniko mokslo centras – tvirtina dvylikamete Karolina. – Norėčiau, kad atostogos Lenartuose niekada nepasibaigtų.

Deja, viskas, kas gera, kažkada baigiasi, taip pasibaigė ir mūsų nuotykiai Lenkijoje. Atsisveikinę, sėdome į autobusą kelionei namo. Visi vaikai grįždami linksmai aptarinėjo geriausias atostogas jų gyvenime.

Alina Vengrovska


 

Medininkų vidurinės mokyklos vasaros poilsio stovykla „Būkime draugais” 

Birželio 1-10 dienomis vyko vasaros poilsio stovykla „Būkime draugais“: 1-asis etapas (birželio 1 - 7 d.) buvo skirtas pradinio ugdymo ir 5 klasės mokiniams, 2 –asis etapas (birželio 6 - 10 d.) – 6-11 klasių mokiniams. 

Stovyklos paskirtis – skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio ir vaikų bei suaugusiųjų santykius, todėl vaikai daug bendravo, siekė dar labiau susidraugauti, mokėsi bendradarbiauti ir padėti vienas kitam. Vyko įvairios sportinės, komandinės rungtys, kūrybiniai užsiėmimai: draugo portreto piešimas, lipdymas iš druskos tešlos, draugystės medžio kūrimas, dalijimasis įspūdžiais užsiėmime „Draugystės galia”. 

Stovyklos metu mokiniai daug keliavo – apsilankė poeto Vladislavo Sirokomlės muziejuje Bareikiškėse, kuriame dalyvavo kaligrafijos užsiėmime, pamatė daug nuostabių augalų Botanikos sode, apsilankė Nemėžio gaisrinėje. Daug įspūdžių vyresniems mokiniams paliko Europos parkas, Etnokosmologijos muziejus Molėtų rajone, kuriame turėjo edukacinį užsiėmimą. Taip pat mokiniai turėjo progą pamatyti Europos centrą. 

Visi užsiėmimai ir išvykos stovyklos dalyviams suteikė daug džiaugsmo ir nepamirštamų įspūdžių bei paliko daug nuostabių prisiminimų. 

Jelena Polujanska, stovyklos koordinatorė

 Nemenčinėje – vasaros atostogos su folkloriniu atspalviu

Birželio 11-17 dienomis Nemenčinėje vyko vaikų ir jaunimo vasaros stovykla „Folk dirbtuvės“. Projekto dalyviai išmoko pagaminti įvairių sceninių atributų bei aksesuarų, kuriuos jie mato folklorinių kolektyvų pasirodymo metu.

Folkloras – veiksminga ir ryški liaudies pedagogikos sritis, talpinanti daugybę didaktinių galimybių, kuri įtakoja dvasinį, moralinį, estetinį, kūrybinį, asmenybės vystymąsi, pagarbą tautos istorijai, atvirumą kitoms kultūroms, pagarbą tėvams, gimtajai kalbai, tautinėms vertybėms, šaliai, kurioje gyvename.

Jauni žmonės dažnai nesusimąsto apie tai iš kur atsiranda dauguma su folkloru siejamų dalykų. Tai yra ypač aktualu vaikams ir jaunimui, kurie dalyvauja įvairiuose folklorinėse sambūriuose ir kolektyvuose. Folkloro kolektyvuose, kurių vienas iš veiklos tikslų yra aktyvus folklorinių tradicijų puoselėjimas, gausiai sutinkami folkloriniai scenos atributai, liaudies kostiumai, sceninių kostiumų atskiri elementai, galvos apdangalai, puošybos aksesuarai ir pan. Toks kolektyvų turtas, kuris buvo gaminamas folkloro puoselėtojų rankomis renkamas iš kartų į kartas. Šiuolaikinėje visuomenėje tradicinius kostiumus bei siejamus su jais aksesuarus galima lengvai nusipirkti specializuotuose parduotuvėse, tačiau tai labai brangus malonumas. Paskutiniųjų metų mados tendencijos stiprėja ir artėja link Folk stiliaus. Jaunimas vis dažniau ir drąsiau renkasi kasdienius savo rūbus su folkloriniais piešiniais ir pan., tačiau neturi informacijos, o tuo labiau specialiųjų žinių ir įgūdžių apie jų gamybą.

Būtent kūrybinėse Folk dirbtuvėse buvo pristatytos įvairios folklorinių amatų technikos bei išaiškinta kaip „gimsta“ vis dažniau kasdieniame gyvenime sutinkami Folk stiliaus atributai. Dalyviai sužinojo kas tai yra mašininis siuvinėjimas, kaip gaminami moters ir vyrų sceniniai liaudies kostiumo aksesuarai, rekvizitai ir folkloriniai papuošalai.

Dalyviams stovykla paliko didžiulį įspūdį. Asociacija „Hobby Folk“ dėkoja Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriui už bendradarbiavimą vykdant projektą ir jo finansavimą.


Vasaros kūrybinė stovykla Vaivorykštė muzikos garsais“ 

Pasibaigus mokslo metams ne visi Rudaminos meno mokyklos mokiniai skubėjo atostogauti. Didelis būrys entuziastų susirinko į vaikų kūrybinę vasaros stovyklą, į kurią pakvietė meno mokyklos mokytojai. Birželio 1–9 dienomis mokiniai smagiai leido laiką ruošdami projektą Vaivorykštė muzikos garsais“. Mokiniai ne tik poilsiavo, draugiškai bendraudami tarpusavyje ir su mokytojais, bet ir repetavo kūrinius, ruošė, projektavo, piešė dekoracijas muzikiniam spektakliui. Eilės muzikiniam spektakliui sukūrė akordeono vyresnioji mokytoja Sigita Rozova. Paskutinę stovyklos dieną vyko šio projekto pristatymas. Atšalęs oras ir stiprus vėjas suginė visus dalyvius iš lauko į salę, bet teikė viltį iš tikrųjų pamatyti vaivorykštę skambant puikiems muzikos garsams. Po projekto baigiamojo koncerto visi vaišinosi keptomis dešrelėmis, aptarė turiningai praleistą laiką, linkėjo vieni kitiems gražios vasaros ir gerų atostogų.

