kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvių kalbos savaitė

Šių metų vasario 29 – kovo 04 dienomis Buivydžių gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos savaitė. Tai renginių ir konkursų ciklas, akcentavęs domėjimąsi lietuvių kalba, pasitikėjimą savo kalbiniais įgūdžiais ir noru puoselėti lietuvių kalbą kaip savo ir tautos kultūros savastį. Į veiklą buvo įtraukti ir pradinių klasių mokiniai.


 

Savaitė prasidėjo labai žaismingai. Nors žiema dar niekaip nepasiduoda, pradinukų dėka gimnazijoje sužaliavo „Gražiausių lietuviškų žodžių puokštė“. Akys raibo ne tik nuo įvairiaspalvių gėlyčių, bet ir nuo lietuviškų žodžių gausos bei grožio. O kokia Lietuvių kalbos savaitė be pasakų? Šio konkurso metu mokiniai klausėsi mėgstamų Žvėrelių pasakų, o vėliau piešė jų iliustracijas. Integruotas lietuvių ir dailės konkursas „Piešiu pasaką“ vyko pirmadienį, jame dalyvavo 1 – 5 klasių mokiniai. Piešiniais grožėjosi visa gimnazijos bendruomenė. Antradienį buvo surengtas meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo mokiniai nuo 4 iki IIIG klasės. Skambėjo S. Nėries, J. Marcinkevičiaus, Maironio, H. Radausko ir kt. eilės. Trečiadienį organizuota V. Kudirkos konkurso „Rašom“ dailiausios rašysenos ekspozicija, kurią tiek mokiniai, tiek mokytojai galėjo vertinti bei atidžiau patyrinėti.

Vyresnių klasių mokiniai irgi aktyviai įsitraukė į šios savaitės konkursų bei renginių ciklą: dalyvavo rašysenos konkurse, meninio skaitymo konkurse. Ketvirtadienį IIIG klasės mokiniai surengė nuotaikingą literatūrinį teismą pagal A. Baranausko „Anykščių šilelis“. 6 – IG klasių mokiniai iliustravo poemos ištraukas.

Lietuvių kalbos savaitės renginių bei konkursų ciklą užbaigė Lietuviškos dainos karaoke konkursas, kuriame dalyvavo visos gimnazijos klasės. Skambėjo linksmos, išradingai interpretuotos dainos, kurias lydėjo audringi žiūrovų aplodismentai.

Mėgstantiems lietuvių kalbą mokiniams savaitė buvo kupina naujų atradimų, kuriais buvo ugdomas mokinių kūrybiškumas, bendradarbiavimas, pilietiškumas bei skatinamas domėjimasis lietuvių kalba ir jos kultūra. Geriausi darbai liko įvertinti, o mokiniai gavo padėkos raštus. Už Lietuvių kalbos savaitės organizavimą buvo padėkota mokytojoms lituanistėms B. Martinkevič, J. Litvin ir J. Bazevičienei ir direktorės pavaduotojai Z. Mikelevič.

Apibendrinant visos savaitės veiklų rezultatus, pasidžiaugta, kad tiek daug mokinių parodė iniciatyvą dalyvauti renginiuose ir sugebėjo pasiekti kuo geriausių rezultatų.

 

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Julija Bazevičienė

 

Shadow up