kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pasivaikščiojimas po Šveicarijos mišką

Dar antikos šviesuolis Hipokratas teigė, jog ėjimas – pats geriausias vaistas nuo ligų. Neabejojame, kad dar didesnę naudą žmogui teikia malonus pasivaikščiojimas po nuostabiai išsiskleidusią pavasarėjančią gamtą. Tęsdami pasakojimą apie įdomiausius Vilniaus rajono gamtinius objektus – kviečiame atrasti nuostabiąsias „Lietuvos Šveicarijos” apylinkes.


Anksčiau pasirodžiusiame straipsnyje kvieteme Jus į Neries regioninį parką ir pasivaikščioti Karmazinų arba Dūkštų pėsčiųjų takaiso Šį kartą siūlome virtualiai pakeliauti po Daubėnų kraštovaizdžio draustinį.

Draustinio plotas - 675 ha.D Jis yra įtrauktas į Europos bendrijos saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“. („Natura 2000“ tinklas skirtas apsaugoti retas ir nykstančias augalų ir gyvūnų rūšis, jų gamtines buveines visoje Europoje.) Pasižiūrėję į žemėlapį pamatysime, kad draustinį kerta Rudaminos upelis. Ši vieta - pagrindinė saugomų, į Lietuvos raudoną knygą įrašytų drugių buveinė - Šiaurinio auksinuko (Lycaena helle) ir Didžiojo auksinuko (Lycaena dispar). Šiaurinis auksinukas gyvena pelkėtose paupių pievose, paežerėse, skraido gegužės ir birželio mėnesiais. Didysis auksinukas, taip pat reta Lietuvoje drugelių rūšis, skraido vėliau - birželio ir liepos mėnesiais, mėgsta šlapias paupių pievas, kartais galima šių drugių sutikti ir sausesnėse vietovėse.

Daug ką apie draustinio kraštovaizdį sufleruoja šalia esantis kaimas, kurio pavadinimas – Šveicarai. (Šveicarija - kalnų šalis). Draustinio teritorija yra labai kalvota, čia taip pat stūkso Gegužinės piliakalnis – apie šį piliakalnį žinoma labai mažai, bet užlipti į jį tikrai verta – piliakalnio šlaitas yra labai status, tačiau nuo jo viršūnės atsiveria gražus apylinkės vaizdas. Šalia gyvenvietės žaliuoja Šveicarijos miškas.

Kelionę po draustinį patogiausia pradėti nuo Šveicarų kaimo – čia galima apžiūrėti seno malūno griuvėsius, medinį tiltą, po kuriuo teka Rudaminos upelis. Visai šalia - apaugęs medžiais ir krūmais, užpelkėjęs „laumių“ tvenkinys, prie kurio dažnai galima sutikti vietinių žvejų. Jeigu atvyksite automobiliu, geriausia jį palikti šalia tvenkinio ir– toliau keliauti pėsčiomis arba dviračiu. Keliai draustinio teritorijoje nėra pritaikyti lengviesiems automobiliams.

Kelionę taip pat galima pradėti ir iš kitos Daubėnų kraštovaizdžio draustinio pusės - Gegužinės kaimo. Netoli kaimo yra ir anksčiau minėtas Gegužinės piliakalnis, o netoliese ir poilsiavietė su keliais suoleliais ir stalu.

Nuotraukose - šio draustinio grožis pavasarį.

   
     

 

Shadow up