 


Stovykla „Draugystės vasara“

Birželio 1-7d. Avižienių gimnazijoje vyko vasaros stovykla „Draugystės vasara“. Programa buvo skirta 1-4 klasių mokiniams. Jos metu stengėmės užtikrinti vaikams įdomų ir linksmą poilsį, ugdyti fizines galias, tobulinti judėjimo įgūdžius. Atliekant kūrybines užduotis naudoti savarankišką ir grupinį darbą, lavinti fantaziją. Programos įgyvendinimo metu vaikai naudingai leido savo laisvalaikį pažintinių ir praktinių edukacinių išvykų metu.

Birželio 1 d. įvyko dieninės vaikų vasaros stovyklos „Draugystės vasara“ atidarymas. Stovyklautojai pristatė stovyklos šūkį bei sukūrė emblemas, dalyvavo Raganiukės teatro interaktyviame spektaklyje „Trys paršiukai“. Žaidė judriuosius žaidimus.

Birželio 2 d. stovyklautojai darbavosi keramikos užsiėmime Maišiagalos amatų centre.

Birželio 3 d. vaikai gimnazijoje gamino žaisliukus ir keliavo į Žaislų muziejų, kuriame vyko pamokėlė „Seniausi Lietuvos žaislai“ bei ekskursija po muziejų.

Birželio 6 d. stovyklautojai piešė arklius, surengė piešinių parodėlę „Mano arkliukas“ bei aplankė Lietuvos žirgyną, kuriame vyko ekskursija ir jojimo pamoka.

Birželio 7 d. stovyklautojai ugdė sveiką gyvenseną, vyko rytinė mankšta ant treniruoklių, po kurios vaikai išvyko į Dūkštų regioninį parką. Ten dalyvavo sportiniuose ir pramoginiuose žaidimuose, varžybose. Keliavo Dūkštų pažintiniu taku.

Stovyklos uždarymo šventėje vaikai ir vadovai padėkojo vieni kitiems už gražias ir įsimintinas akimirkas. Stovyklos uždarymo metu vaikai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais.

                                                                                                                    Elena Trusilienė

 


 

Nemenčinės Gedimino gimnazijos vasaros stovykla „Miško vaikai - 2016“ 

2016 m. birželio 06 – 10 d. jau devintą kartą Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyko dieninė vasaros stovykla „Miško vaikai“. Stovykloje buvo organizuotos turiningos mokinių kultūrinį ir estetinį suvokimą lavinančios, vaikų pagarbą tautos tradicijoms, kultūros paveldui ugdančios ekskursijos bei edukaciniai užsiėmimai. Stovykloje ilsėjosi  30 antrų – devintų klasių mokinių. 

Stovyklos metu dalyvavome Taikomosios dailės ir dizaino, Vytauto Kasiulio dailės, Radvilų rūmų, Pinigų muziejų edukaciniuose užsiėmimuose. Gimnazijoje kasdien vyko meno terapijos – mandalų, dekupažo – užsiėmimai sielai, kūnui ir dvasiai harmonizuoti.  Be dailės terapijos ir edukacinių užsiėmimų vyko nemažai aktyvių veiklų: komandos formavimo programa Belmonto nuotykių parke; aktyvūs žaidimai Bernardino sode; jodinėjimo, lauko teniso pamokėlės Ažulaukės kaimo sodyboje. 

Stovyklos metu organizuotos ekskursijos suteikė vaikams daug džiaugsmo ir paliko neišdildomų įspūdžių. Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei už finansinę paramą organizuojant stovyklą.

Stovyklai vadovavo ir  trumpą informaciją
apie ekskursijas ir edukacines programas pateikė
Nemenčinės Gedimino gimnazijos
vyr. socialinė pedagogė Viktorija Lunienė

 Stovykla „Atverkim vasarai vartus“ 2016

Jau septintą kartą, birželio 1-9 dienomis Glitiškių mokykloje-darželyje buvo organizuojama dieninė stovykla „ATVERKIM VASARAI VARTUS“.

Stovyklos metu vyko labai daug linksmų žaidimų, rungčių, sportinių varžybų, ekskursija. Taip mokiniai susipažino su tradicine liaudies keramika, mokėsi anglų kalbos bei analizavo tam tikras ištraukas iš Biblijos. Užimtumas vasara reikalingas visiems vaikams, tačiau labiausiai tiems, kuriems mokykla yra dažnai vienintelė galimybė sužinoti ir pamatyti kažką naujo. Stovyklos užsiėmimus vedė pradinio ugdymo pedagogės E. Voiničienė ir S. Cijunaitienė, anglų kalbos – I. Dzvinel, tikybos – N. Afonina.

Pirmą stovyklos dieną „Spalvota vaikystė“ įvyko iškilmingas stovyklos atidarymas ir kartu buvo švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ta proga į stovyklą buvo atvykęs klounas ir balerina, kurie linksmino vaikus ir krėtė įvairias išdaigas. Vėliau savo jėgomis vaikai bandė pakartoti jų triukus. Diskotekos metu demonstravo savo išradingumą, kūrybiškumą ir kartu bandė pamėgdžioti populiarus atlikėjus.

