kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Iniciatyva „Šok į tėvų klumpes“

Kaip pasirinkti savo kelią ir nesuklysti? Kokią profesiją rinktis, kad ji teiktų džiaugsmą? Klausimai sudėtingi ir itin svarbūs – nuo teisingai pasirinkto kelio priklauso, ar kiekviena diena bus pripildyta laimės, ar žmogų lydės sėkmė ir jis gebės tapti savo veiklos profesionalu. Tam, kad padėtų mokiniams surasti savo „vietą po saule“, apsispręsti dėl būsimos profesijos, birželio 9 dieną Valčiūnų gimnazija dalyvavo visuomeninėje iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“.


Dienos darbo planas pasižymėjo veiklų įvairove ir gausa. Visų klasių mokiniai rengė pristatymus apie tėvų profesijas ir mielai pasidalino šia informacija su savo klasės draugais. Be to, ruošdamiesi šiai dienai, mokiniai sužinojo daug naujo ir įdomaus apie tėvų veiklą bei jų darbo pobūdį, nes iki šiol kai kurie žinojo tik profesijų pavadinimus, bet nežinojo, ką konkrečiai dirba tėvai, o ir bendras darbas dar labiau suartino vaikus ir tėvus.

1-4 klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Mano tėvų profesija“.

5-8, IG-IIIG klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Žirmūnų mokymo centro l. e. gimnazijos skyriaus vedėjos pareigas Simona Rubinaite. Mokiniams buvo parodytas mokymo centro filmukas, centro ugdytiniai pristatė savo pasirinktas profesijas. Dėstytoja atsakė į susidomėjusių mokinių klausimus apie stojimą, praktiką ir įsidarbinimą, dalyvavimą programoje „Erasmus+“.

Labai įdomiai ir naudingai praėjo susitikimas su Lietuvos valstybės centrinio archyvo Dokumentų sklaidos skyriaus specialistėmis Simona ir Ina. Jos supažindino mokinius su archyvo darbuotojų profesijomis ir jų darbo specifika; mokiniai sužinojo, kokie dokumentai ir kokiomis sąlygomis turi būti saugomi, kaip galima gauti prieigą prie dokumentų. Mokiniai aktyviai dalyvavo ir pokalbyje su Sirvėtos regioninio parko specialistais-ekologu Eriku Garbuliu ir žemėtvarkininku Marium Semaška, nes gamtos apsauga- svarbiausia dabarties užduotis.

Svečiai papasakojo apie savo veiklas, gamtos tyrimus ir apsaugą, žemėtvarką regioninio parko teritorijoje, paaiškino, ką galima ir ko negalima daryti regioniniame parke ir draustinyje. Susitikime mokiniai uždavė daug klausimų, dalinosi savo patirtimi. Vėliau mokiniai su savo klasės vadovais aptarė nuveikto darbo rezultatus ir pasidalino dienos įspūdžiais.

Tikimės, kad netradicinė diena jau šiandien vieniems padėjo pasirinkti būsimą profesiją, o kitus paskatino susimąstyti apie laukiantį atsakingą žingsnį.

 


 Vilniaus r. Valčiūnų gimnazija

Shadow up