kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Baigėsi vaikų vasaros stovykla Rudaminoje

Vasara prabėgo labai greitai. Baigėsi taip pat ir vasaros atostogos. Vaikai jau grįžo į savo mokyklas. Grįžo su kuprinėmis pilnomis įspūdžių, kuriais mielai pasidalys su klasės draugais. Praėjusias atostogas ypač įsimins tie vaikai, kurie dalyvavo Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro organizuotoje vaikų vasaros stovykloje.


Ši stovykla vyko septynias savaites, liepos 13 – rugpjūčio 27 dienomis. Vaikai laiką leido akylai prižiūrimi animatorių ir pedagogų. Stovykloje galėjo dalyvauti 6-12 metų vaikai. Buvo sudarytos 4 grupės, kurios buvo labai gausios ir trikalbės. Organizatoriai buvo paruošę turtingą programą. Kiekvienai stovyklos savaitei buvo sugalvotas konkretus šūkis, kuriuo vadovaujantis buvo ruošiamos įvairios veiklos ir žaidimai.

Pirmos stovyklos savaitės tema buvo: „Susipažinkime vieni su kitais, kas yra kas ...“. Šią savaitę jaunieji stovyklautojai išmoko stovyklos šokio, aktyviai dalyvavo įvairiuose integracijos ir pažinimo žaidimuose. Šių žaidimų metu buvo sukurtas stovyklos plakatas. Pirmąją stovyklos savaitę taip pat vyko trumpos anglų kalbos pamokos. Stovyklautojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kurio metu buvo skaitomos pasakos. Vaikai susipažino su pasaka „Aladino lempa“. Stovyklos dalyviai taip pat žiūrėjo animacinį filmą „Troliai“, po kurio vyko viktorina, skirta šiam filmui. Šią savaitę vaikai taip pat dalyvavo meniniame užsiėmime „Ką man patinka daryti“ ir žaidė fizinius žaidimus. O pirmojo susitikimo pabaigoje veido tapyba vaikams suteikė daug teigiamų emocijų.

Antrosios savaitės tema buvo „Sveikas protas sveikame kūne!“. Šį kartą organizatoriai paruošė nepaprastai įdomią programą, kurioje buvo gausu įvairių edukacinių užsiėmimų, skirtų sportui, sveikatai ir sveikai mitybai. Dailės užsiėmimo metu stovyklautojai gamino galvos apdangalą „Raudonasis kryžius“ (gydytojo ženklas). Stovyklos organizatoriai supažindino dalyvius su pirmosios pagalbos kursu. Vaikai išmoko atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą (žmogaus reanimaciją). Kiekvienas stovyklos dalyvis galėjo išbandyti savo sugebėjimus ir poromis atlikti pirmosios pagalbos ciklą. Vaikai taip pat susipažino su higienos taisyklėmis. Jie išmoko kaip reikia kruopščiai nusiplauti rankas, kaip prižiūrėti dantis, šukuoti plaukus, saugoti odą nuo saulės ir ką daryti susižeidus.

Stovyklos metu vaikai buvo supažindinti su sveikos mitybos principais. Stovyklautojai susipažino su daržovėmis ir vaisiais, kurie yra kasdieniai mūsų maisto piramidės herojai. Ši veikla buvo derinama su anglų kalbos mokymu, nes vaikai taip pat šia kalba išmoko daržovių ir vaisių pavadinimus. Čia buvo naudingos tokios dainos kaip „Daržovių daina“ ir „Vaisių daina“. Dailės užsiėmimo „Maisto piramidė“ metu vaikai nupiešė sveikos mitybos piramidę.

Antrąją savaitę vaikų laukė įvairios sporto varžybos, taip pat kieme vyko žaidimas „Kvadratas“, kurį stebėjo kvalifikuotas sporto specialistas. Itin aktyvios antros stovyklos savaitės pabaigoje vyko pokalbis „Sportas – tai gyvenimas!“. Šio pokalbio metu vaikai aptarė, kas yra sportas ir kokį vaidmenį jis vaidina žmogaus gyvenime. Jie taip pat daug sužinojo apie įvairias sporto disciplinas.