Antra diena – darbas su moliu. Mokiniai susipažino su tradicine liaudies keramika, aplankė tautodailininkės M. Čekolis parodą, per individualią veiklą susipažino su moliu, jo savybėmis, įgijo lipdymo įgūdžių, kūrė, o tuo pačiu ir patyrė džiaugsmą.

Trečia diena – Making posters. Presentation (Plakatų kūrimas. Pasirodymas). Vaikai kūrė ir pristatė plakatus apie naminius ir laukinius gyvūnus, apie juos pasakojo angliškai, dainavo dainelę, džiaugėsi savo darbais. Tokie užsiėmimai visapusiškai stiprina moksleivių kompetencijas, sveikatą, socialinius įgūdžius, meilę gamtai, o taip pat ir meninius, pažinimo, bendravimo bei komunikavimo įgūdžius.       

„Dievas tarp mūsų. Pasitikėjimas“ – tai ketvirtos ir penktos dienos šūkis. Vaikai išmoko grožėtis gamta ir įžvelgti Dievo Didybę. Bandė kurti žmogaus veidą, suprato, kad kiekvienas žmogus yra ypatingas Dievo kūrinys, išmoko pajusti pasitikėjimo ir saugumo galią, pasitelkė aktyvų judėjimą bei greitą mąstymą, vaidino.

Šeštą dieną vyko ekskursija ,,Edukacinė programa su haskiais Indėnų kaime“. Vaikai susitiko su indėnų vadu „Bėgančiu vilku“, susipažino su dvidešimčia įspūdingos išvaizdos ir charakteriu šunimis, įveikė įvairias užduotis: kliūčių ruožas, šaudymas iš lankų, spjaudyklių.

Septintoji diena – Indoor and Outdoor games. In a Toy Shop. Active outdoor games (Žaidimas „Žaislų parduotuvėje“ ir judrūs žaidimai gamtoje). Mokiniai išmoko naujų angliškų daiktų pavadinimų, skaitvardžių vartojimą įtvirtino žaidimų metu parduotuvėje kalbantis angliškai. Vaikai stengėsi būti kultūringais, gražiai paprašyti, padėkoti, atsiprašyti.       

Apibendrinant stovyklos veiklą, galima teigti, kad užsibrėžti tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti. Vaikai puikiai praleido laiką, patyrė daug džiugių emocijų mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa.

Programos vadovė Valerija Jaglinska

 


 

Vasaros stovykla „Lietuvos turtai“ Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje 

„Ši stovykla yra pati šauniausia stovykla iš visų, kuriose aš tik esu buvusi.“ – parašė atsiliepimuose apie stovyklą Dorota. 

„Čia buvo labai smagu, savaitė pralėkė labai greitai, galėjau ir dar savaitę čia pabūti. Stovyklos organizatorės socialinė pedagogė Inga ir specialioji pedagogė Ana yra nuostabiausios mokytojos, o jų padėjėjos-mokytojos Inesa, Kristina, Viktorija, Virginija ir studentė Joana buvo labai draugiškos ir paslaugios“. – atsiliepimuose parašė Arnoldas. 

Birželio 6-10 d. Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje vyko vasaros stovykla „Lietuvos turtai“. Dėka skirtų Savivaldybės lėšų Vaikų ir jaunimo socializacijos programai įgyvendinti bei rėmėjams UAB „PakMarkas“ ir UAB „Tilsta“ mums pavyko suplanuoti neeilinę stovyklą, kurios metu mokiniai kiekvieną dieną vyko į ekskursijas. 

Jau pirmąją stovyklos dieną 40 jaunųjų stovyklautojų (pradinių ir vyresnių klasių mokiniai) suskirstytų į grupes sukūrė stovyklos taisykles bei nupiešė svajonių atostogas. Vėliau visi kartu vykome į Vilnių, kur grožėjomės Vilniaus senamiesčiu iš šv. Jonų varpinės, į kurią vedė XVIII amžiaus laiptai. Pasiskirstę į grupes pradinių klasių mokiniai lankėsi Vilniaus gaisrininkų muziejuje, o vyresnieji – dalyvavo ekskursijoje po senamiestį „Atrask Vilnių“, kur grupėse turėjo rasti 10 Vilniaus senamiesčio ypatingų vietų ir jas nufotografuoti bei pristatyti stovyklos vadovėms Ingai ir Anai. Nugalėtojai, kurie surado ir nufotografavo daugiausiai objektų buvo apdovanoti bilietais į kiną, už kuriuos esame dėkingi gimnazijos direktoriui Zbignievui Maciejevskiui ir administracijai. 

Antrą dieną vykome į Dzūkijos nacionalinį parką, dalyvavome žygyje po Čepkelių raistą.  Čepkeliai – tai didžiausia Lietuvos aukštapelkė (5858 ha), kurioje ypatingą dėmesį patraukia žemapelkiniai viksvynai ir juodalksnynai, sausi kerpšiliai, pelkių salos ir ežerai. Vilkai ir lūšys, tetervinai ir kurtiniai, plačialapės klumpaitės ir vėjalandės šilagėlės – tai tik maža dalis iš daugiau kaip 4000 rūšių, sutinkamų šiame krašte. Klausantis gidės pasakojimo stovyklos dalyviai viską fiksavo ir fotografavo, nes ir vėl teko rungtyniauti atsakant į gidės klausimus bei pagal stovyklos vadovių užduotis nufotografuoti ypatingus objektus. 

