Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rekordiniai 160 medalių XI Pasaulio Lenkų Žiemos Žaidynėse

XI Pasaulio Lenkų Žiemos Žaidynės įsirašė istorijoje puikiu Lietuvos Lenkų pasirodymu.

Kovo pirmą dieną buvo rungtyniaujama pačiūžų daugiakovėje ir 38 Bieg Piastow slidinėjimo varžybose. Šiomis varžybomis sportininkai baigė žaidynių varžybų programą. Žaidynėse mūsų šalies atstovai, iškovodami 160 medalių (62 –aukso, 52 – sidabro, 46 – bronzos) užėmė pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje. Žaidynėse dalyvavo 26 šalys. Antroje vietoje liko Čekijos komanda, o trečioje Rusijos sportininkai.

Lietuvos Lenkų sportininkai pirmavo nuo pat pirmos dienos, kai iškovojo 25 medalius biatlone ir Nordic Walking varžybose. Sekančiomis dienomis scenarijus stipriai nesikeitė ir mūsų sportininkai labai dažnai lipo ant pjedestalo. Tradiciškai daugiausiai medalių Lietuvos komandai pelnė Vilniaus rajono sportininkai – net 103 medaliai, iš kurių 43 aukso. Varomąją jėga buvo Vilniaus rajono sporto mokyklos auklėtiniai – jie papildė kraitį 73 medaliais (33 aukso, 24 sidabro, 16 bronzos). Vilniaus miesto atstovai iškovojo 51 medalį (19 aukso), Sportininkai iš Trakų laimėjo 5 medalius (1 aukso), vienas medalis iškeliavo į Šalčininkus.

Daugiausiai, net po 5 medalius, iškovojo - Karol Dombrovski, Jadviga Junievicz, Marian Kačanovski, Jurij Levko, Emilia Siauro. Po 4 medalius gavo: Radosłav Aleksandrov, Mečislav Borusevič, Elvira Branicka, Robert Ciura, Piotr Komar, Arnold Lepiochin, Harold Lapkauskas, Gabriela Mikulska, Renata Milevska.

Visų sportininkų vardu dar kartą nuoširdžiai dėkoju mūsų remėjams, kurie parėmė sportininkų treniruočių stovyklas ir padėjo įsigyjant specialųjį treniruočių inventorių. Dėkojame taip pat Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorei Liucinai Kotlovskai ir Vilniaus miesto vicemerui Jaroslavui Kaminskiui už sportininkų kelionės apmokėjimą vykstant į šias žaidynes.