kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijai – dar vienas naujas mokyklinis autobusiukas

Artėjant rugsėjo 1-ajai džiugi dovana Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijai – iškilmingos ceremonijos metu Gedimino prospekte prie V. Kudirkos aikštės perduotas naujutėlis 19 vietų Mercedes-Benz markės geltonasis mokyklinis autobusiukas. Tai jau antras gimnazijos mokyklinis autobusiukas.


Iš Gedimino prospekto į šalies savivaldybes iš viso iškilmingai išlydėti 25 nauji geltonieji autobusai. Rakteliai nuo mokyklinio autobusiuko įteikti ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pavaldume esančiai Vilniaus rajono Buivydiškių pagrindinei mokyklai. Susirinkusius moksleivius, mokytojus ir švietimo įstaigų vadovus Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. 

Nemėžio gimnazijos bendruomenė džiaugiasi gavusi dar vieną mokyklinį autobusiuką ir tikisi, kad skirta papildoma transporto priemonė padės sprendžiant susisiekimo ir mokinių pavėžėjimo klausimus.

„Mūsų gimnazijoje mokosi apie 700 mokinių. Praeitais metais kasdien autobusiuku važinėjo apie 130 vaikų. Šiemet pavėžėjimo poreikis yra dar didesnis, skaičiuojame, kad vaikų skaičius, kuriuos reikės vežioti į mokyklą ir atgal padaugės apie 20 proc. Kiekvieną dieną mūsų autobusiukas padaro po 3 reisus ryte ir 5 reisus po pamokų vežant vaikus iš atokesnių, daugiau negu 3 km nuo gimnazijos atitolusių gyvenviečių. Vien iš ryto autobusiukas nuvažiuoja apie 95 km, o bendras vienos dienos kilometražas siekia apie 300 km“, – sakė direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams Vanda Artimavičienė.

Džiaugiamės, kad šiemet turėsime dar vieną mokyklinį autobusiuką, kuris išspręs mums, tėvams ir vaikams aktualų pavėžėjimo klausimą ir dar daugiau vaikų galės saugiai pasiekti gimnaziją, o po pamokų grįžti namo“, – sakė nauju autobusiuku besidžiaugianti Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos administracija.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso nupirkti 1 156 geltonieji autobusai. Be šiandien mokyklas pasiekusių 25 autobusiukų, 21 mokyklinis autobusas į mokyklas iškeliaus rugsėjo mėnesį. O iki metų pabaigos ministerija numato įsigyti ir savivaldybėms paskirstyti dar 40 mokyklinių autobusų.

Autobusai skirti pavežti specialių ugdymosi poreikių turinčius mokinius, kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenančius moksleivius, kad kelionė į mokyklą ar iš jos truktų trumpiau. Taip pat jais bus vežami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo. Geltonaisiais autobusais mokiniai taip pat gali vykti ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas.

19 vietų mokykliniuose autobusuose dėl moksleivių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

Vilniaus rajono mokyklinių autobusų parkas yra nuolat papildomas ir atnaujinamas. 2016 m. duomenimis, mokyklinius autobusus turėjo 81 proc. Vilniaus rajono švietimo įstaigų, o šiuo metu mokyklinio autobuso neturi tik viena Vilniaus rajono savivaldybės pavaldume esanti pagrindinė mokykla. Tai viena daugiausiai mokyklinių autobusiukų 47 turinti rajono savivaldybė visoje Lietuvoje. Daugiau nei pusė geltonųjų autobusų, priklausančių Vilniaus rajono savivaldybės pavaldumo mokykloms buvo įsigyti iš Savivaldybės biudžeto (19), Lenkijos valstybės lėšų (6) ar kitų šaltinių (2). Iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos gauta 20 autobusiukų.Shadow up