Tą dieną taip pat aplankėme Ūlos akį, kur vanduo kyla iš giluminių tarpmorerinių vandeningų sluoksnių ir turi nemažą spūdį. Jame nuolat kunkuliuoja stipraus vandens srauto keliamas smėlis. Vandens šaltinis padarė stovyklautojams didelį įspūdį, nes pirmą kartą teko matyti gamtos šaltinį – fontaną, kur vanduo tiesiog „verda“. 

Smagiausia dalis, kuri laukė visų stovyklautojų tai iškyla gamtoje prie laužo ir paskutinė šios dienos atrakcija – Puvočių apžvalgos bokštas. Omnitel ryšio bokštas, kuriame 30 metrų aukštyje yra įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria įspūdinga Varėnos rajono miškų panorama. 

Trečią dieną vykome į Trakus. Čia dalyvavome kibinų edukacinėje kepimo pamokėlėje bei ragavome savo kulinarinius kūrinius. Šią dieną jaunesnieji stovyklautojai taip pat aplankė Trakų pilį, o vyresnieji pasiplaukiojo jachtomis. 

Ketvirtą dieną pradinių klasių mokiniai aplankė Vilniaus Geležinkelio muziejų, vyresniųjų - Energetikos ir technikos muziejų bei pasikeisdami grupėmis sudalyvavo ekskursijoje restorane-muziejuje, kur buvo pavaišinti skaniu desertu. Restoranas-muziejus „Ida Basar“ yra ypatingas tuo, kad lankantis restorane galima ne tik paragauti autentiškos senosios Lietuvos Didikų virtuvės valgių, bet ir apžiūrėti turtingą antikvarinių indų ir stalo įrankių kolekciją. Kolekcijoje daugiau nei 6 tūkst. įvairių eksponatų – porceliano, keramikos, vario, žalvario, sidabro, melchioro indai, stalo įrankiai, valgymo scenas vaizduojančios litografijos, kitos vertybės. 

Paskutinę stovyklos dieną visi kartu vykome į UNO parką, kuriame laipiojant medžiais ne tik smagiai praleidome laiką bet ir mokėmės bendrauti ir bendradarbiauti, klausti ir klausytis bei supratome kaip svarbu yra judėti ir būti atsakingam už savo ir kitų saugumą. Papramogavus gamtoje mokiniams teko apibendrinti stovyklos veiklas ir užpildyti atsiliepimus apie stovyklą, kuriose dėkojo už smagiai praleistą laiką, už suplanuotas įdomias veiklas ir patirtus nuotykius kiekvieną stovyklos dieną. Daug padėkos žodžių skyrė stovyklos organizatoriams ir vadovėms vyresn. socialinei pedagogei Ingai Kočiūnaitei-Poškei, specialiajai pedagogei metodininkei Ana Pavilovič-Jančis, vyresn. pradinių klasių mokytojoms Kristinai Zajančkovskai ir Inesai Sinkevič, priešmokyklinės grupės vadovei Viktorijai Ilkevič, socialinių įgūdžių būrelio vadovei Virginijai Kryčelienei, studentei Joanai Zajančkovskai. 

Kartu su mokiniais-stovyklautojais dėkojame Vilniaus r. Savivaldybei bei rėmėjams UAB „PakMarkas“ ir UAB „Tilsta“ už paramą ir skirtas lėšas vasaros stovyklai „Lietuvos turtai“, kurių dėka socialiai remtini mokiniai galėjo smagiai ir turiningai praleisti prasidėjusias vasaros atostogas.

 

Ana Pavilovič-Jančis
specialioji pedagogė metodininkė
Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija

 Stovykla „Berželis“

Šauniai vasaros atostogas pradėjo Paberžės „Verdenės“ gimnazijos mažieji. Jau penkioliktus metus iš eilės juos po savo vėliava subūrė vaikų vasaros dienos stovykla „Berželis“. Kaip ir kiekvienais metais stovyklautojai sportavo, iškylavo, pramogavo, sužinojo ir išbandė daug naujų dalykų. Šiais metais stovyklos dalyviai pabuvojo Aukštaitijos nacionaliniame parke: gėrėjosi nuostabiais vaizdais nuo Ladakalnio, aplankė Ginučių vandens malūną, Bitininkystės muziejų, klausėsi gidų pasakojamų legendų ir padavimų apie šį kraštą. Be to, stovyklautojai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas ne tik tradicinėse sporto varžybose ir estafetėse, bet varžėsi ir golfo turnyre. Galimybę susipažinti su šio žaidimo paslaptimis stovyklautojams padovanojo Europos geografinio centro golfo klubas.

Stovyklaudami mokiniai rinko įvairias vaistines žoles, ieškojo jų aprašymų ir pritaikymo galimybių knygose ir internete, sukūrė ir apipavidalino jų aprašus. Pagilinti savo žinias ir sužinoti dar daugiau apie sveiką gyvenseną stovyklautojai nuGražia tradicija yra tapusi stovyklos uždarymo šventė, kuri šiemet vyko Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Mokiniai apžiūrėjo ekspozicijas, dalyvavo edukacinėse programose, o šventės pabaigoje visi buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Palinkėję geros vasaros draugams, padėkoję stovykloje dirbusioms mokytojoms, mažieji gimnazistai išsiskirstė atostogauti.

Pradinių klasių mokytoja – metodininkė Rasa Jarumbauskienė

 


 

Vaikų vasaros stovykla „Spindulėlis“
Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinėje mokykloje 

Šių metų birželio 1 - 7 d. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinėje mokykloje, jau kelintus metus iš eilės, veikė dieninė stovykla „Spindulėlis" pradinių klasių mokiniams, kuri buvo organizuota Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. Stovyklos tikslas - skatinti pažinimo lavinimosi saviraiškos poreikius, plėtoti gebėjimus ir patirtį, ugdyti bendruomeniškumą.

