kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rusų tautosaka biblioterapijoje – Ivano Krylovo pasakėčios

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristatė projektą „Biblioterapijos taikymas bibliotekose“. Projekto tikslas yra kelti viešųjų bibliotekų specialistų kompetencijas, sprendžiant socialinės atskirties problemas ir didinant kultūros prieinamumą visuomenei. Projekto metu buvo prašoma bibliotekų pristatyti savo idėjas, kurios tiktų šiam tikslui įgyvendinti. Iš viso buvo išrinkta 20 idėjų, tikslingiausiai atitinkančių projekto viziją ir jo uždavinius.


Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės biblioteka taip pat sudalyvavo šiame projekte ir pasiūlė savo idėją, kurią gegužės 25 dieną pristatė Valčiūnų socialinių paslaugų centro gyventojams. Susitikimo metu kalbėta apie biblioterapijos veiksmingumą ir naudą skaitant ir aptariant Ivano Krylovo pasakėčias.

Ivano Krylovo kūryba tinka kiekvienam asmeniui, nepriklausomai nuo amžiaus. Šis autorius, organiškai naudodamas gyvūnų, o ne žmonių atvaizdus, suteikia vertingų moralinių pamokų. Moko būti sąžiningais, mylėti Tėvynę, dirbti žmonių labui, padėti silpnesniems, nemeluoti, nepavydėti, todėl puikiai tinka kaip terapijos taikymo priemonė.

Renginio metu bibliotekininkė skaitė keletą pasakėčių ir diskutavo su dalyviais apie išgyvenimus, svajones ir jausmus. Malonu, kad Valčiūnų socialinių paslaugų centro gyventojai buvo gerai nusiteikę ir aktyviai dalinosi savo mintimis ir įžvalgomis. Džiugu, kad pavyko sukurti aplinką, kurioje dalyviai galėjo atsipalaiduoti, pajusti bendrystės jausmą ir suvokti, kad esame ne vieni ir suprasti, kad išsipasakojus tampa daug lengviau priimti gyvenimo duotus iššūkius ir naudotis suteiktomis galimybėmis. Tad vienbalsiai nuspręsta susitikti dar kartą.

Dėkojame Valčiūnų socialinių paslaugų centro direktorei Renatai Adamovič už bendradarbiavimą ir šiltą sutikimą.

   

 

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos informacija

Shadow up