kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Avižienių gimnazistai tyrinėjo Stokholmą

Praėjusius mokslo metus Vilniaus rajono Avižienių gimnazijos mokiniai palydėjo smagiu nuotykiu – grupelė 10-12 klasių mokinių su anglų kalbos ir istorijos mokytojais vyko į Švediją dalyvauti tarptautinio Comenius projekto šalių susitikime.


Gegužės 25-31 d. Stokholmo priemiestyje įsikūrusi Rossa Tensta gimnazija, kurioje mokosi daugiau nei 40 skirtingų tautybių moksleiviai. Priimdama svečius – projekto dalyvius iš Ispanijos, Turkijos, Rumunijos ir Lietuvos – pasiūlė ir linksmų pramogų, ir įtemptos veiklos. Viešnagę pradėjome apsilankydami didžiausiame šalies atrakcionų parke „Gröna Lund“, kuriame vykusį renginį pristatė karalienė Sofija. Apžiūrėjome rekonstruotą Vazų epochos laivą, moderniai įrengtą Viduramžių muziejų ir kitas istorines vietas, plaukiojome aplink Djurgården‘ą laivu.

Kelionės tikslas – susipažinti su kitomis šalimis ir kultūromis. Švedijos mokiniams pasiūlius konkursą, su žemėlapiais ir metro schemomis keliavome po Stokholmą stengdamiesi kuo greičiau rasti įvairius „lobius“ – paminklus, keistas skulptūras, memorialines lentas ir kitas istorines vietas. Geresnio būdo pažinti miestą net nesugalvosi! Komandos su įkvėpimu rungtyniavo, buvo daug pokštų ir juoko.

Gyvenome laive įsikūrusiame viešbutėlyje, kurio jūreiviškoje svetainėje mokiniai vakarodavo, dalindamiesi įspūdžiais, pasakodami apie savo mokyklas ir šalis.

Puikiai įveikę kalbos barjerą, mūsų mokiniai mokėsi draugauti, būti atsakingi už save ir savo komandą, pažinti kitas kultūras ir jų istoriją. Labai malonu, kad Avižienių gimnazijos mokiniai visuomet giriami kaip geriausiai kalbantys angliškai, maloniai bendraujantys ir draugiški.

                                                                 Parengė anglų kalbos vyr. mokytoja Idalija Butkienė

Shadow up