kaires_puses_index
 
 
 
 
 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mozūriškių dvaro parko sutvarkymo projektas

Vilniaus rajone apstu istoriškų vietovių bei unikalių pastatų, kuriuos Vilniaus rajono savivaldybė siekia išsaugoti, puoselėjant jų kultūrinį patrauklumą ir kraštovaizdžio savitumą. 2016 m. liepos 1 d. Vilniaus rajono tarybai pritarus projektui „Mozūriškių dvaro želdyno teritorijos kraštovaizdžio arealo sutvarkymas“ įgyvendinimui, jau greitai prasidės dvaro parko atnaujinimo darbai.

Mozūriškių dvaras – tai Zujūnų seniūnijoje išsidėstęs XIX–XX a. kultūros ir istorijos paveldo objektas. Istoriniai duomenys apie dvarą negausūs: yra žinoma, kad 1805 m. dvaro savininku buvo Vitebsko vaivada A. Prozoras. XIX a. viduryje dėl skolų dvaras buvo perleistas T. Ilakovičiui, vienam iš Prozoro kreditorių. Ilakovičiai Mozūriškių dvarą valdė iki XX a. pradžios. Apie 1920 m. dvaras atiteko papulkininkiui J. Dambrovkiui. Jo šeima čia gyveno iki 1939 m. Pokariu dvaro rūmuose buvo įkurta mokykla.

Laikui bėgant, tiek dvaro pastatas, tiek kraštovaizdis išgyveno įvairias kaitos tendencijas. Be rūmų išliko kumetynas, pirtis, malūnas, parko liekanos su užaugusiu mažu tvenkiniu, kryžius, ūkinių pastatų, tvoros liekanos.

Įgyvendinant projektą numatoma sutvarkyti dvaro parko želdinius, įrengti pėsčiųjų takus, suoliukus, stendus, sutvarkyti link kūdros besileidžiantį šlaitą bei išvalyti pačią kūdrą. Taip pat ketinama sutvarkyti įvažiavimą ir įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Autentiškai Mozūriškių dvaro teritorijos dvasiai atkurti bus atidengti dvaro parką juosiantys žemės pylimai. Ateityje Savivaldybė planuoja įgyvendinti ir dvaro pastato rekonstrukcijos projektus.

Projekto trukmė – apie 18-24 mėn.

Siekiant atkurti vaizdingą Mozūriškių dvaro sodybos parko aplinką, paversti parką patrauklia ir jaukia ne tik Vilniaus rajono gyventojų, bet ir atvykstančiųjų susibūrimo vieta, projekto įgyvendinimo metu nuolatos bus bendradarbiaujama ir tariamasi su visuomene.

Kviečiame susipažinti su Visuomenės dalyvavimo Mozūriškių dvaro sodybos parko kraštovaizdžio tvarkyme programa bei dalyvauti viešajame susitikime, kuris įvyks 2016 m. rugpjūčio 24 d. Zujūnų seniūnijoje (Buivydiškių g. 3, Zujūnų k.).

Savo pasiūlymus programai galima teikti el. p. miroslav.prokopovic@vrsa.lt.


2016-07-29

Grįžti
Shadow up