kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

SND balionų šalinimas daugiabučiuose namuose: skelbiami rangovai, turintys teisę vykdyti darbus

Įgyvendinant suskystintų naftos dujų (toliau – SND) balionų, naudojamų maistui gaminti daugiabučiuose namuose keitimo elektra arba gamtinėmis dujomis programą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT) skelbia elektros įrenginių įrengimo veiklą vykdančių rangovų ir elektros įrenginių eksploatavimo veiklą vykdančių rangovų, turinčių teisę įrengti elektros įrenginius, sąrašus.


Iš beveik 900 3-jų* aukštų ir aukštesnių daugiabučių (įskaitant 2-jų aukštų daugiabučius namus su mansardomis/palėpėmis, kuriuose įrengti butai ir eksploatuojami dujų balionai), apsisprendusių dar šias metais su valstybės parama pasikeisti dujų balionus į saugius energijos šaltinius, daugiau kaip 98 proc. pasirinko maisto ruošimui naudojamus SND balionus pakeisti elektros energija.

Daugiabučio namo, kuriame numatoma vykdyti projektą ir kuris įtrauktas į VERT viešai skelbiamą sąrašą, gyventojai iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo apsispręsti ir pasirinkti alternatyvų energijos šaltinį (elektrą ar dujas).

Kitas žingsnis – pasirinkti rangovą, kuris atliks namo vidaus tinklo (laiptinės/butų ir įrangos) rekonstrukcijos darbus, kartu įvertinant ir poreikį didinti tinklo pajėgumus. Norint pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, darbų sąmatos turi būti parengtos ir pateiktos AB „Energijos skirstymo operatorius“ iki 2020 m. spalio 1 d.

Iki šio termino paraiškas turi pateikti ir tie daugiabučiai, kuriems nereikalingas namo bendraturčių sutikimas (balsavimas), o esami AB „Energijos skirstymo operatorius“ tinklai iki pagrindinio namo įvado suteikia galimybę pasinaudoti valstybės parama rekonstruojant tik esamus tinklus butuose.

Visus rangos darbus būtina atlikti iki lapkričio 30 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus.

Valstybės parama vienam butui, iš kurio šalinamas SND balionas, šiais metais sieks iki 600 Eur.

VERT primena, kad 3-jų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami nuo 2022 m pabaigos. 

Anksčiau apie SND balionų keitimą alternatyviais energijos šaltiniais rašėme čia.

Priemonę administruoja VšĮ Lietuvos energetikos agentūra.

 

Asociatyvi nuotr. pixabay.com

 

Shadow up