Vasaros stovyklos metu mokiniai buvo supažindinti su pirmos medicininės pagalbos suteikimo instrukcijomis. Patobulino pirmos pagalbos skęstant ir susižeidus įgūdžius, ištikus šilumos arba saulės smūgiui. Mokiniai buvo užimti įvairia veikla: žaidė žaidimus, piešė, dainavo, dalyvavo sporto estafetėse, gamino papuošalus iš karoliukų bei aitvarus. Vaikai ugdė socialines kompetencijas taikant šviesos stalo terapiją, panaudojant kinetinį smėlį ir kitus birius produktus. Didžiausius įspūdžius paliko edukacinis užsiėmimas su Krašto apsaugos pajėgų atstovais. Stovyklautojai susipažino su Lietuvos kariuomenės ginklais, drausme, tvarka, bendravo su profesionaliais kariais, galėjo išbandyti savo jėgas įdomiose estafetėse.

Netrūko ir vandens pramogų. Mokiniai maudėsi Vilnojos ežere, kepė dešreles, žaisdami aktyviai leido laiką gamtoje. Stovyklos uždarymo proga buvo organizuota diskoteka.

Visa savaitė buvo labai aktyvi ir sprendžiant iš vaikų pasisakymų bei piešinių, tikrai nenuobodžiavo ir įspūdžių iš vasaros stovyklos išsivežė tiek, kad jų užteks iki naujų mokslo metų pradžios. 

Stovyklos veiklą organizavo ir mokiniais rūpinosi pradinių klasių mokytojos R. Romeiko, R. Tomaševič, J. Pavilovič, lietuvių kalbos mokytoja B. Kilnienė ir žemiau pasirašiusios.  

Stovyklos vadovės: 
 
pradinių klasių mokytoja Ana Miliuškevič 
 
socialinė pedagogė Agata Jačnik

 


 

Vasaros stovykla „Svajonių vasara“ Vilniaus r. Riešės šv. Faustinos Kovalskos
 pagrindinėje mokykloje 

Pasibaigus mokslo metams dalis mokinių birželio 6 d. vėl sugrįžo į mokyklą. Čia veikė savaitės vasaros stovykla „Svajonių vasara“. Joje turiningai atostogas leido 1-4 klasių mokiniai.

Stovyklos atidarymo dieną vaikai rašė, ko jie tikisi, ką norėtų patirti stovykloje ir kaip ketina elgtis vieni su kitais. O ar lūkesčiai pasiteisino, pasitikrino paskutinę stovyklos dieną. Tą pačia dieną mokiniai lankėsi LRT muziejuje. Čia jie susipažino su seniausiais radijo imtuvais ir televizoriais, aplankė radijo bei televizijos studijas, pamatė kuo šiandien gyvena Lietuvos nacionalinis transliuotojas.

Antradienį mokiniai turėjo edukacinį užsiėmimą „Būk saugus kelyje”, kuris vyko vairavimo mokykloje „Eurodraivas”. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su psichologiniais saugaus eismo ypatumais, išbandė praktines užduotis. Smagiai ir turiningai praleistas laikas leido geriau įsiminti saugaus eismo reikalavimus. 

Ketvirtadienį gausus stovyklautojų būrys lankėsi Vilniaus Bendrosios pagalbos centre (BPC), įsikūrusiame Neries pakrantėje. Ten mokiniai išklausė paskaitą apie Bendrojo pagalbos centro tikslus ir funkcijas. Pakartojo, kada būtina skambinti numeriu 112 ir turėjo galimybę gyvai pamatyti Centre dirbančių profesionalų kasdienybę. Taip pat vaikai užsuko į poilsio kambarį, kur didelį įspūdį padarė išpuoselėtas akvariumas. 

Po ekskursijos po BPC, pirmokai susitiko su ugniagesiais gelbėtojais. Uniformuoti pareigūnai supažindino su gelbėtojų darbu, aprodė gaisrininkų automobilius. Mokiniai turėjo galimybę pasimatuoti apsauginius kostiumus, apžiūrėti įrangą, kurią naudoja narai. Vėliau visi buvo pakviesti pažiūrėti filmuko apie gaisrininkų darbą. Ekskursija buvo labai įdomi, visi sužinojo daug naudingos informacijos. 

Mokykloje ir jos teritorijoje vyko įvairi ir įdomi veikla. Kiekvieną dieną buvo organizuojami įvairūs kūrybiniai užsiėmimai: „Mažieji architektai”, „Dangoraižių gamyba”, „Kuriame ateitį”, „Svajonių vasara”, “Spalvoti kvadratėliai”, įvairūs judrieji žaidimai, sportinės varžybos, muzikos ir anglų k. pamokėlės ir kt.

Stovyklos metu vaikai pamatė daug naujo, įgijo įvairios patirties, patyrė daug teigiamų emocijų. Visos veiklos prisidėjo prie dalyvaujančių vaikų vertybių formavimo bei geresnio supančios aplinkos pažinimo. 

 Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos
 vaikų vasaros stovykla

Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje vaikų vasaros užimtumo stovykla „Boružėlė“ jau tapo tradicija. Džiaugiamės, kad mūsų priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai ir pradinių klasių mokinukai turi galimybę turiningai pradėti vasaros atostogas. Šiais metais visą savaitę trukusioje stovykloje vyko daug įvairių veiklų: organizuotos sportinės estafetės, piešimo konkursas ant asfalto, socialinių įgūdžių užsiėmimai, „Senosios animacijos“ peržiūra ir aptarimas, „Šokių ir dainų karaokė“ ir kt. Vaikams labai patiko darbščiųjų rankų užsiėmimai, kurių metu jie darė stovyklos simbolį – boružėlę, su dailės mokytoja mokiniai gamino molinius animacinių filmukų herojus, piešė gamtos paveikslus, žaidė žaidimus, iliustravo pasakas.

