kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Už tarpinius „Mes rūšiuojam“ rezultatus – papildomi prizai Vilniaus apskrities geriausiems

Susumavus aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ pirmojo šių mokslo metų pusmečio rezultatus, projekto organizatoriai nusprendė paskirti ne tik po žadėtą 1000 litų geriausiai kiekvienos apskrities mokyklai, bet ir papildomus prizus aktyviausioms mokykloms kiekvienoje savivaldybėje – kiekviena jų gaus po 200 taškų, už kuriuos galės įsigyti reikalingų prizų.


Vilniaus apskrityje bendrovės „Ekstara“ („Ekotaškas“) įsteigtas 1000 litų vertės papildomas prizas šį pusmetį atiteko Vievio vaikų dienos centrui. UAB „Atliekų tvarkymo centras“ įsteigti 200 litų vertės papildomi prizai Vilniaus apskrityje skirti Vilniaus r. Vaidotų mokyklai-darželiui "Margaspalvis aitvarėlis", Ukmergės mokyklai-darželiui "Varpelis", Šalčininkų r. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus vidurinei mokyklai, Trakų r. Paluknio vaikų lopšeliui-darželiui, Švenčionių rajono Pabradės "Ryto" gimnazijai, Vilniaus darželiui - mokyklai "Saulutė", Širvintų rajono Barskūnų pagrindinei mokyklai.

Per pirmąjį pusmetį iš viso surinkta 136 tonos elektronikos atliekų, 4,8 tonos senų baterijų, daugiau kaip 9 tonos makulatūros, pakuočių ir stiklo. Vilniaus apskrityje projekto metu surinkta beveik 20 tonų įvairių atliekų. Iš viso per pirmąjį šių mokslo metų pusmetį (be papildomų taškų) jau sukaupta 52 tūkst. projekto taškų, kurie mokslo metų pabaigoje pavirs vertingais prizais.

Visoje Lietuvoje daugiausiai atliekų skaičiuojant vienam moksleiviui kategorijoje nuo 100 moksleivių surinko Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinė mokykla. Ji apdovanojama UAB „Pramogų vėjas“ įsteigtu prizu – 1000 litų vertės kelionė 48 vietų autobusu.  Daugiausiai atliekų skaičiuojant vienam moksleiviui kategorijoje iki 100 vaikų surinko Raseinių rajono Girkalnio darželis. Jiems teko  UAB „Pramogų vėjas“ įsteigtas prizas – 1000 litų vertės kelionė 19 vietų autobusu.

„Labai džiaugiuosi, kad vaikai ir jaunimas aktyviai dalyvauja aplinkosaugos projekte „Mes rūšiuojam“. Jie yra būtent ta visuomenės dalis, kuri aktyviai domisi naujovėmis ir todėl labai svarbu, kad jie jau šiandien susiformuotų įgūdžius rūšiuoti atliekas“, - savo palinkėjimus projekto dalyviams perduoda projekto veidas žinoma Lietuvos penkiakovininkė Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė.

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ Lietuvos ugdymo, švietimo ir mokslo įstaigose vyksta jau antrus metus. Per praėjusius projekto etapus surinkta apie 300 tonų elektronikos atliekų bei 10 tonų senų baterijų. Projekto dalyviai išsidalijo prizų už 100 tūkst. litų. Nuo šių mokslo metų pradžios prasidėjo dar vienas etapas, kurio dalyviai gali rūšiuoti ir organizatoriams už atitinkamus prizus pateikti ne tik elektronikos atliekas ar senas baterijas, bet ir senas pakuotes, stiklą, popierių. Projektą organizuoja Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) kartu su  VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrove „Atliekų tvarkymo centras“.

Elektronikos atliekų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes patekę į sąvartynus tos atliekos dėl jose esančių pavojingų medžiagų gali pridaryti žalos gamtai. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos. Įvairios pakuotės turi būti surenkamos, perdirbamos, o perdirbus gautos medžiagos panaudojamos gamyboje, taip sumažinant įvairių gaminių savikainą, o kartu ir aplinkos taršą. Daugiau informacijos galima rasti www.mesrusiuojam.lt arba socialiniame tinkle Facebook profilyje „Mes rūšiuojam“.

Daugiau informacijos:
Ineta Stravinskaitė – Janavičienė
„Komunikacijos idėjos“
Tel. 8 699 04294
www.mesrusiuojam.lt

Shadow up