kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Derliaus šventė Lavoriškėse

Šias metais Vilniaus rajone organizuota daug lokalių Derliaus švenčių. Per visą rugsėjį rudens šventės kvietė smagiai praleisti laiką įvairiose seniūnijose. Pirma Derliaus šventė organizuota rugsėjo 4 d., o visą Derliaus švenčių ciklą Vilniaus rajone užbaigė rugsėjo 26 d. vykusi Derliaus šventė Lavoriškėse.


Derliaus šventė prasidėjo šv. Mišiomis Lavoriškių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kurias aukojo parapijos kun. klebonas Pavel Paliul. Susirinkusieji dėkojo Dievui už duoną ir šių metų derlių.  

Po šv. Mišių šventė vyko šalia Lavoriškių kultūros centro, kur visus laukė nuostabi meninė programa. Šventėje dalyvavo daug garbių svečių: Europarlamentaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemar Tomaševski, Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio vedėjas Ruslan Narunec, Lavoriškių seniūnas Mark Pilat, Lavoriškių parapijos klebonas Pavel Paliul, Vilniaus rajono policijos komisariato atstovės Anželika Rakauskienė ir Violeta Vitlickaja-Zubanova, švietimo įstaigų direktoriai, kultūros centro atstovai. 

Savo pasirodymais visus žavėjo vokaliniai ansambliai „Barwy Podwileńskie“, „Bujwidzianka“ i „Mickunianka“ bei Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos auklėtiniai. Scenoje taip pat dainavo atvykęs svečias iš Kubos – Enrique Santos. Visi koncerto dalyviai už puikius pasirodymus buvo apdovanoti ne tik garsiais plojimais, bet ir organizatorių dovanėlėmis bei sveikinimais.

Šventės metu pagrindinis dėmėsis buvo skirtas ūkininkams. Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Ruslan Narunec kartu su Lavoriškių seniūnu savo bei merės Marijos Rekst vardu teikė padėkos raštus ūkininkams ir dėkojo jiems už jų sunkų darbą, patriotiškumą ir pagarbą žemdirbystės tradicijoms.

Šventėje visų laukė gražiai papuošti derliaus kiemeliai. Akį traukė įvairios rudens gėrybės ir talentingų tautodailininkų rankdarbiai. Šventės metu galima buvo paragauti daug skanėstų ir įsigyti įvairių daiktų. Neįprasta šventės atrakcija buvo alpakos, kurias augina Dekaniškių kaimo ūkio „Alpakų pieva“ įkūrėja Jolanta Volodko. Kiekvienas norintis galėjo paglostyti šiuos gyvūnus bei nusipirkti iš jų vilnos pagamintų gaminių.

Organizatoriai pasirūpino, kad į šventę atvykę svečiai galėtų pasivaišinti lauko patiekalais. Skanėstų ir pramogų netrūko ir mažiesiems šventės dalyviams. Jie šoko ant pripučiamų batutų, linksmino su klounais, gamino įvairius pakabučius ir pasinaudojo proga gražiais piešiniais pagražinti savo besišypsančius veidus. Vaikai vaišinosi cukraus vata ir kukurūzų spragėsiais.

Sekmadienį, minint Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną, atvykusios Vilniaus rajono policijos komisariato atstovės pasakojo šventės dalyviams apie saugumą keliuose. Vyresnio amžiaus gyventojams buvo pasakota apie dažniausiai pasitaikančius sukčiavimo atvejus ir atsargumo svarbą.

 

Daugiau apie jau vykusius renginius kviečiame skaityti čia:

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Derliaus šventės praūžė Vėriškėse, Rudaminoje, Rukainiuose ir Maišiagaloje;

Praėjusį savaitgalį gyventojus ir svečius švęsti rudens pabaigtuves, kartu pasidalyti šių metų duona, puikia nuotaika ir rudens gėrybėmis kvietė Šumskas, Dūkštos, Zujūnai, Mickūnai, Buivydžiai ir Juodšiliai;

Derliaus šventė Kabiškėse ir kolektyvo „Kapela Świętojańska“ jubiliejinis koncertas.

 


 

Nuotr. Henryk Selevič

Shadow up