kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šiandien baigėsi karantinas ir įsigaliojo ekstremali situacija. Kokie ribojimai išlieka?

Nuo šiandien, liepos 1 d., Lietuvoje atšauktas karantinas ir įsigaliojo valstybės lygio ekstremalioji situacija. Sveikatos apsaugos ministerija informuoja apie pakeitimus nuo liepos 1 d. nustojus galioti karantino režimui.


KAUKIŲ DĖVĖJIMAS

Privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse, išskyrus kai sportuojama ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.


GALIMYBIŲ PASAS

Bendravimas. Pasibaigus karantinui žmonių skaičiaus ribojimų nebelieka.

Paslaugos. Pasibaigus karantinui minimalaus ploto ribojimų nebelieka.

Prekyba. Pasibaigus karantinui minimalaus ploto ribojimų nebelieka.

Viešasis maitinimas ir kitos pramogų vietos. Pasibaigus karantinui paslaugos visiems gyventojams gali būti teikiamos tiek lauke, tiek viduje.

Ugdymas. Pasibaigus karantinui visur gali būti atnaujinamas kontaktinis ugdymas.

Socialinė globa, sveikatos sritis. Leidžiamas pacientų lankymas gydymo įstaigose, gavus įstaigos leidimą ir laikantis nustatytos lankymo tvarkos.

Nuteistųjų ir suimtųjų lankymas. Pasibaigus karantinui atnaujinamas lankymas įprasta tvarka.

Vaikų vasaros stovyklos. Galimos organizuojant 30 asmenų grupes, tačiau su Galimybių pasu asmenų skaičius neribojamas.


KULTŪRINĖ VEIKLA IR RENGINIAI

Dalyvių skaičius neribojamas renginiuose, vykstančiuose atviroje erdvėje. Renginiai, vykstantys be Galimybių paso, gali vykti tik dalyviams/žiūrovams sėdint. Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose be Galimybių paso galimas 75 proc. užpildymas.

Maitinimas renginiuose organizuojamas tam skirtose vietose.


NEFORMALUSIS ŠVIETIMAS

Vykdant neformalųjį vaikų švietimą, užsiėmimuose uždarose erdvėse gali dalyvauti ne daugiau 30-ies vaikų – tai galioja ir vaikų stovyklų grupėms, nebent visi vaikai ir darbuotojai yra persirgę ar pasiskiepiję.


VIEŠASIS MAITINIMAS IR KITOS PRAMOGŲ VIETOS

Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla leidžiama, užtikrinant reikalavimus dėl saugaus atstumo ir kitus bendrus saugos reikalavimus.


PREKYBA IR PASLAUGOS

Prekyba ir paslaugos gali būti teikiamos įprasta tvarka. Uždarose patalpose išlieka reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes.


DARBO ORGANIZAVIMAS

Visi viešojo ir privačiojo sektorių darbuotojai gali grįžti į savo darbo vietas. Uždarose bendro naudojimo patalpose, taip pat organizuojant susirinkimus išlieka reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes, kitais atvejais jų dėvėjimas turi būti apspręstas vidaus tvarkos taisyklėse.


JUDĖJIMAS

Išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 ligos arba COVID-19 tyrimo atlikimo faktą patvirtinančius dokumentus.


Plačiau: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sveikatos-apsaugos-ministerija-informuoja-apie-pakeitimus-nuo-liepos-1-d-nustojus-galioti-karantino-rezimuiParengta pasal sam.lrv.lt informacija

 

 

Shadow up