kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos mokiniai lankėsi savivaldybėje

Šiandien Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazistai, lydimi gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui, o taip pat ir Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narės Irenos Karpavičienės bei gimnazijos psichologės Ilonos Lučinskos, turėjo progą iš arti susipažinti su Vilniaus rajono savivaldybės darbu. Su mokiniais bendravo ir savo patirtimi dalijosi merė Marija Rekst, Tarybos sekretorė Elžbieta Jablonska, administracijos direktoriaus pavaduotojas Robert Komarovski, taip pat mero patarėjai ir savivaldybės administracijos darbuotojai.


Merė Marija Rekst gimnazistams pristatė savivaldybės tarybos veiklą, kalbėjo apie tai, kas vyksta tarybos posėdžių metu, kaip priimami sprendimai, papasakojo kaip gražės Nemenčinė, įgyvendinus planuojamus projektus, atsakinėjo į mokinių klausimus. Mokiniai domėjosi merės atliekamomis pareigomis, teiravosi su kokiais klausimais dažniausiai į ją kreipiasi gyventojai, kokios yra karjeros galimybės savivaldybėje.

 

Mero patarėja Danuta Narbut svečiams pateikė įdomiausius Vilniaus rajono faktus skaičiais.

Mero patarėja Aleksandra Černiauskienė papasakojo kuo Vilniaus rajonas yra patrauklus smulkiam ir vidutiniam verslui. Kvietė mokinius savyje atrasti verslumo gyslelę ir kartu su ekonomikos mokytoju steigti mokomąsias mokinių bendroves, skirtas ugdyti moksleivių pasirengimo karjerai ir verslumo įgūdžius.

Tarybos sekretorė Elžbieta Jablonska mokinius supažindino su savivaldybės struktūra, tarybos posėdžių organizavimu, administracijos padaliniais ir jų atliekamomis funkcijomis.

Vėliau gimnazistai išsiskirstė po skyrius, su kurių veikla jie norėjo susipažinti – pamatė, kaip veikia „vieno langelio“ principas, sužinojo kokia yra Savivaldybės tarybos Administracinės komisijos veikla, kuo užsiima Teisės skyrius, kokių įgūdžių reikia dirbant Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriuje ir kt. Su mokiniais bendravę Vilniaus rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir darbuotojai negailėjo patarimų.

„Tikiu, kad ši netradicinė pamoka mokiniams buvo įdomi ir naudinga. Jaunam žmogui būtina susipažinti su savivaldybės darbu, taip pat svarbu įtraukti jaunimą į savivaldybės veiklos tobulinimą, išgirsti jų siūlymus“ – optimistiškai kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas Robert Komarovski.

Savivaldybėje naujų žinių sėmėsi 19 Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos moksleivių.

 
Shadow up