Labai džiaugiamės, kad dalį stovyklos išlaidų apmokėjus tėveliams vaikams galėjome pasiūlyti įvairesnių edukacinių veiklų.  Mokiniai vyko į Širvintų rajone įsikūrusį  „Vikingų kaimą“ – senųjų amatų ir edukacijos centrą, kur visą dieną praleido etnokultūrinio kaimo apsuptyje, vaikams buvo užsakyta edukacija „Senovės baltų gyvensena“. Mokiniai susipažino su  senaisiais mitybos papročiais, sužinojo, kas buvo auginama, kada ir iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai.  Kūrenome virtuvės laužus, virėme arbatą, skrudinome grūdus, kepėme blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai.

Kitą dieną į gimnaziją pasikvietėme edukacinį užsiėmimą mokslo tematika.  Vaikai su „Mėgintuvėlio“ komanda atliko cheminius bandymus. Trečią dieną su „Pramogų skonio“ specialiste stovyklautojai gamino spalvotas „mandalas“ iš smėlio.

Smagu, kad vaikai gimnaziją paliko džiugiai nusiteikę ir gerai pailsėję. 

 

 


 

 Vasaros stovykla „Vasaros viltys 2016“

Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai žino, kad sportas – tai sveikata. Mums patinka sportuoti, mums patinka jaustis gerai, mums patinka sveikas gyvenimo būdas.

Labai šauniai vasaros atostogas pradėjo gimnazijos 1-IG klasių mokiniai. Šiais metais vėl buvo suplanuotas aktyvus mokinių poilsis vasaros stovykloje „Vasaros viltys 2016“. Stovyklos šūkis: „Sportiškas, sveikas, mėgstantis keliauti žmogus – tai AŠ!“

Mūsų tikslas – plėtoti vaikų ir jaunimo socializacijos galimybes vasaros atostogų metu.

Svarbiausi vasaros stovyklos uždaviniai:

1. Populiarinti užsiėmimus gryname ore;
2. Skatinti kūno kultūros ir sporto užsiėmimus gimnazijoje;
3. Įtraukti vaikus ir jaunimą dalyvauti neformaliojo švietimo veikloje, siūlyti įvairius veiklos būdus, tenkinti saviraiškos poreikius;
4. Sudaryti sąlygas turiningai edukacinei veiklai vaikų ir jaunimo vasaros poilsio metu;
5. Atskleisti vaiko gebėjimus, lavinti vaizduotę, plėsti kūrybinį akiratį.

Stovykloje dalyvavo 8-15 metų vaikai, kurie su savimi atsinešė didelį turtą: smalsumą, norą veikti, drąsą bei gerą nuotaiką. Stovyklautojai sportavo, iškylavo, pramogavo, sužinojo ir išbandė daug naujų dalykų. Sporto užsiėmimai buvo organizuojami puikiame gimnazijos stadione ir sporto salėje. Mokiniai galėjo pasirinkti savo mėgstamus sporto žaidimus: futbolą, tinklinį, krepšinį, kvadratą. Stovykloje svečiavosi Lietuvos olimpinės rinktinės narė Vaida Žūsinaitė bei futbolo komandos „Alytus Dainava“ žaidėjas Ronald Solomin. Mokiniams labiausiai patiko išvyka į Kernavę, Trakus. Stovyklautojai dalyvavo Vaikų gynimo dienos šventėje Medininkuose.

Stovykla truko 5 dienas, mes nuoširdžiai bendravome, sportavome, piešėme, žaidėme, dainavome, lipdėme, kūrėme, šokome, vaidinome. Šokių virusu yra užsikrėtę tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, todėl ZUMBOS šokis neaplenkė ir mūsų stovyklos. Vaikai sustiprėjo, susipažino su sveiko gyvenimo būdo principais, susidraugavo, tapo atviresni, atsiskleidė jų talentai.

Ši stovykla buvo galimybė pramogauti linksmiems, judriems, mėgstantiems sportuoti, truputį padūkusiems vaikams. Stovykloje vyko akcijos, sveiko gyvenimo būdo pamokėlės, mėgstamų sporto šakų varžybos ir judrūs komandiniai žaidimai su taktinėmis užduotimis, žygiai į mišką, prie upės. Dalyvavusiems stovyklos veikloje mokiniams buvo įteiktos atminimo dovanos.

Vaiko vaizduotė neturi ribų, todėl stovykloje laisvai leidome jai atsiskleisti. Tai buvo fantastiškas vaikų idėjų ir genialių minčių sprogimas!

Socialinė pedagogė Svetlana Juodelienė

 


 

Vaikų vasaros stovykla „Stiprūs ir sveiki“
Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje

Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje birželio 7-10 dienomis buvo įgyvendinama vaikų vasaros programa „Stiprūs ir sveiki”. Tai bendrojo pobūdžio dieninė stovykla vaikams iš šeimų, turinčių mažas pajamas, kuriems skirtas nemokamas maitinimas. Stovykloje ilsėjosi 29 pirmų – penktų klasių mokiniai.

Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti fizinį aktyvumą bei propaguoti sveiką gyvenseną.

