kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Išvyka į Signatarų namus

Vasario 28 d. popietę 30 Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos IG-IVG klasių mokinių su lietuvių kalbos mokytojomis vyko į Signatarų namus. Namuose, kur dabar įrengtas muziejus, 1918 m. vasario 16 d. buvo pasirašytas  Lietuvos Nepriklausomybės aktas.


 

Mokiniams buvo parodytas filmas apie Jono Basanavičiaus, Lietuvos istorijoje vadinamo „Tautos patriarchu“, gyvenimą ir veiklą. Po filmo gimnazistai galėjo pasitikrinti istorijos žinias apie J. Basanavičių ir Lietuvos kelią į Vasario 16-ąją, jiems buvo pateiktos patrauklios užduotys.

Po filmo peržiūros mokiniai aplankė muziejuje įrengtas ekspozicijas, skirtas J. Basanavičiui, kitiems Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarams, apžiūrėti eksponuojamus autentiškus signatarų daiktus, Lietuvos Tarybos narių portretus, tapytus dailininko R. Žebenkos, kitus eksponatus, susijusius su Lietuvos keliu į nepriklausomybę.

Įdomiausia mokiniams buvo J. Basanavičiui skirtame kambaryje, kur eksponuojami 25 metus Bulgarijoje gydytoju dirbusio signataro daiktai, pirmasis pasaulyje garso įrašymo prietaisas – fonografas, kurį naudodamas užrašinėjo lietuvių tautosaką. Gimnazistai susidomėję klausėsi ekskursijos vadovės pasakojimo apie J. Basanavičiaus gyvenimą Bulgarijoje, jo prasmingą veiklą ne tik Lietuvoje.

Tikimės, kad išvyka padėjo pagilinti istorijos žinias apie vieną svarbiausių Lietuvos istorijos puslapių.

 

Rudaminos F. Ruščico gimnazijos
lietuvių kalbos mokytojos V. Barkauskienė ir D. Mikalauskienė  

Shadow up