Vaikų vasaros stovyklos metu, rugpjūčio 11 d., vyko proto mūšis, kurį organizavo Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka. Stovyklos dalyviai buvo suskirstyti į keturias komandas, susidedančias iš 5 žaidėjų. Kiekvienai komandai buvo pavesta per vieną minutę išsirinkti kapitoną ir per dvi minutes sugalvoti savo komandos pavadinimą. Varžėsi šios komandos: „Pikaču“, „Piratai“, „Kaktusai“ ir „Auksinė žuvis“. Bibliotekos darbuotojų parengti klausimai buvo susiję su knyga ir jos atsiradimo istorija. Dalyviai turėjo atsakyti, pavyzdžiui, į tokius klausimus, kaip: kas pirmą kartą išspausdino knygą, kaip vadinasi knygos vagis, kas yra biblioterapija ir kt. Taip pat buvo klausimų apie Vilniaus rajono savivaldybės centrinę biblioteką. Kiekvienas dalyvis gavo dovanų ir diplomus. Pagrindiniai prizai – kuprinės su bibliotekos atributais – nukeliavo pas „Auksinės žuvelės“ komandos narius.

Kita vasaros stovyklos vaikams Rudaminoje savaitė prabėgo vadovaujantis dviem šūkiais: „Muzikos pasaulyje“ ir „Faunos pasaulis“. „Muzikos pasaulio“ tema panardino stovyklos dalyvius į neįprastai turtingą ir gražų melodijų pasaulį. Organizatoriai supažindino vaikus su įvairiais muzikos instrumentais ir įvairių stilių muzika. Taip pat įvyko žaidimas su instrumentais. Kiekvienas stovyklos dalyvis turėjo pristatyti po vieną muzikos instrumentą. Vaikai, suskirstyti į mažesnes grupes, paruošė muzikinius kūrinius, kuriuos vėliau atliko Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro scenoje. Tokiu būdu jaunieji stovyklautojai galėjo pasijusti tikrais artistais. Malonia staigmena vaikams buvo susitikimas su talentingu vokalistu, TV laidos „X faktorius“ finalininku Norbertu Latkovskiu, kuris vaikams atliko keletą dainų skirtingais muzikos stiliais.

Tema „Faunos pasaulis“ pakvietė stovyklautojus susitikti su gyvūnais. Vaikai susipažino su Afrikoje gyvenančiais gyvūnais, su jūros ir miško gyvūnais. Po trumpo susipažinimo dalyviai sprendė viktoriną ir kryžiažodžius apie gyvūnus. Vėliau vaikai žiūrėjo animacinį filmą „Madagaskaras“, kuriame pasakojama apie nepaprastus zoologijos sodo gyvūnų nuotykius. Pasibaigus filmui vaikai jį aptarė.

Viena iš vasaros stovyklos savaičių buvo skirta teatrui. Susipažinti su stovyklautojais atvyko Vladislavo Sirokomlės muziejaus Bareikiškėse direktorė Helena Bakulo. Helena Bakulo vaikams pristatė lėlių teatrą, papasakojo apie tai, kokios būna lėlės. Edukacinio užsiėmimo metu stovyklautojai turėjo galimybę patys pasigaminti lėles, su kuriomis vėliau vaidino teatre. Visą šios savaitės laiką buvo kalbama apie teatrą. Vaikai dalyvavo įvairiose inscenizacijose apie „Raudonkepuraitę“, „Pelenę“.

Taip pat buvo surengta šokių savaitė. Vyko susitikimas su Ineta Dubininkaite – choreografe, dirbančia Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre. Šio susitikimo metu vaikai susipažino su šokiais, kurie turi ir neturi istorijos. Stovyklautojai išmoko „Kepurinskas“ ir „Candy“ šokius. Vaikai taip pat turėjo galimybę sukurti savo šokį, kurį vėliau pristatė savo draugams.

Vaikų vasaros stovykla buvo oficialiai uždaryta rugpjūčio 28 d. Finalinis renginys vyko Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro salėje. Tą dieną vaikai šoko stovyklos šokį, kurio buvo išmokę pirmąją stovyklos savaitę. Dalyvių laukė daug įdomių žaidimų ir užsiėmimų. Dideli balti meškiukai taip pat atėjo į šį susitikimą su vaikais. Dalyviams buvo įteikti stovyklautojų diplomai. Renginio pabaigoje vaikų laukė diskoteka, kurios metu galėjo gerai išsišėlti.

Vasaros stovyklą vaikams organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, kuriam vadovauja Violeta Cereška. Jaunųjų stovyklautojų globėjų vaidmenį atliko: Karolina Petrusevič, Renata Klim ir Norbert Latkovski.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras taip pat dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už finansinę paramą organizuojant vasaros stovyklą vaikams.

 Inf. Andžej Aškelovič
Nuotr. organizatorių

                       

Shadow up