kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Jau rytoj Vilniaus r. poliklinika paminės 25-erių metų sukaktį

Prieš 25 metus Vilniaus rajono centrinė poliklinika buvo įsikūrusi šešiuose pastatuose Naujojoje Vilnioje. Vieta buvo gana nepatogi, ant stataus kalno, toli nuo centro bei viešojo transporto. Patalpos buvo kūrenamos krosnimis, su daliniais patogumais, be šilto vandens.


Tuo metu rajone gyveno apie 100 tūkst. gyventojų, kasmet gimdavo iki 1500 tūkst. vaikų. Medicinines paslaugas teikė VRCP, 9 ambulatorijos, 26 medicinos punktai, 5 apylinkių ligoninės, Nemenčinės rajoninė ligoninė su poliklinika ir Vyžulionių sanatorija.

Dirbo penkiolikos specialybių gydytojai. Buvo teikiamos gana siauros paslaugos ir taikomi labai siauri tyrimo metodai. 

Rajono gyventojams buvo teikiamos ir greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugos, tačiau darbo sąlygos buvo itin sunkios: seni, nusidėvėję automobiliai, nepakankamas jų skaičius, primityvi ryšio sistema.

1986 m. prasidėjo naujos poliklinikos statyba. Po dviejų metų, 1988 m. pabaigoje, poliklinika atšventė įkurtuves.

Nuo pirmųjų dienų čia dirbantys medikai sako, kad šiandien gydymo įstaiga pasikeitė į gerą. Pasikeitė poliklinikos juridinis statusas: iš biudžetinės ji tapo viešąja įstaiga. Šiuo metu į jos sudėtį įeina Vilniaus rajono teritorijoje išsidėsčiusių 12 ambulatorijų, 4 bendrosios praktikos gydytojų kabinetai, 3 bendrosios praktikos odontologų kabinetai, 5 veikiantys medicinos punktai ir Riešės, Juodšilių bei Šumsko palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės. Tai bene vienintelė poliklinika šalyje, kuri teikia tokį platų spektrą paslaugų, t. y. pirminės, antrinės, psichikos sveikatos greitosios medicinos pagalbos, slaugos ir palaikomojo gydymo, ambulatorinės reabilitacijos, dantų protezavimo ir odontologijos paslaugas. Pažymėtina, kad Protezavimo skyriuje atliekami darbai atitinka ES standartus. Šiais metais VRCP pradėjo teikti naujas paslaugas – psichikos dienos stacionaro ir diabetinės pėdos priežiūros. Poliklinika gali didžiuotis šiuolaikiškais ir moderniais kardiologijos, radiologijos ir fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriais bei klinikinės diagnostikos laboratorija.

Poliklinika aktyviai dalyvauja įvairiose programose, projektuose, kurių projektinė vertė siekia virš 11 mln. Lt. Dalyvaudama projekte E-sveikata, įstaiga įrengė gydytojų ir medicinos registratorių 53 kompiuterizuotas darbo vietas. Viena iš svarbiausių E-sveikatos plėtros dalių yra elektroninė išankstinė pacientų registracijos sistema (www.sergu.lt ). Projekto dėka atsirado galimybė pacientams registruotis pas gydytojus internetu. El. Būdu yra pildoma medicininė dokumentacija, perduodami radiologiniai vaizdai bei laboratorinių tyrimų rezultatai.

Didelę paramą rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, taip pat ir poliklinikai teikia Vilniaus rajono savivaldybė. Asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, sanitarinei-higieninei būklei, materialinei-techninei bazei pagerinti, visuomenės sveikatos specialiosioms programoms ir kt. Vilniaus rajono savivaldybė skyrė apie 2 mln. Lt

Kaip dovana poliklinikai ir pacientams jubiliejaus proga rytoj bus atidarytas kompiuterinės tomografijos kabinetas.

Vilniaus rajono centrinė poliklinika aptarnauja apie 80% rajono gyventojų ir daugiau kaip 10 tūkst. miesto gyventojų. Šiuo metu poliklinikoje dirba 590 darbuotojų, iš jų – 163 gydytojai, 180 slaugos personalo darbuotojų.

Shadow up