kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rukainių vidurinėje mokykloje vyko 62-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados II etapas

Diena be mokslo – tuščiai praleista diena.
Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai turime tam laiko.

Albertas Einšteinas

Kaip ir kasmet, vis labiau įsibėgėjant įvairių olimpiadų ir konkursų maratonui, išbandyti jėgas galėjo mokiniai, neabejingi fizikai, sugebantys kritiškai mąstyti, savarankiškai veikti, norintys gilinti ir plėsti šio mokslo žinias. 2014 m. sausio 24 d. į 62-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados II etapą Vilniaus r. Rukainių vidurinėje mokykloje susirinko 47 mokiniai.


 

Žvarbų saulėtą rytą mokyklos bendruomenės nariai svetingai sutiko atvykusius į mokyklą. Aktų salėje visus jaunuosius fizikus ir juos lydėjusius mokytojus pasveikino mokyklos direktorius Oleg Nikončik bei Pagirių gimnazijos fizikos mokytoja ekspertė, olimpiados organizavimo, vykdymo ir vertinimo komisijos pirmininkė Danuta Golnis. Visi svečiai turėjo galimybę susipažinti su trumpa mokyklos istorija, svarbiausiais 2013-2014 m. m. mokyklos pasiekimais.

Po iškilmingo olimpiados atidarymo Rukainių vidurinės mokyklos fizikos mokytojas Tomaš Tribockij pakvietė mokytojus, palydėjusius mokinius į olimpiadą, pasidalinti patirtimi apie informacinių technologijų panaudojimą fizikos pamokose. Mokytojas papasakojo apie Kolorado universiteto mokslininkų sukurtą interaktyvų modeliavimo įrankį, taip vadinamą PhET („Physics Educational Technology“). T. Tribockij pabrėžė, kad šis interaktyvus modeliavimo įrankis suteikia galimybę vaizdžiai demonstruoti fizikinius reiškinius ir mokslinių tyrimų pagrindus, kas leidžia mokiniams užmegzti ryšį tarp realių gyvenimo reiškinių ir mokslo pagrindų, padeda suprasti ir gilintis žinias apie supantį fizikinį pasaulį. Be to, jis yra nemokamas ir todėl nereikalauja jokių finansinių mokyklos sąnaudų.

Vėliau Rukainių vidurinės mokyklos fizikos mokytojai Česlava Andruškevič ir Tomaš Tribockij pravedė konkursą 8 klasių mokiniams, kurio tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi fizika, lavinti gebėjimą savarankiškai pasirinkti ir priimti sprendimą, gilinti fizikos žinias.

Česlavos Andruškevič vadovaujami 10a klasės mokiniai parengė projektą ,,Iš fizikos istorijos Lietuvoje“. Mokiniai surinko informaciją apie svarbiausius fizikos įvykius Lietuvoje, pristatė juos per pamoką, vėliau įgytomis žiniomis pasidalijo su mokyklos bendruomene, sukauptą medžiagą iškabinę stende, kur su ja galėjo susipažinti olimpiados dalyviai ir lydintys mokytojai.

Džiugu, kad mokiniai, dalyvaujantys fizikos olimpiadoje, galėjo ne tik varžytis tarpusavyje, bet ir bendrauti, plėsti akiratį bei turiningai leisti laiką po sunkaus darbo. Sveikiname jaunuosius fizikus ir raginame drąsiau bei aktyviau dalyvauti tolesnėse olimpiadose bei kituose konkursuose!

Česlava Andruškevič, fizikos mokytoja metodininkė

Tomaš Tribockij, fizikos mokytojas

Shadow up