kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Aktyvi ir nuotaikinga “Sveikatingumo savaitė“ Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželyje

Jau tradicija tapo, kad paskutinę vasario savaitę „Pelėdžiuko“ darželyje organizuojama „Sveikatingumo savaitė“. Šių metų pagrindinė tema- imunitetas.  Sveikos gyvensenos ir sporto kūrybinė grupė, sutelkusi visas jėgas ir išmintį, kartu su visa darželio bendruomene, suprasdama kokie svarbūs sveikos gyvensenos pagrindai įdiegti vaikystėje, atsakingai ruošėsi šiai naudingai ir nuotaikingai savaitei.


Pirmadienis- žinių apie sveiką gyvenseną kaupimo diena. Grupėse vaikai su auklėtojomis kalbėjosi ir diskutavo apie sveiką gyvenseną, susirgimo priežastis, požymius, prevencines ir intervencines priemones, sveikatai žalingą elgseną, atnaujindami ir papildydami savo turimas žinias. Sporto salėje judesio korekcijos mokytoja Alina vedė intensyvaus grūdinimosi valandėles, kuriose vaikai stiprino kojų raumenis ir pėdas, lavino taisyklingą laikyseną.

  

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena parengė informacinį lankstinuką tėvams, pedagogams, visai darželio bendruomenei tema „Vaikų imuniteto stiprinimas“,  primindama, kas yra imunitetas, kaip formuojasi vaiko imunitetas ir kokio amžiaus vaikų jis pažeidžiamiausias, taip pat patarė, kaip galime stiprinti vaikų imunitetą.

Antradienis- psichikos sveikatos diena - „Mokausi suprasti jausmus, padėti sau ir kitiems“. Grupėse su vaikais bendravo psichologė Kristina ir socialinė pedagogė Ilona. Vaikai klausėsi trumpų kūrinėlių, kuriuose atsispindi kasdieniame gyvenime vaikų patiriami sunkumai. Visi kartu aptarė kilusias emocijas, veikėjų elgesį  siejo su vaikų patirtimi, kartu ieškojo galimų sprendimų. Kiekvienoje grupėje vaikai susikūrė „Pagalbos dėžutes“, į kurias sudėjo simbolius ir piešinėlius, kurie galėtų padėti draugui nemalonioje situacijoje.

             

Trečiadienis- sveikos mitybos diena - „Vitaminai- mūsų draugai“. Grupėse vaikai kartu su auklėtojomis gamino sveikus patiekalus, vaišinosi sveikais užkandžiais, vaisiais bei daržovėmis. Pasistiprinę ir sukaupę jėgų visi laukė ketvirtadienio, nes jis buvo skelbiamas  fizinio aktyvumo skatinimo diena. Darželio bendruomenė išsiruošė į sporto aikštyną, kur susirungė estafetėse: „Zyliukai“ varžėsi prieš „Ežiukus“, „Boružiukai“-  prieš „Saulutes“, „Drugeliai“- prieš „Žiogelius“,  „Voveriukai“- prieš „Pėledžiukus“,  o „Aitvarai“  susirungė su „Bitutėmis“ ir „Skruzdėliukais“. Nugalėjo gera nuotaika.

 

Penktadienį visos Sveikatingumo savaitės apibendrinimas vyko darželio sporto salėje. Grupių vaikai, pasipuošę šypsenomis bei karūnėlėmis,  skanduodami šūkius: „ Svogūnas- visų ligų siaubūnas“, „ Citrina- tai jėga, valgyk ją tu visada“, „ Obuoliukų vitaminai- mūs energijos šaltiniai“, „ Medus- ne tik maistas, bet ir vaistas“, „Aš- morkytė, aš morka, vitaminų aš pilna, graužkite, vaikai, mane“ improvizuodami pristatė pasirinktus vaisius bei daržoves, imuniteto stprinimui svarbius vandenį ir saulę.

 

O pomidorais virtę „Boružiukų“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Jurgita sukūrė nuotaikingą eilėraštuką:

„ Nori būt gražus ir sveikas?
Tad sportuoki, mielas vaike!
Rytą vakarą žingsniuok,
Rektarčiais ir pabėgiok.
Derink sportą ir mitybą,
Lavink jėgą ir kantrybę.” 

Kiekviena grupė sukūrė sveikos gyvensenos plakatą „Mes žinome, kad...“ , kuriame įvairiai vaizdavo fizinę bei psichinę sveikatą padedančius išsaugoti būdus. Pasitikrinkite savo žinias ir Jūs. 

 

Sveikatingumo ir sporto grupės vardu Inga Baškauskaitė-Boronova

Shadow up