kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės krašto matematikos mokytojų kelionė-seminaras

Saulėtą 2015 m. gegužės 19 dieną Nemenčinės krašto matematikos mokytojai susirengė jau antrąją kelionę - seminarą po savo krašto mokyklas. Pernai tuo pačiu laiku lankėmės Bezdonių, Buivydžių, Mostiškių ir Lavoriškių mokyklose, o šiemet patraukėme į kitą pusę – aplankėme Sužionių, Eitminiškių, Visalaukės ir Paberžės mokyklas. Visų mokytojų nuotaika, kaip ir diena, buvo puiki. Mokytojai jau vienas kitą gerai pažinodami, kelionės metu kalbėjosi apie  gyvenimo aktualijas, juokavo. Tačiau atvykę į mokyklą, kaip tikri tiksliukai, surimtėdavo ir smalsiai stebėjo mokyklos patalpas, skaitė pranešimus, dalyvaudavo darbinėse diskusijose.


 

Atvykę į Sužionis, išgirdome trumpą vietovės ir mokyklos pristatymą, pasidžiaugėme mokinių koncertu, o patys jau aptarinėjome kitų metų veiklą ir net suplanavome į šią gražią vietovę sugrįžti kitąmet. Eitminiškėse mokiniai parodė matematinį vaidinimą, o Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokytojas D. Karpavičius pristatė savo gimnazijos 8-okų standartizuotų testų rezultatus ir tarptautinio penkiolikmečių tyrimo išvadas. Tema aktuali, daugelis Nemenčinės krašto mokyklų  taip pat dalyvavo šiuose tyrimuose, todėl vyko diskusija, kuri užsitęsė ir vos neišmušė iš numatyto grafiko.

Visus sužavėjo Visalaukės mokykla - daugiafunkcis centras, jos puikus stadionas ir tos mažos mokyklos dvasingumas. Mokinių mažėjimas daugeliui mokyklų opus dalykas, tad visi susidomėję klausinėjo apie šios mokyklos specifiką, mokytojo vietą šioje daugiafunkcėje terpėje.

Toliau ekskursiją tęsėme Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje, kur mums buvo organizuota edukacinė ekskursija po mokyklą, o šios mokyklos biologijos mokytoja Regina Stankevičienė pasidalino gerąja patirtimi apie matematikos integraciją su kitais dalykais. Pas kaimynus, šv. S. Kostkos gimnazijoje  vyko pagrindinis seminaro darbas. Po gimnazijos pristatymo (pranešimą skaitė matematikos – informatikos mokytoja), matematikos mokytojai toliau dalijosi savo sėkmės istorijomis. Zenobija Mikelevič papasakojo apie sėkmingai vykdomą Buivydžių ir Bezdonių J. Slovackio mokyklų bendrą projektą, siejantį matematiką, ekonomiką ir gyvenimo realijas. D. Losinskienė apibendrino visų mokslo metų Nemenčinės krašto matematikos mokytojų centro veiklą, pristatė veiklos įsivertinimo anketų išvadas. Šio krašto mokytojai pasižymi aukšta bendradarbiavimo kultūra, mokytojai iniciatyvūs, turi ką pasakyti, todėl nesunkiai gimė kitų metų veiklos projektas.

Laikas prabėgo labai greitai. Visi susėdome į autobusiuką ir išriedėjome atgal į Nemenčinę, iš kur atsisveikinę iki rugsėjo, išsiskirstėme kas kur po visą Nemenčinės kraštą.

Kelionė nebūtų tokia sėkminga, jei ne mokyklų bendruomenės ir jų vadovų parama. Visose mokyklose mus pasitikdavo direktoriai, kurie būdami tikri šeimininkai, papasakojo apie savo mokyklą ir aprodė ją, apglobė savo rūpesčiu ir šiluma, o gerąja patirtimi dalijosi ne tik matematikai, bet ir kitų dalykų mokytojai. Tad dėkojame Sužionių vidurinės mokyklos direktoriui Henrikui Juchnevič,  Eitminiškių pagrindinės mokyklos direktorei Reginai Kutyš, Visalaukės mokyklos - daugiafunkcio centro direktorei Česlavai Šablinskai, Paberžės šv. S. Kostkos gimnazijos direktorei Jolantai Driukienei ir jos pavaduotojai ugdymui Violetai Brodovskai, ypač dėkojame Paberžės „Verdenės“ gimnazijos direktorei Vandai Nivinskienei, kurios dėka mes saugiai ir patogiai galėjome keliauti šios mokyklos autobusiuku. Noriu  padėkoti visų mokyklų matematikos mokytojams, kurie taip puikiai organizavo šią kelionę.

Nemenčinės krašto matematikos mokytojų
 metodinio centro kuratorė
 Daiva Losinskienė

Shadow up