kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudausių kaimo bendruomenės projektas „Per žinias į žvaigždes“

Rudausių kaimo bendruomenė dalyvavo projekto atrankoje, kuris buvo finansuojamas iš Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.4 priemonės Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėje“ projektų atrankos konkurso lėšomis. Bendruomenės narių tikslas buvo prisidėti prie 6-12 klasių vaikų švietimo skatinimo ir pramogų. Todėl spalio 23 d. buvo įgyvendinta dalis projekto Per žinias į žvaigždes“ ir aplankyti Lietuvos Etnokosmologijos bei Molėtų Technikos muziejai.


Skrydis į kosmosą

Molėtų observatorijoje vaikai turėjo galimybę pasinerti į kosmoso platybes ir tyrinėti dangaus kūnus. Gidas Kristupas papasakojo apie Saulės sistemoje esančius judėjimo dėsnius ir kūnus. Vaikai galėjo apžiūrėti raketų ir žvaigždžių nuotraukas, seniau naudotas kosmonautų uniformos dalis, ant sienų nupieštus brėžinius. Jiems, naudojantis aukštąsias technologijas, buvo paaiškinta kaip sukasi planetos aplink Saulę. Buvo papasakota apie vienus žymiausius astronomijos tyrėjus tokius kaip Einšteiną ir Koperniką. Taip pat vaikai pamatė eksponuojamus meteoritus bei suprato skirtumą tarp meteoroidų, meteorų ir meteoritų. Vaikai buvo pakilę į apžvalgos aikštelę, kur galėjo pasigrožėti vaizdais į miškus ir į sumažintą Saulės sistemos modelį, kuris yra padarytas iš akmenų. Ekskursijos pabaigoje buvo parodytas edukacinis filmas apie Žemės planetą.

Po ekskursijos Molėtų observatorijoje, visi skaniai papietavo ir atgavę jėgas, vaikai nukeliavo į kitą, pilną pramogų bei nostalgijos, kelionės tikslą – Molėtų technikos muziejų.


Kelionė laiku

Vos atvykus prie Technikos muziejaus, vaikus pasitiko gidas, kuris vedžiodamas visus po muziejaus vidų ir lauko teritorijas, pasakojo apie eksponuojamų automobilių ir kitų transporto priemonių pagaminimo bei naudojimo istoriją. Lankytojams buvo leista ne tik apžiūrėti automobilių vidų ir išorę, bet ir atsisėsti į vairuotojo ir keleivių vietas. Buvo galima pamatyti tiek kasdienes transporto priemones, tiek darbines – sunkvežimius, traktorius, gaisrines ir autobusus. Vaikai net buvo pavežioti gaisrinės ir policijos automobiliais. Gidas taip pat aprodė ir papasakojo apie sovietmečiu naudotus buities bei pramogų daiktus. Buvo galima apžiūrėti įvairius televizorius, tuometinius žaislus, radijo priemones, skalbimo ir rašymo prietaisus. Muziejuje vaikai taip pat išbandė praeito amžiaus žaidimo aikšteles įrenginius – įvairias sūpynes ir karuseles.

Projekto vadovė ir ekskursijos organizatorė – VRSCB Rudausių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkė ir Rudausių kaimo bendruomenės narė Gražina Lapunienė.

Po šios pažintinės kelionės kiekvienas keliaujantysis sužinojo daug naujo ir įdomaus, o gal tiesiog prisiminė apie kažkada girdėtus dalykus.

„Mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie Rudausių kaimo ir aplinkinių kaimų vaikų laimės“, - sako Rudausių kaimo bendruomenės nariai.


 

Rudausių kaimo bendruomenės nariai

Shadow up