kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šalčininkų ir Vilniaus rajonų seniūnų susitikimas

Spalio 29 d. buvo paminėta „Seniūno diena“. Šia proga įvyko Šalčininkų ir Vilniaus rajonų savivaldybių seniūnų susitikimas. Tai - penktoji, jau tapusi tradicine, bendrai organizuojama rajonų savivaldybių seniūnų šventė, kurios metu aptariami aktualūs savivaldybių veiklos klausimai, dalinamasi patirtimi. Šiemet susitikimas įvyko Vilniaus rajono teritorijoje. Jame dalyvavo Vilniaus ir Šalčininkų rajonų seniūnai, abiejų savivaldybių administracijų atstovai, Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narės Rita Tamašunienė ir Vanda Kravčionok.


Iš pradžių dalyviai aplankė Valdovų rūmus Vilniuje. Vėliau paviešėjo R. Kalinovskio gimnazijoje Nemėžyje, kur buvo supažindinti su gimnazijos veiklomis bei pasiekimais. Tęsiant susitikimą, dalyviai nuvyko į Vladislavo Sirokomlės muziejų Bareikiškėse, kuris buvo atnaujintas Europos Sąjungos paramos lėšomis. Muziejaus darbuotojai, apsiriedę XIX a. pristatė Vladislavo Sirokomlės gyvenimo įstorija, supažindino susirinkusius su Bareikiškių muziejaus veikla. Visi turėjo galimybę pasigrožėti nauja ekspozicija, įrengta pagal projektą „Dvi šalys – viena kultūra ir istorija“. Dalyviai gavo dovanų turistinį vadovą „Ašmenos aukštumos istoriniais keliais“, išleistą auksčiau minėto projekto rėmuose.

Kitu aplankytu objektu buvo Medininkų pilis. Ši tvirtovė yra vienas populiariausių turizmo objektų Vilniaus rajone. Jau daugiau nei metus čia veikia Trakų istorinio muzijaus filialo iniciatyva Europos Sąjungos lėšomis atnaujintas  Medininkų pilies donžonas. Lankytojai apžiūrėjo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės mūro pilių,  XIV–XVIII a. ginkluotės bei archeologinių radinių ekspozicijas.

Vizito metu buvo pristatyta Vilniaus rajono savivaldybės padalinių veikla, supažindinta su įgyvendintomis investicinėmis programomis ir projektais, o taip pat su artimiausiu metu planuojamais įgyvendinti projektais. Seniūnai neformalioje aplinkoje aptarė problemas, su kuriomis susiduria kasdieniame darbe, jų sprendimo būdus.

 

Shadow up