kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Juodšiliuose Senjorai šventė Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną

Daininga, energinga ir saulėta! Tokioje atmosferoje šiemet vyko trečią kartą organizuojama Senjorų Šventė Juodšiliuose. Popietė stebino ne tik nuostabiais auksinio rudens orais, bet ir šilta atmosfera, aukštu renginio lygiu bei pakylėta nuotaika, malonia aura.


Šventė būtų neįmanoma be jos organizatorės – Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Juodšilių skyriaus administratorės Janinos Jurcevič – pasiaukojimo, renginio partnerių (Rudaminos DKC) bei rėmėjų (Valčiūnų socialinių paslaugų centras, Juodžilių biblioteka).

Renginio vedančioji Teresa Koltan pasveikino visus susirinkusius senjorus, žiūrovus bei svečius nuoširdžiais pagarbą, meilę ir dėmesingumą išreiškiančiais žodžiais. Savo buvimu šventę pagerbė: Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška, LR Seimo Pirmininko pavaduotojo Jaroslavo Narkevičiaus asistentė Tatjana Čepukoit, Juodšilių seniūnas Tadeuš Aškelianec, Valčiūnų socialinių paslaugų centro direktorė Renata Adamovič, Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos vidurinės mokyklos direktorius Mečislav Jasiulevič, Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos nariai Zigmund Marcinkevič ir Kazimir Voišniš.

Meninę Pagyvenusių žmonių šventės dalį pradėjo Juodšiliuose veikiantis ansamblis „Borowianka“, vadovaujamas Kazimiežo Moroz. Atlikėjos pristatė linksmiausias savo repertuaro dainas lenkų, lietuvių bei rusų kalbomis bei skaitė susirinkusiems savo kūrybos eiles, sukėlusias daug gerų įspūdžių bei iššaukusių šypsenas senjorų veiduose.

Renginio programą tęsė Rudaminos ansamblis „Gija“ (vadovas Leonas Pamerneckis), atlikęs žinomas lietuvių liaudies dainas. Ansambliečių dainuojami kūriniai buvo kupini nuoširdumo, vilties ir optimizmo, o kolektyvo pasirodymo metu publika dainavo ir ritmingai siūbavo kartu.

Savo energingumu klausytojus ir svečius nustebino Aleksandros Žuk-Butkuvienės vadovaujamas Nemėžio ansamblis „Ale Babki“. Nuotaikingos moterys judriai lingavo scenoje, pristatydamos jaunystės laikus bei laimingą senatvę apdainuojančias liaudies dainas lenkų ir rusų kalbomis. Tuo tarpu jų skaitomos eilės leido patikėti, jog auksiniai gyvenimo metai visai nėra sunkūs, atvirkščiai – kupini laisvės, netikėtumų ir džiaugsmo.

Tarp kolektyvų, priklausančių Rudaminos daugiafunkciniam kultūros centrui, pasirodymų ir pertraukų metu susirinkusiuosius savo eilėmis sujaudino Mokytojų namų klubo „Svetoč“ vadovė Greta Fedorčenko, kuri skaitė savo kūrybos eilėraščius apie Lietuvą, rudenį bei senjorus. Autorė pasveikino visus, linkėdama daugybės saulėtų dienų bei tokių šiltų susitikimų.

Meninę Šventės dalį užbaigė ansamblis „Złota jesień“ (vadovas Vieslav Dudzinski). Žiūrovus sužavėjo skambus solistės balsas ir kolektyvo atliekamos daugiakalbių dainų puokštės. Dainininkės buvo apdovanotos garsiais plojimais ir nuostabos šūksniais.

Ansamblių pasirodymai netapo Senjorų šventės pabaiga. Antroje renginio dalyje susirinkę klausytojai ir svečiai buvo ne tik pakviesti skanių vaišių, bet ir paskatinti tęsti susitikimą dainuojant ir linksminantis kartu. Kiekvienas turėjo galimybę prisiminti jaunystės laikų kūrinius, eiles, dainas. Dalyviai negalėjo sulaikyti šypsenų bei laimės ašarų veiduose. 

Šventės organizatorė užtikrino, jog ši Pagyvenusių žmonių dienos popietė į Juodšilius visus senjorus kvies kasmet. Ji taip pat vylėsi, kad renginys ateityje susilauks vis daugiau žmonių ir garbingų svečių.

 

Aleksandra Žuk-Butkuvienė 

Shadow up