kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

ESOC: aptarti aktualūs su COVID-19 susiję klausimai

Šiandien, rugpjūčio 19 d., vyko Vilniaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro (toliau – ESOC) narių posėdis, kurio metu apžvelgta koronavirusinės infekcijos susirgimų situacija Vilniaus rajone ir aptartos reikalingos priemonės, padėsiančios užkirsti kelią koronaviruso plitimui. 


Posėdžio pradžioje VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vyriausioji gydytoja Vida Žvirblienė pristatė koronavirusinės infekcijos susirgimų statistiką Vilniaus rajone. Rugpjūčio 14 d. duomenimis, sergamumo rodiklis Vilniaus rajone siekia 11 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Šiuo metu serga 40 žmonių, maždaug tiek pat yra saviizoliacijoje. Iš viso skaičiuojama 320 susirgimo atvejų, pasveiko 273 ir 3 mirė. Šio pirmadienio duomenimis, iš visų 11 savivaldybių, kuriose fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga negu kitose Lietuvos savivaldybėse, Vilniaus rajonas yra 10 vietoje, tačiau, pasak vyr. gydytojos V. Žvirblienės, sergamumo rizika išlieka nemaža, todėl nuolat reikia stebėti situaciją ir išlikti budriems.  

Reaguojant į naujojo koronaviruso (COVID-19) susirgimų skaičiaus didėjimą šalyje, vyr. gydytoja Vida Žvirblienė kartu su Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktore Liucina Kotlovska taip pat aptarė apsaugos priemonių užtikrinimą medicinos darbuotojams, kurie pandemijos metu padėjo tinkamai apsaugoti poliklinikos darbuotojus ir jų dėka nesusirgo nei vienas medicinos darbuotojas.

Taip pat apžvelgta galimybė aprūpinti žmogiškaisiais ištekliais Vilniuje dirbantį ir Vilniaus rajono gyventojus aptarnaujantį mobilų punktą, kadangi rudenį tikėtinas dar didesnis norinčių išsitirti žmonių srautas. „Atėjus rudeniui ir atvėsus orams padaugės viršutinių kvėpavimo takų susirgimų ir bus sunku atskirti ar tai gripas, ar koronavirusinė infekcija. Tačiau mes jau ruošiamės ne tik antrajai koronaviruso bangai, bet ir gripo sezonui, vykdome gripo vakcinų užsakymus ir kai jos pasieks polikliniką, informuosime žmones apie galimybę pasiskiepyti“, – patikino vyr. gydytoja V. Žvirblienė ir kalbėdama apie poliklinikos paslaugų prieinamumą, pabrėžė, kad poliklinika sugrįžo prie kontaktinių konsultacijų, o sustiprinus skambučių centrą, nepriskambinusiems į registratūrą žmonėms visada yra perskambinama, todėl problemų dėl registracijos telefonu nekyla.

Su kitų tarnybų atstovais aptartos galimybės aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis bei atlikti koronavirusinės infekcijos tyrimus, kuomet darbuotojai vykdami į iškvietimą galimai turėjo sąlytį su sergančiuoju. Skirtingų tarnybų atstovai taip pat pasidalino patirtimi ir aptarė būdus, kurie galėtų prisidėti prie infekcijos plitimo grėsmės sumažinimo. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė patikino, kad didelį nerimą kelia Rudaminos turgavietė, kurioje prekybininkai ir pirkėjai nesilaiko nustatytų asmens apsaugos reikalavimų – nesilaiko saugaus atstumo, nedėvi veido kaukių, o ir srautas žmonių yra per didelis. Ieškant sprendimo, buvo sutarta, kad turgavietėje bus dažniau vykdomi patikrinimai, o prekybininkai ir pirkėjai raginami laikytis visų nustatytų asmens apsaugos reikalavimų, saugoti save ir kitus.

Posėdžio pabaigoje ESOC nariai išanalizavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos rašte nurodytas metodines rekomendacijas savivaldybėms, aptarė iškilusius klausimus ir apibendrino pandemijos metu įvykdytus darbus. Siekiant užtikrinti kuo efektyvesnį centro darbą, ESOC nariai kalbėjo apie efektyvesnį informacijos teikimą, apsikeitimą su skirtingomis tarnybomis bei glaudų tarpusavio bendradarbiavimą.

„Koronaviruso infekcijos pandemija yra rimtas išbandymas kiekvienam iš mūsų ir šalyje fiksuojant vis daugiau susirgimo atvejų, turime ruoštis įvairiems scenarijams. Sėkmingai suvaldėme viruso plitimą Nemenčinės mieste, tačiau, kad situacija nepasikartotų, raginu žmones saugoti save ir kitus, laikytis visų nustatytų reikalavimų. Mes savo ruožtu stengsimės kontroliuoti situaciją ir ieškoti visų įmanomų sprendimų koronaviruso infekcijos plitimui sustabdyti. Šiandien, apžvelgus situaciją Vilniaus rajone, kartu su atitinkamomis tarnybomis numatėme priemones, išplėtosiančias savitarpio pagalbą epidemijos atveju“, – apibendrinama posėdį sakė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska.

Shadow up