kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarptautinis menų forumas skirtas Ferenco Listo 210-osioms gimimo metinėms paminėti

2021 m. spalio mėn. asociacija „Menų ir inovacijų platforma“ kartu su Vilniaus r. Rudaminos meno mokykla, Pagirių meno mokykla bei partneriais Lenkijoje ir Vokietijoje įgyvendino projektą Tarptautinis menų forumas „F. Listo dienos“.


Tarptautinio menų forumo, skirto Ferenco Listo 210-osioms gimimo metinėms paminėti, metu dalyviai turėjo galimybę pasirodyti įvairiose meno formos srityse bei sudalyvauti edukaciniuose renginiuose, seminaruose, skirtuose profesionaliojo meno pažinimui ir sklaidai, taip pat kompozitoriaus F. Listo kūrybai. Vaikai, jaunimas ir suaugusieji, profesionalūs atlikėjai, menininkai ir kompozitoriai, IKT specialistai susitiko bei savo kūryba, patirtimi, žiniomis pasidalino instrumentalistų (įvairiais muzikiniais instrumentais grojančių vaikų) iš skirtingų šalių ir mokyklų pasirodymuose, jaunųjų dailininkų (vaikų, lankančių dailės ir meno mokyklas) iš skirtingų šalių ir mokyklų parodose, seminaruose ir edukaciniuose renginiuose. Renginiai vyko Rudaminos meno mokykloje, Pagirių meno mokykloje, Rudaminos DKC ir virtualioje erdvėje, dalyviams bendraujant ir koncertuojant, besimokant nuotolinėse platformose, naudojantis įvairiausiomis IKT technologijomis.

Projekto dalyviai džiaugėsi galimybe, net esant pandeminei situacijai šalyse, bendradarbiauti, dalintis patirtimi, kurti ir mokytis kartu, nepaisant atstumų ir sunkumų. Jie paminėjo, kad įsimintinomis akimirkomis buvo bendri virtualūs tarptautiniai koncertai, pasakojimai apie vieno žymiausių klasikinės muzikos kompozitorių ir didžiausio savo laikmečio virtuozo gyvenimą ir klajones, iššūkis nutapyti garsųjį kompozitorių, šiuolaikinės kompiuterinės technologijos suteikta galimybė pamatyti Ferenco Listo atvaizdą 3D formatu, dalyvių ekskursija po Vilnaius miestą ir kt.

Tarptautinis vaikų ir jaunimo forumas buvo puiki galimybė vaikams ir jaunimui susipažinti su profesionalia kūryba ir kūrėjais, žinomais žmonėmis, įsitraukti į meninę kūrybinę veiklą, kurti, siekti profesionalumo, bei bendradarbiauti tarptautiniame lygyje.

Projekto organizatoriai dėkoja partneriams: Vilniaus r. Rudaminos ir Pagirių meno mokykloms Rudaminos daugiafunkciniam kultūros centrui, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklai, Varšuvos F. Šopeno muzikos universitetui (Lenkija), Varšuvos II laipsnio Valstybinei F. Šopeno muzikos mokyklai (Lenkija), Žešovo bendro lavinimo muzikos mokyklai (Lenkija) bei Haides muzikos mokyklai (Vokietija). Projektas buvo iš dalies finansuotas Tautinių mažumų departameno prie LR Vyriausybės.

 

     
     

 

Pagirių meno mokyklos informacija

Shadow up