kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vėlinių ilgąjį savaitgalį gyventojai raginami elgtis atsakingai ir apgalvotai

Šiais metais aplankyti artimųjų kapų turėsime papildomą laisvą dieną – lapkričio 2-ąją minima Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena šiemet yra nedarbo diena. Atsižvelgiant į augantį koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičių šalyje, ilgąjį savaitgalį raginame gyventojus nepamiršti apie pagrindinius saugumo reikalavimus bei teikiamas rekomendacijas, saugoti save ir kitus, kad svarbios mirusiųjų atminimo ir pagerbimo dienos netaptų koronaviruso plitimo priežastimi.


Planuokime laiką, nesibūriuokime ir laikykimės sveikatai svarbių reikalavimų

Prieš Vėlines visada skubame sutvarkyti mirusiųjų artimųjų kapus, prisimename juos uždegdami žvakutes. Tačiau dėl nepalankios epidemiologinės situacijos šalyje, gyventojai kviečiami elgtis apdairiai ir sąmoningai.

Siekiant išvengti susibūrimų, raginame gyventojus planuoti savo laiką ir pagal galimybę artimųjų kapus tvarkyti ir aplankyti iš anksto. Svarbu pabrėžti ir tai, kad prieš Vėlines ypač dideli skubančių aplankyti kapus žmonių susibūrimai susidaro viešajame transporte. Todėl keliaujančius viešuoju transportu gyventojus raginame pasirinkti tinkamą laiką, nepalikti visko paskutinėms spalio dienoms bei rūpintis savimi ir aplinkiniais – dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas. Jei jaučiate peršalimo simptomus – likite namuose.

Kapų lankymui skirtas prekes – žvakes, gėles ir kitus būtinus dalykus, taip pat raginame pirkti iš anksto, o ne paskutinėmis akimirkomis prieš vykstant lankyti artimųjų kapų. Taip išvengsite susibūrimų prekybos vietose, kuriose tokiomis dienomis ypač daug pirkėjų. 

Tikinčiuosius bažnyčiose taip pat raginame laikytis 2 metrų atstumo, dėvėti kaukes ir dezinfekuoti rankas. Jaučiantieji peršalimo ligoms būdingus simptomus yra raginami melstis namuose.

Siekiant išvengti viruso plitimo, taip pat verta atsisakyti nebūtinų susitikimų. Dauguma labiausiai nuo šio klastingo viruso nukentėjusių gyventojų yra būtent vyresnio amžiaus ar lėtinėmis ligomis sergantys žmonės, mūsų tėvai ir seneliai. Mylėdami juos ir rūpindamiesi jais, susilaikykime nuo tiesioginių susitikimų.

„Šalyje daugėjant COVID-19 ligos atvejų, raginame visus gyventojus būti sąmoningais ir nepamiršti sveikatos apsaugos priemonių, kurios daugeliui tapo įprastos. Vilniaus rajonas pagal epidemiologinį rodiklį patenka į geltonąją zoną, o tai reiškia, kad negalime prarasti budrumo ir siekiant suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turime atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų. Būkime sąmoningi, saugokime vieni kitus ir praleiskime šias šventes ramiai bei saugiai – kapus tvarkykime šiomis dienomis, nepalikime visko kitam savaitgaliui. Lapkričio 1-2 dienomis venkime giminių susibūrimų uždarose patalpose, nevažiuokime į svečius pas tėvus, artimuosius“, – ragina Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska ir primena, kad ir bendraujant lauke turėtume nepamiršti dėvėti veido apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo, o pokalbiai neturėtų užtrukti. Važiuojant į kitą savivaldybę, būtina nepamiršti atsižvelgti į tai, į kurią zoną pagal epidemiologinius rodiklius ji patenka ir laikytis ten taikomų viruso plitimo valdymo rekomendacijų.

Kur bebūtume – svarbiausia saugumas

Kitą savaitę (spalio 26-30 d.) atostogas turintys mokiniai ir jų tėveliai, taip pat raginami nepamiršti saugumo reikalavimų. Mokiniai atostogų metu turėtų vengti viešųjų vietų, pramogų ir bet kokių kitų žmonių susibūrimo vietų. Praleiskite atostogas ramiai ir saugiai savo namuose, nesusitikinėkite su draugais.

Vyriausybė vakar pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir profesinio mokymo įstaigose skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė: mokiniai vieną savaitę atostogaus, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu. Pradinių klasių mokiniai po savaitės trukmės atostogų grįš į mokyklas.

Taip pat primename, kad šiandien yra paskutinė diena kuomet rinkėjai gali iš anksto pareikšti savo valią Seimo rinkimuose. Artėjantį sekmadienį (spalio 25 d.) vyks antrasis Seimo rinkimų turas, kurio metu gyventojai galės balsuoti tik savo apylinkėse pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

Rinkėjus, kurie rinkimų dieną negalės atvykti į apylinkes, kviečiame pasinaudoti galimybe balsuoti iš anksto. Balsavimas išankstinio balsavimo vietose truks iki 20 valandos. Balsuoti iš anksto, kaip įprasta, galima Vilniaus rajono savivaldybės (Rinktinės g. 50, Vilnius) pirmajame aukšte, o taip pat Nemenčinėje (Švenčionių g. 12).

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, rinkėjai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, turėti savo rašymo priemones bei laikytis saugaus atstumo nuo kitų rinkėjų ir komisijos narių (1-2 metrų).

 

Saugokime save ir kitus. Būkime sveiki!

 

Shadow up