kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Įvyko Vilniaus r. tautinių mažumų mokyklų 9-10 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiada

Jau antrą kartą organizuojama Vilniaus r. tautinių mažumų mokyklų 9-10 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiada. Šįmet ji vyko Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinėje mokykloje. Į renginį atvyko 28 mokiniai ir 21 mokytojas iš 22 mokyklų. Renginio svečius tą dieną lydėjo žodžiai „Te kalba augina sparnus“.


 

Olimpiados atidarymo metu skambėjo svarbiausios mintys iš Jono Biliūno kūrinių, ištrauka iš R. Bacho „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“, Vytauto Kernagio daina „Mūsų dienos kaip šventė“. Sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorė Teresa Mlynska ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Ina Obolevičienė.

Po kelių minučių mokiniai kibo į darbą. Jų laukė dvi užduotys: I-oji – kalbos vartojimo testas ir rašinys, o po pertraukos II-oji – namų užduotis – kūrybinio darbo „Ką mums byloja Jono Biliūno kūrybos pasaulis“ pristatymas.  Olimpiadoje mokiniai tikrinosi kalbos žinias, gebėjimą sklandžiai rašyti bei kalbėti, taisyklingai, raiškiai dėstyti mintis.

Kol mokiniai rašė, mokytojams buvo organizuotas metodinis užsiėmimas. Jo metu buvo dalijamasi mintimis iš seminarų: Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Vita Burzdžiuvienė kalbėjo apie Meilės Lukšienės gyvenimo išmintį, Avižienių gimnazijos mokytoja metodininkė Regina Buzienė -  apie K. Donelaičio raštų kalbą, o Rastinėnų skyriaus mokytoja Božena Kilnienė pristatė šiuolaikinius lietuvių kalbos ir literatūros mokymo metodus. Po seminarų aptarimo mokytojai spėjo pasižvalgyti po vaizdingąsias Sudervės apylinkes bei pasigrožėti Sudervės pakraštyje įsikūrusiu akmens skulptūrų parku „Vilnoja“.

Olimpiados organizatoriai nuoširdžiai rūpinosi, kad renginys vyktų sklandžiai, o patalpose vyrautų jauki, šventinė atmosfera. Ir mokytojai, ir mokiniai buvo apdovanoti  padėkos raštais už puikų darbą ir dalyvavimą.

                                                                                                                                                                            Sudervės Mariano Zdziechovskio
pagrindinės mokyklos
lietuvių kalbos
mokytoja metodininkė
Vita Burzdžiuvienė

 

Shadow up