kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Modernėjanti Maišiagala tampa vis patrauklesnė

Žavus Vilniaus rajono miestelis Maišiagala tampa vis patrauklesnis dėl čia įgyvendinamų modernizavimo projektų. Nuo šių metų liepos Maišiagalos miestelio gyventojai ir svečiai gali apsipirkinėti patrauklesnėje turgavietėje. Prekyvietė buvo modernizuojama metus: jos teritorijoje buvo atnaujinti prekybos paviljonai, aptvėrimas, apšvietimas, atlikta elektros įvado rekonstrukcija, įrengtos dangos, sutvarkyta veja, parkavimo zona, įrengta mažoji architektūra ir vaizdo stebėjimo sistema.


Po modernizavimo turgavietė dirba tik sekmadieniais, tačiau planuojama, kad ateityje prekybos dienų padaugės.

Modernesnė turgavietė Maišiagaloje kainavo daugiau kaip 400 tūkst. eurų. Darbai buvo finansuojami pagal 2014-2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“. Projektą finansavo Vilniaus rajono savivaldybė, lėšos taip pat skirtos iš valstybės biudžeto ir ES fondų.

Maišiagaloje taip pat sutvarkyti šaligatviai. Maišiagalos Jogailos bei Širvintų g. infrastruktūros sutvarkymas Vilniaus rajono savivaldybei atsiėjo 130 tūkst. eurų. Už šią sumą Maišiagalos Jogailos bei Širvintų g. buvo demontuota sena šaligatvio danga ir įrengtas naujas šaligatvio ir dviračių tako ruožas.

2018 metais Vilniaus rajono savivaldybė inicijavo projektą „Kompleksiškas Maišiagalos miestelio viešųjų erdvių: prekyvietės, skvero, sporto aikštyno sutvarkymas ir jų pritaikymas bendruomenės poreikiams“. Jo tikslas yra prisidėti prie sąlygų gyventojų užimtumui didėti sudarymo, padidinant viešųjų poilsio ir laisvalaikio, verslo erdvių prieinamumą Maišiagalos miestelyje.

Projektu siekiama gerinti poilsio ir laisvalaikio, verslo sąlygas Maišiagalos miestelio gyventojams, didinti vietos gyventojų aktyvumą, pritraukti juos į sutvarkytą viešąją infrastruktūrą. Tikimasi, kad, įgyvendinus projektą, gyvenimo kokybė Maišiagaloje pagerės, taip pat bus pagerintos sąlygos privačių materialinių investicijų pritraukimui į gyvenvietę, o šiomis investicijomis atitinkamai bus sukurta naujų darbo vietų. Modernaus sporto aikštyno, viešosios erdvės, turgavietės įrengimas paskatins smulkaus verslo, pirmiausia prekybos, maitinimo, įvairaus inventoriaus nuomos ir pan. paslaugų plėtrą.

Pagal šį kompleksišką projektą Maišiagalos miestelyje ne tik buvo modernizuota prekyvietė ir sutvarkyta Jogailos bei Širvintų g. infrastruktūra, miestelyje taip pat įrengta viešoji erdvė (skveras). Prieš skvero įrengimą gyvenvietėje buvo nugriautas pastatas, paklota nauja danga, sutvarkyta veja ir įrengta mažoji architektūra.

Šiuo metu miestelyje taip pat modernizuojamas sporto aikštynas (futbolo aikštė, krepšinio-tinklinio aikštelė, bėgimo takai, drenažo rekonstrukcija, gimnastikos ir lauko treniruoklių įrengimas, aptvėrimas, apšvietimas, pėsčiųjų takai, mažoji architektūra, el. įvado rekonstrukcija, vaizdo stebėjimo sistema).

Visą projektą ketinama baigti įgyvendinti kitąmet.


Shadow up