kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Trys Vilniaus rajono objektai skirtingose kategorijose pateko į Lietuvos TOP-25

Siekiant vystyti turizmo infrastruktūrą, paslaugų kompleksiškumą ir gerinti traukos objektų pasiekiamumą šalyje, nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu 2021 m. rugpjūčio 1–31 d. buvo atliktas Lietuvos turistinių objektų vertinimas. Remiantis tyrimu, paskelbtas Lietuvos savivaldybių pasiruošimo turistams reitingas ir atskleistos geriausiai pasirengusios lankytinos vietos.


Įvertinta net 1200 traukos objektų

Tyrimų bendrovės „BERENT Research Baltic“ atlikto vertinimo metu pagal specialią metodologiją buvo išskirti patraukliausi Lietuvos turistiniai objektai, paslaugų išvystymo stiprybės ir silpnybės, įvardytos tobulinimo kryptys bei galimybės. Turizmo infrastruktūros ir paslaugų išvystymo lygio vertinimas apėmė 1 200 atrinktų valstybinių, privačių ir viešųjų traukos objektų visose 60 šalies savivaldybių.

Remiantis šiuo tyrimu, buvo paskelbtas Lietuvos savivaldybių pasiruošimo turistams reitingas ir atskleistos geriausiai pasirengusios lankytinos vietos. Tyrimas atskleidė, jog vertinant bendrą savivaldybių pasirengimą, Vilniaus rajono savivaldybė pasirengimo procentą 2021 m. pagerino iki 2,64 iš galimų 4 (2020 m. buvo 2,62). 

Tarp visų Vilniaus rajono lankomų objektų Europos parko muziejui po atviru dangumi atiteko pirmoji vieta, jis įvertintas kaip geriausiai pritaikyta lankytojams turizmo traukos vieta. Į šį sąrašą taip pat pateko Dūkštos pažintinis takas bei Verkšionių regykla.

Vertinimui buvo atrinkti net 25 Vilniaus rajono savivaldybėje esantys turistiniai objektai. Pateikiame TOP 10 geriausiai pasiruošusių turistams objektų reitingą:

  1. Europos parkas
  2. Verkšionių regykla
  3. Vilniaus rajono turizmo informacijos centras
  4. Dūkštos pažintinis takas
  5. Medininkų pilis
  6. Vladislavo Sirokomlės muziejus
  7. Neries regioninio parko lankytojų centras
  8. Maišiagalos tradicinių amatų centras
  9. Medininkų memorialas
  10. Šilėnų pažintinis takas

 

Daugiau apie 2021 m. Lietuvos turistinių objektų vertinimą: www.lithuania.travel/lt

Šilėnų pažintinis takas  Dūkštos pažintinis takas  Europos parkas (Nuotr. G. Karosas)
Maišiagalos tradicinių amatų centras  Medininkų pilis  Vladislavo Sirokomlės muziejus
   
Verkšionių regykla    


Parengė: Vilniaus rajono turizmo informacijos centras

Shadow up