kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pradėjo veikti moderni slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema

Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje ir Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikoje pradėjo veikti „Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninė valdymo sistema“. Sistemos paslaugos padės užtikrinti nepertraukiamą ir pastovią sveikatos priežiūrą gyventojams, pagerinti ir užtikrinti gydymo, slaugos paslaugų kokybę pacientams jų namuose, bei sukurti saugią, autorizuotą prieigą prie pacientų  sveikatos dokumentų bet kurioje vietoje, bet kuriuo laiku.


Įdiegus šią naujovę, gyventojai turi galimybę prisirašyti prie poliklinikos internetu. Naudodamasis elektronine interaktyvia prisirašymo prie poliklinikos paslauga, prisirašyti pageidaujantis asmuo gali pasirinkti iš jam pateikto rekomenduojamų gydytojų sąrašo, užpildyti pateiktą prašymo formą ir patvirtinti ją elektroniniu parašu.

Dar vienas sistemos privalumas – slaugos paslaugų namuose užsakymas internetu. Norintieji užsisakyti slaugos paslaugas namuose turi užpildyti pateiktą prašymo formą, nurodydami nustatytus specialiuosius poreikius bei nedarbingumo ar neįgalumo lygį. Kiekvienam į elektroninį dokumentų registracijos žurnalą įtrauktam prašymui priskiriamas vykdytojas, paskiriamas paslaugų atlikimo laikas ir apie tai elektroniniu paštu informuojamas prašymą pateikęs asmuo.

Naudojant specializuotą kompiuterizuotą įrangą slaugomiems namuose pacientams, slaugytojai gali išsyk atlikti reikalingus tyrimus, pavyzdžiui pamatuoti pulsą, kūno temperatūrą, gliukozės  kiekį kraujyje, kraujo įsisotinimą deguonimi ir kitus medicininius rodiklius, ir jų rezultatus realiu laiku nusiųsti gydytojui internetu. Rodikliai taip pat įrašomi į kiekvieno paciento slaugos namuose lapą ir gali būti peržiūrimi. Gydytojas nedelsdamas įvertina tyrimų rezultatus ir skiria reikiamas medicinines procedūras, kurias iš karto gali atlikti slaugytojas. Gydytojams ir slaugytojams nebereikia pildyti daug įvairių popierinių dokumentų, o sutaupytą laiką jie gali skirti pacientui.

Nors pamatuojamų šio projekto rezultatų dar ankstoka tikėtis, bet jau dabar aišku, kad prognozuota nauda bus – padidės informacijos keitimosi efektyvumas, nauji pacientai galės paprasčiau ir greičiau prisirašyti prie ASPĮ (asmens sveikatos priežiūros įstaigos), sumažės slaugytojų darbo laiko sąnaudos, sumažės išlaidos slaugomų pacientų gydymui ir pagerės slaugos namuose paslaugų kokybė, prieinamumas, kompleksiškumas, įvairovė.

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika ir VšĮ Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinika įgyvendina šį projektą su VšĮ Vilniaus Centro poliklinika panaudodama Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. Bendra projekto vertė 1,5 mln. litų.

Shadow up