kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

48-ji Lietuvos mokinių biologijos respublikinė olimpiada

Kovo 26-28 dienomis Birštone, Birštono gimnazijoje vyko 48-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados respublikinis turas. Į šalies olimpiadą buvo pakviesti mokiniai sėkmingai įveikę I-jį ir II-jį biologijos olimpiados etapus.


Mūsų rajonui atstovavo du devintokai: Juljian Germanovič Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos G1a klasės mokinys (biologijos mokytoja metodininkė Regina Komar) bei Konstanty Keda, Vilniaus r. Mickūnų vid. mokyklos 9 klasės mokinys (vyr. biologijos mokytoja Eleonora Makovska).

 

Po iškilmingo olimpiados atidarymo mokiniai sprendė teorines užduotis, testus ir pasirenkamąsias užduotis. Vakare, po užsiėmimų, vyko protų mūšis. Tuo tarpu mokinius lydintys mokytojai vyko į ekskursiją po Birštoną ir dalyvavo paskaitoje „Praktikos darbų metodika ir vertinimas”.

Antrąją olimpiados dieną mokiniai dalyvavo praktinėse užsiėmimuose, žaidė interaktyvų žaidimą „StrateGo”, dalyvavo apeliacijų svarstyme, o po vakarienės - dalyvavo stalo žaidimų naktyje. Tuo tarpu mokytojai visą dieną praleido paskaitose ir praktinėse užsiėmimuose  „Gėlių panaudojimas ugdymo procese“.

Kovo 28 d. po pusryčių vyko olimpiados uždarymas. Buvome maloniai nustebinti, kai olimpiados vertinimo komisijos pirmininkas dr. Valerijus Rašomavičius, Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto Floros ir geobotanikos laboratorijos vadovas, sveikinimo kalboje skyrė dėmesį mūsų rajono mokiniams. Jis džiaugėsi, kad rajonuose daugėja ypatingai gabių mokinių, ir tai, kad jie mokosi mokyklose lenkų mokomąja kalba jiems nesudaro kliūčių parodyti aukštus rezultatus valstybiniu lygmeniu.

Paskelbus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad Julijan Germanovič užėmė 4-ąją vietą, o Konstanty Keda-7-ąją. Abu mokiniai gavo pagyrimo raštus. Šie mokiniai pirmą kartą dalyvavo respublikinėje olimpiadoje ir parodė gerus rezultatus, todėl komisijos pirmininkas skyrė jiems asmenines dovanas - po knygą „Paukščių žodynas”. Respublikinė olimpiada, tai iššūkis ne tik mokiniams, kuriems tenka konkuruoti su gabiausiais Lietuvos mokiniais, bet ir mokytojams, kurie turi paruošti mokinius remiantis naujausiomis biologijos mokslo tendencijomis.

Savo ir mokinių vardu dėkojame olimpiados šeimininkams ir organizatoriams. Renginys vyko sklandžiai, o visi užsiėmimai organizuoti labai apgalvotai ir turiningai. Olimpiados metu mokiniams ir mokytojams buvo sudarytos puikios sąlygos praplėsti savo žinias. Taip pat nuoširdžiai dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei, kuri padengė mokinių ir mokytojų kelionės išlaidas bei mokytojų nakvynes ir maitinimą.

Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos
biologijos mokytoja metodininkė Regina Komar

Shadow up