kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sėkmingi Kyviškių kaimo bendruomenės „Kyvija“ įgyvendinti projektai

Vasara prabėgo taip greitai, bet Kyviškių kaimo bendruomenė ją prisimins dar ilgai, nes ji buvo kupina nuotykių, linksmybių, gerų emocijų ir naujų pažinčių!


Šią vasarą Kyviškių kaimo bendruomenė „Kyvija“ sėkmingai įgyvendino net du projektus, susijusius su stovyklų vaikams ir kita neformaliąja vaikų ir šeimų švietimo veikla.

Pirmasis projektas „Vasarą praleiskime aktyviai ir linksmai“, projekto Nr. VILN-LEADER-6B-KJ-18-1-2019, buvo įgyvendinamas nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio. Šio projekto rėmuose buvo organizuotos 5 dienų trukmės nemokamos dienos stovyklos Šatrininkų seniūnijoje gyvenantiems vaikams. Stovykloje dalyvavo keturios grupės vaikų nuo 8 iki 15 metų amžiaus, t. y. iš viso daugiau kaip 70 vaikų.

Stovyklos metu buvo organizuoti įvairūs žaidimai, meniniai edukaciniai užsiėmimai, išvykos, ekskursijos. Stovyklos metu vaikai bandė pasimatuoti eigulio kepurę, susipažinti su miškininko darbu. Susiskirstę į komandas stovyklautojai turėjo įveikti ne vieną užduotį. Teisingai atlikti visas užduotis prireikė orientacinių sugebėjimų, bendradarbiavimo, loginio mąstymo. Organizuoti edukaciniai užsiėmimai mokė vaikus susikaupimo, pastabumo ir kantrybės, o žaisdami įvairius žaidimus vaikai smagiai praleido laiką, varžėsi tarpusavyje, padėjo vieni kitiems ir mokėsi vieni iš kitų.

Stovyklos metu vaikai daug tyrinėjo gamtą, o taip pat turėjo puikią progą susipažinti su Vikingų gyvenimu – patys kūrėė ugnį, malė grūdus, kepė duoną, rinko žoleles ir virė stebuklingo skonio arbatą, žaidė įvairius senovinius žaidimus, matavosi kario ginkluotę.

To paties projekto rėmuose taip pat buvo organizuoti 2 pramoginiai–edukaciniai renginiai šeimoms. Projekto dalyvių laukė plaukimas baidarėmis, sportinės grupinės rungtys, žaidimai, kitos aktyvaus laisvalaikio veiklos ir apdovanojimai. Šeimos savaitgalių pagrindinis tikslas buvo paskatinti šeimas kartu prasmingai ir aktyviai leisti laiką, integruojant socialinę atskirtį patiriančius asmenis į bendruomenę, ugdant fizinį aktyvumą ir bendruomeniškumą. Iš viso projekto įgyvendinimo metu, šeimų savaitgaliuose sudalyvavo 80 dalyvių.

Projektas finansuotas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų ir Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Antrasis Kyviškių kaimo bendruomenės „Kyvija“ projektas „Vaikų dienos stovykla „Keliaukime, pramogaukime, bendraukime“ buvo įgyvendintas rugpjūčio mėn. pabaigoje. Projekto rėmuose organizuotoje 5 dienų trukmės stovykloje dalyvavo vaikai, besimokantys Vilniaus rajono savivaldybės mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Stovykloje dalyvavo ne tik vaikai iš Kyviškių pagrindinės mokyklos, bet ir vaikai iš Mickūnų, Egliškių Šv. Jono Bosko, Rukainių gimnazijų bei Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos. Iš viso stovykloje sudalyvavo 45 vaikai nuo 8 iki 12 metų amžiaus. Stovyklos metu vaikai daug keliavo, pramogavo ir bendravo!

Projektas finansuotas iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų ir tėvų įnašų.

 

 

Nuotr. ir informacija Kyviškių kaimo bendruomenė „Kyvija“

Shadow up