kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Edukacinė I – os klasės ekskursija „Seniausieji Lietuvos Žaislai”

Šiemet Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos I – os klasės mokiniai Krikštynas šventė ŽAISLŲ MUZIEJUJE. Tai pirmoji vieta Lietuvoje, kur surinkta ir pristatyta visa iš archeologinių tyrimų žinoma medžiaga apie žaislus ir žaidimų inventorių.


Temai skirti aštuoni stendai, kuriuose radome ne tik naudingos, įdomios ir negirdėtos informacijos, bet ir galėjome iš stalčių išsitraukti žaislų kopijas bei rekonstrukcijas ir čia pat vietoje jas išmėginti. Kartu žaidėme ir tyrinėjome seniausius žaislus, pagamintus pagal archeologinius radinius. Sužinojome, su kuo buvo žaidžiama viduramžiais, iš ko buvo kuriami žaislai, kodėl tokius žaislus darė ir kas Lietuvoje yra rasta.

Visų dėmesį prikaustė pramogų žaislai: vilkelis ir keturmentis sukutis. Seniausias Lietuvoje rastas vilkelis – kūgio formos, jam paleisti naudotas botagėlis. Tuo tarpu sukutis įdedamas į kiaušinio formos medinį drožinį su šone esančia skylute virvutei. Timptelėjus virvutę ir ją atleidus, sukutis pradeda suktis į vieną pusę ir vėl susuka virvelę ant ašies. Dar kartą timptelėjus ir atleidus, sukutis sukasi į priešingą pusę.

Vienas iš Žaislų muziejaus veiklos privalumų – galimybė vietoje išbandyti žaislus bei jų veikimą. Kiekvienas radome mus labiausiai sudominusį žaislą. Apžiūrėjome daugybę originalių mūsų tėvelių ir senelių žaislų. Buvo smagu išbandyti dar nematytus eksponatus.

Plačiau apie muziejų, jo veiklą ir eksponatus – www.zaislumuziejus.lt

 

Jūratė Masiulienė
Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos mokytoja


Shadow up