kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nuotoliniame posėdyje aptarta epidemiologinė situacija Vilniaus rajone esančiose globos įstaigose

Šiandien, lapkričio 24 d., vyko nuotolinis Vilniaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro (toliau – ESOC) posėdis, kurio metu kartu su globos įstaigų atstovais, Vilniaus rajono centrinės poliklinikos gydytojais bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovais aptarta koronaviruso (Covid-19) situacija Prūdiškių socialinės globos namuose, VšĮ „Senevita“ bei Riešės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.


Šalyje išliekant sudėtingai situacijai dėl koronaviruso plitimo, ši klastinga liga įsisuko ir į Vilniaus rajone esančias globos įstaigas. Šiuo metu vienoje iš didžiausių Vilniaus rajone esančių globos įstaigų – Prūdiškių socialinės globos namuose iš 215 slaugomų neįgaliųjų asmenų serga 17 gyventojų ir vienas darbuotojas. Koronaviruso atvejai nustatyti ir Nemenčinėje esančioje VšĮ „Senevita“, kurioje slaugomi pensinio amžiaus žmonės su dideliu specialiųjų poreikių lygiu ar turintys įvairią negalią. Liga nustatyta 11 gyventojų ir 3 globos namų darbuotojams. Kiek mažiau, 8 atvejai nustatyti Riešės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, kur serga 7 pacientai ir 1 darbuotojas. Visi minėtų socialinės globos įstaigų sergantieji yra izoliuoti, jiems pasireiškia lengvo ir vidutinio sunkumo koronaviruso infekcijai būdingi simptomai ir hospitalizacija nereikalinga.

Nuotoliniame posėdyje kartu su skirtingų įstaigų atstovais aptartos priemonės ir tolimesni veiksmai siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą globos įstaigose. Kol kas situacija šiose įstaigose yra kontroliuojama, socialinės globos įstaigos nedelsiant ėmėsi visų reikiamų priemonių. Bendradarbiaujant su NVSC yra atliekamos visos reikalingos procedūros, pakartotinai testuojami gyventojai ir darbuotojai. Pasak globos įstaigų vadovų, darbuotojų stygius kol kas nejaučiamas, pasitelkiami vidiniai žmogiškieji ištekliai. Siekiant, kad virusas neišplistų, yra suburtos atskiros darbuotojų komandos, reguliuojami darbuotojų srautai bei vyksta pamaininis darbas, kad darbuotojai neturėtų kontaktų. Socialinės globos namai aprūpinti ir asmens apsaugos priemonėmis.

Posėdyje taip pat aptarti veiksmai, kurių reikėtų imtis, jeigu situacija pablogėtų. Kalbėta apie savanorių įtraukimą bei skirtingų institucijų bendradarbiavimą ir pagalbą. Pasak Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorės Liucinos Kotlovskos, jei būtų poreikis, Savivaldybė nedelsiant prisidėtų ir bendradarbiaujant su įstaigomis, užtikrintų visą reikiamą pagalbą.

„Visada laukiame atgalinio ryšio ir jei bus poreikis, kartu ieškosime bendrų sprendimų, siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui. Pirmoji Covid-19 banga taip pat buvo smogusi socialinėms įstaigoms, infekcija plito ir tarp sergančiųjų, kurie priklauso rizikos grupei, ir tarp darbuotojų. Iš pirmos bangos pasimokėme, įgijome daug patirties ir stiprybės, todėl ir toliau bendradarbiausime, nes tik visi kartu galime įveikti šią klastingą ligą“, – L. Kotlovska.

Lapkričio 23 d. duomenimis Vilniaus rajone Covid-19 liga serga 939 asmenys, 792 – yra izoliacijoje.

 

Shadow up