kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projektas „Tėvynės vardas – Lietuva“ tarp Paberžės seniūnijos mokyklų

Praėjusiais mokslo metais Vilniaus r. Visalaukės pagrindinėje mokykloje vykęs projektas „Tėvynės vardas – Lietuva“ mokiniams taip patiko, kad jie panoro jį pakartoti ir šiais metais. Kaip ir pernai, projektas vyko nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios.


Vasario 16-osios išvakarėse mokyklos bendruomenė paminėjo Valstybės atkūrimo dieną. Visi kartu prisiminė nelengvą istorinį kelią į valstybingumą. Istorinius faktus lydėjo eilės apie tėvynę ir jos laisvę. Po šio renginio trečios ir ketvirtos klasės mokiniai mokėsi lietuvių liaudies dainų ir šokių. O vyresniųjų klasių mokiniai ruošėsi viktorinai apie Lietuvą.

Kad būtų smagiau, šiais metais mokiniai ir mokytojai nusprendė pasikviesti kaimyninių mokyklų, įsikūrusių Paberžės seniūnijoje, atstovus. Tad kovo 7 dieną į mokyklą atvyko Paberžės šv. St. Kostkos vidurinės ir Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos komandos. Jas draugiškai pasitiko Visalaukės pagrindinės mokyklos komanda. Trys komandos, pasidalinusios Lietuvos vėliavos spalvas, pasipuošė kiekviena savo spalva ir sugalvojusios komandos pavadinimą ir šūkį susitiko viktorinoje, kurioje pademonstravo savo žinias apie Lietuvą, prisiminė gerai žinomus faktus ir kai ką naujo sužinojo. Šv. Kostkos vidurinės mokyklos komanda pasipuošė geltona spalva ir pasivadino „Sąjunga“, „Verdenės“ vidurinės mokyklos komanda puošėsi žaliai ir pasirinko jų spalvą atitinkantį pavadinimą „Žaliasis gojus“, o Visalaukės pagrindinės mokyklos komandai atiteko raudona spalva ir jie pasivadino „Lietuvos ateitimi“.

Iš pradžių visi buvo pakviesti į koncertą, kurio metu skambėjo eilės apie Lietuvą, lietuvių liaudies daina „Pelėda“, lenkų liaudies daina „Saulutė“, šventinę nuotaiką sukūrė pradinių klasių mokinių sušokta „Linksmapolkė“ ir fleitomis pagrotos lietuvių liaudies dainų melodijos.

Po meninės įžangos laukė žinių varžytuvės – viktorina „Tėvynės vardas – Lietuva“. Dalyviams teko atsakyti į klausimus apie Lietuvos istoriją, geografiją, gamtą, meną, sportą, religiją, žymius žmones, garsias vietas, lietuvių kalbą ir literatūrą. Po dviejų etapų pirmavo šeimininkai – Visalaukės pagrindinės mokyklos komanda „Lietuvos viltis“. Tačiau trečiąjį etapą triuškinančiu skirtumu laimėjo „Verdenės“ vidurinės mokyklos komanda „Žaliasis gojus“, nenusileido jie ir ketvirtajame etape, ir „Kapitonų mūšyje“. Jie ir tapo viktorinos nugalėtojais. Antrąją vietą užėmė šeimininkai, o trečioji vieta atiteko šv. St. Kostkos vidurinės mokyklos komandai „Sąjunga“.

Nepaisant rezultatų, visų veiduose spindėjo šypsenos, komandų nariai sveikino vieni kitus artėjančių švenčių proga ir draugiškai dalinosi įspūdžiais prie arbatos puodelių. Džiugu tai, kad projektas vaikams patiko, kad savo žinias jie tikrinosi su didžiuliu azartu ir susidomėjimu, kad nepaisydami konkurencijos šypsojosi vieni kitiems ir žėrė komplimentus. Su gera nuotaika ir naujomis žiniomis apie Lietuvą visi kartu pasitiko artėjančią Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

 Visalaukės pagrindinės mokyklos
lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Daiva Martyncevienė

 

Shadow up