Stovyklos gyvenimas vyko pagal nustatytą dienotvarkę ir suplanuotą veiklos programą. Pirmąją stovyklos dieną vaikai buvo paskirstyti į būrius. Kiekvienas būrys turėjo sugalvoti  savo pavadinimą, atributiką ir šūkį. Tą pačią dieną su stovyklautojais bendravo visuomenės sveikatos biuro specialistė L. Škurenko, kuri kalbėjo apie pirmąją pagalbą sau, draugui ir apie traumų profilaktiką. Vyko pokalbiai su vaikais apie maisto produktus, jų vietą mitybos piramidėje. Taip pat vaikai šoko sportinius šokius, sportavo (žaidė įvairus sportinius žaidimus, lenktyniavo estafetėse). Per kitas tris dienas buvo organizuotos trys išvykos: į vaikų pramogų centrą  „Nuotykių miestas“, į batutų centrą „Skypark“, į nuotykių parką „UNO Park“. Sportuodami pramogų ir  nuotykių centruose vaikai ne tik tobulino savo kūną, gerino sveikatą, bet ir ugdėsi kaip asmenybės, mokėsi dirbti komandoje. Kiekvieną rytą vaikai pradėdavo nuotaikinga mankšta. Per baigiamąją  stovyklos dieną vyko talentų šou, kuriame vaikai rodė savo gabumus ir talentus.

Visi užsibrėžti tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti. Vasaros stovyklos dalyviai žaidė įvairius  žaidimus, šoko, sportavo, dainavo, pagilino sveikos mitybos žinias, išmokė skirti svarbų ir pilnavertį maistą nuo nebūtino ir menkaverčio, sužinojo sveikos gyvensenos principus, sustiprėjo fiziškai, pagerino savo socialinius įgūdžius, aktyviai ir įdomiai praleido laiką, patyrė daug teigiamų emocijų. Vaikai labai džiaugėsi stovykloje praleistu laiku, jiems liko daug smagių ir malonių prisiminimų.

Vertinant programos įgyvendinimo sėkmę, didelę reikšmę turi Vilniaus rajono Savivaldybės lėšos. Taip pat ne mažiau svarbus ir gimnazijos darbuotojų pareigingumas, nusiteikimas neatlygintinai dalyvauti programoje.

Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių. Svarbiausia – draugai, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera.


Vasaros stovyklos vadovė,
socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

 


 

Vasaros stovykla „Svajonių laivas“ Rukainių gimnazijoje

Pirmosiomis vasaros savaitėmis, t.y. birželio 1 – 10 dienomis Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 8 dienų vaikų vasaros stovykla gimnazijos pradinių klasių mokiniams. Nors stovykla tapo jau tradicine ir yra organizuojama ne pirmus metus, tačiau socialinė pedagogė-stovyklos vadovė J. Gilevič paruošė visiškai naują, be galo įdomią ir turiningą programą. Organizuojant šias vasaros poilsio stovyklas siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti vaikų pilietiškumą.

Stovykloje dirbo net 14 darbuotojų. Pradinių ugdymo mokytojos, priešmokyklinės grupės mokytoja J. Chodorovič, logopedė B. Juknevičiūtė, psichologė I. Šiškina, socialinė pedagogė J. Gilevič, visuomenės sveikatos priežiūros specialiste J. Aleksandrovič, bibliotekininkė A. Juckevič, lietuvių kalbos mokytojos O. Aleknavičius ir I. Jurevič. Čia mokiniai susipažino su taisyklėmis ir stovyklos programa, skirta jų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose.

Birželio 1 d. įvyko stovyklos atidarymas. Atidarymo metu vyko renginys skirtas „ Vaikų gynimos dienai“ . Renginio metu vaikai galėjo vienas su kitu labiau susipažinti, susidraugauti.

Kiekvieną dieną buvo organizuojami ne tik edukaciniai užsiėmimai vaikams, kūrybiniai darbeliai, sporto užsiėmimai, įdomieji ir lavinamieji stalo žaidimai, bet ir organizuotos pažintinės išvykos: į Trakus ir Vilniaus senamiestį ir į Klaipėdos pajūrį, kur vaikams paliko daugiausiai įspūdžių apsilankymas Lietuvos jūrų muziejuje – delfinų pasirodymas. Išsipildė daugumos vaikų svajonės pamatyti Baltijos jūrą.

Stovyklos uždarymas įvyko Trakuose. Po pasiplaukiojimo jachta, žaidimų rateliuose ir dainų, įvyko projekto apibendrinimas ir atsisveikinimas iki kitų metų.

Stovyklos metu vaikai buvo gerai maitinami. Valgyklos darbuotojos stengėsi, kad maistas būtų skanus ir įvairus.

Stovyklos veiklose atsiskleidė vaikų gabumai, sustiprėjo vaikų kompetencijos (sveikatos saugojimo, socialinių įgūdžių ugdymo, meninė, pažinimo, bendravimo ir komunikavimo). Turiningai ir saugiai praleistas laisvalaikis, susipažinta su sveika gyvensena, atsiskleidė pilietiškumo, draugiškumo, nuoširdumo, pasitikėjimo, pagalbos, užuojautos jausmai.

Apibendrinus veiklą, galima teigti, jog užsibrėžtų tikslų pavyko pasiekti. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko naujo. Mokinių tėvai džiaugėsi, kad vaikai turiningai leido laisvalaikį. Kitais metais dieninė vasaros poilsio stovykla bus tęsiama.

Linkime jiems ir kitiems vaikams gražios ir turiningos vasaros!

Stovyklos vadovė Jovita Gilevič

 

 


 

Neužmirštama patirtis jaunųjų miško bičiulių stovykloje  

Septynias dienas trukusi kelionė, kuri pakeitė ne tik mano, bet ir daugumos žmonių gyvenimą. Tai buvo savaitė, kainavusi daug emocijų: juoko, ašarų, nuosmukių ir pakilimų.  

Viskas prasidėjo nuo ilgos kelionės iki Karklės, bet jau atvykusi supratau, kad nuobodu tikrai nebus. Su visomis kuprinėmis ir lagaminais pradėjome krikštijimo procesą. Ėjome smėliu, sutikome vadovus. Vienas iš jų sėdėjo medyje ir kiekvienas priėjęs gaudavo šmaikščią pravardę (manoji – miškinis stulpas). Smagiausia dalis sekė vėliau. Ėjome prie jūros. Su drabužiais bėgome į bangas, kurios buvo šiltos ir lyg laukė, kada mes atvyksime. Štai ir viskas! Esame pilnaverčiai „Mūsų žalioji vasara“ stovyklos dalyviai! Po maudynių teko kibti į darbus, nes laukė atsakingas vakaras. Ilgai kūrėme vėliavas, pristatymus, šūkius, kurie, tikėjomės, kuo geriau pristatytų mūsų komandą bei kiekvieną atskirą narį. Smagu, kad viskas pasisekė ir būriai susidraugavo. Kitą dieną turėjome dar linksmesnį vakarą – talentų pasirodymus. Niekados netikėjau, kad žmonės, kurie atrodo ramūs ir kuklūs, turi tokius nuostabius sugebėjimus! Deklamavimas, šokiai, dainos ir nuostabi nuotaika paliko tik gerus prisiminimus. Trečią vakarą ėjome į pilną nuotykių, baimės ir galiausiai džiaugsmo naktinį žygį. Viso žygio metu turėjome rasti pavogtą vėliavą. Pirmoji užduotis sunki nebuvo – turėjome pereiti labirintą susikibę rankomis, bet netardami nei žodžio. Po kiekvienos užduoties gaudavome užuominą. Kadangi buvome kūrybingas būrys, antroji užduotis irgi nepasirodė baisi. Turėjome sukurti eilėraštį su duotais žodžiais ir jį pasakyti kartu. Sunkiausios užduotys buvo: pripilti butelį jūros vandens, nenaudojant jokių priemonių, išskyrus savo kūną. Girdėjau, kitų būriai vandenį nešiojo burna, na, o mes nebuvome tiek išradingi ir nešiojome delnuose. Sunkumų sukėlė užduotis, kai reikėjo atkasti savo vėliavą, nes nežinojome kurioje tiksliai vietoje ji yra, bet mes tai sugebėjome! Ketvirtąją dieną vykome į Žemaitijos regioninį parką. Ekskursijos metu pamatėme parodą apie mišką ir jo gyventojus. Platelių ežeras kaip visada atrodė pritrenkiančiai. Kiekvieną kartą ten nuvykus noriu padėkoti žmonėms, kurie taip rūpinasi šiuo grožiu. Penktoji diena buvo itin sunki, nes pradėjau suvokti, kad jau laikas namo, viskas baigsis, bet draugai ir vadovai neleido liūdėti. Turėjome protų mūšį, kuriame buvo įvairių klausimų ir užduočių. Teko atnešti tam tikro medžio lapą, atspėti gyvūną ir , žinoma, atsakyti į atvirus klausimus. Pirmą vietą iškovojo net trys komandos, kas yra labai gražu ir malonu. Taip pat rungėmės ir sporte. Šeštąją dieną vyko tinklinio ir virvės traukimo varžybos. Ypač dramatiška kova vyko tinklinio varžybose dėl trečios vietos, žinoma, laimėjo stipriausi. Virvės traukimo rungtis praėjo labai greitai, todėl neteko jaudintis dėl nugalėtojų. Vakare vyko rungčių nugalėtojų apdovanojimai, būrių atsisveikinimo pasirodymai ir aukcionas. Pasirodymuose buvo daug juoko, nors ir visi liūdėjo, kad jau laikas skirtis... Aukcione teko „išsipirkti“ savo daiktus. Reikėjo parodyti publikai kažką įdomaus ir neįprasto. Vieni šoko, kiti dainavo, treti - darė masažą. Kiekvienos dienos pabaigoje vyko aptarimas: kas patiko, ko trūko, kaip sekėsi ir kaip jauteisi. Šeštąją dieną buvo ypatingai sunku kalbėti, nes atrodė, kad į savo būrį žiūri paskutinį kartą, nors tai net nėra tiesa! Visą savaitę klausėmės įdomių ir pamokančių paskaitų, bet labiausiai norėčiau išskirti žurnalisto Deniso Nikitenkos paskaitą „Žalieji viešieji ryšiai“, kurioje lektorius kalbėjo apie gamtos straipsnių rašymą, kokią naudą tai suteikia ir kaip svarbu nenuleisti rankų, jeigu nesiseka. Paskutinioji diena buvo karūnuota išsiskyrimo ašaromis. Padarėme nuotraukas, parašėme vienas kitam linkėjimus, apsikabinome ir galų gale pasakėme skaudų „Iki kito karto“.  

Norėčiau pasakyti didelį „AČIŪ“ visiems stovyklos „Mūsų žalioji vasara“ vadovams ir stovyklautojams už šypsenas, supratimą, palaikymą ir nuostabią nuotaiką. Susitiksime kitais metais! 

Rugilė Andrejevskytė, II būrys, 16 metų 
Vilniaus raj., Marijampolio Meilės Lūkšienės gimnazija
JMB „Lūšiukai“


Shadow up