kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pirmieji tikrinimai: saviizoliacijos pažeidimų neužfiksuota

Atlikus pirmuosius patikrinimus, kaip žmonės, kuriems patvirtintas koronavirusas (COVID-19) ir kurie gydomi namuose, bei su jais sąlytį turėję žmonės laikosi izoliavimosi taisyklių, neužfiksuota jokių pažeidimų. 


Tai parodė atsitiktinės atrankos būdu per savaitę, t. y. rugpjūčio 10–14 d. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) patikrinus 182 gyventojus iš 849, kurie privalėjo laikytis saviizoliacijos. Tokie tikrinimai pradėti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, reaguojant į gyventojų nuogąstavimus, kad gali būti atvejų, kai nesilaikoma būtinos izoliacijos.  

Iš 334 izoliuotis turinčių žmonių, kuriems patvirtinta lengva koronaviruso infekcijos forma ir kurių sveikatos būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje, NVSC patikrino 66. 

Iš 515 žmonių, įtariamų, kad serga, bei žmonių, turėjusių sąlytį su sergančiuoju koronavirusu, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje, NVSC patikrino 116. 

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, jei izoliuotis turinčio žmogaus nurodytoje izoliavimosi vietoje nebūtų rasta, būtų laikoma, kad jis galimai pažeidė izoliavimosi taisykles ir dėl to jam gali grėsti administracinė atsakomybė. 
 
„Įvertinus tai, kad visų izoliuotų žmonių patikrinti nėra galimybės, tikrinami atsitiktinai pasirinkti. Tokie tikrinimai pradėti neatsitiktinai, o reaguojant į žmonių nuogąstavimus, kad gali būti atvejų, kuomet nesilaikoma būtinos izoliacijos ir taip rizikuojama užkrėsti koronavirusu kitus. Tad pastarosios savaitės patikrinimų rezultatai, kai pažeidimų dėl saviizoliacijos reikalavimų laikymosi nenustatyta, leidžia džiaugtis atsakingu visuomenės požiūriu siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui. Tad ir toliau kviečiu visus elgtis atsakingai“, – sako ministras A. Veryga.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovas Robertas Petraitis priminė, kad izoliacija yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. 

„Tad visiems – ir suaugusiesiems, ir vaikams – dvi savaites rekomenduojama likti namuose, vengti socialinių kontaktų ir stebėti savo sveikatą.  Keturiolikos dienų laikotarpis nustatytas atsižvelgus, kad per tokį laiką nuo infekcinės ligos sukėlėjo patekimo į organizmą pradžios pasireiškia arba nepasireiškia simptomai, būdingi koronavirusinei infekcijai, t. y. karščiavimas, dusulys, kvėpavimo sutrikimai, kosulys ir kita“, – teigia NVSC vadovas R. Petraitis. 

Kaip izoliacijos laikosi grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių asmenys kontroliuoja policija ir savivaldybių administracijos. Paveiktų šalių sąrašą, iš kurių grįžus būtina izoliuotis, rasite čia.

Izoliacijos taisyklės 

● Palaikykite reguliarų ryšį (ne rečiau kaip kas 48 val.) su sveikatos priežiūros specialistu, kuris šiuo metu rūpinasi jumis.
● Visą izoliavimo laiką nepriimkite svečių ar lankytojų.
●Maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinkite nuotoliniu būdu – paprašykite draugų arba giminaičių ar kreipkitės į būtinų priemonių ar maisto produktų pristatymo paslaugas teikiančias įmones. Nesant tokios galimybės, šias paslaugas turėtų suteikti savivaldybės teritorijoje socialines paslaugas teikiančios įstaigos.
● Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.
● Jei buvote suplanavęs vizitus pas gydytojus specialistus, odontologą, pakeiskite vizito datą į vėlesnę.
● Kasdien matuokitės kūno temperatūrą ir stebėkite savo būklę dėl pasunkėjusio kvėpavimo. Pablogėjus sveikatos būklei, kreipkitės į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112.
● Pakeisti izoliacijos vietą galima tik gavus NVSC leidimą. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.


Išsamesnė informacija apie patikrinimus pateikiama pridedamose lentelėse.


IZOLIUOTIS TURINČIŲ ŽMONIŲ, KURIEMS PATVIRTINTAS KORONAVIRUSAS (COVID-19), PATIKRINIMAI 
(2020 m. rugpjūčio 10-16 d.)

Apskritis

Turinčių izoliuotis asmenų skaičius

Atrinktų patikrinimui asmenų skaičius

Patikrintų dėl izoliavimosi asmenų skaičius

Numatomų pradėti administracinių nusižengimų teisenų skaičius

Patikrintų asmenų (nuo izoliuotis turinčių) dalis

Šiaulių

8

2

2

0

25 proc.

Telšių

1

1

1

0

100 proc.

Kauno

78

22

21

0

27 proc.

Vilniaus

170

21

21

0

12 proc.

Alytaus

0

0

0

0

 

Marijampolės

0

0

0

0

 

Utenos

29

6

6

0

21 proc.

Tauragės

1

1

1

0

100 proc.

Klaipėdos

9

5

5

0

56 proc.

Panevėžio

38

9

9

0

24 proc.

Viso

334

67

66

0

20 proc.

 

IZOLIUOTIS TURINČIŲ ŽMONIŲ ĮTARIAMŲ, KAD SERGA BEI ŽMONIŲ, KURIE TURĖJO SĄLYTĮ SU SERGANČIUOJU KORONAVIRUSU, PATIKRINIMAI
(2020 m. rugpjūčio 10-16 d.)

Apskritis

Turinčių izoliuotis asmenų skaičius

Atrinktų patikrinimui asmenų skaičius

Patikrintų dėl izoliavimosi asmenų skaičius

Numatomų pradėti administracinių nusižengimų teisenų skaičius

Patikrintų asmenų (nuo izoliuotis turinčių) dalis

Šiaulių

26

7

7

0

27 proc.

Telšių

4

4

3

0

75 proc.

Kauno

221

51

47

0

21 proc.

Vilniaus

159

24

24

0

15 proc.

Alytaus

10

4

4

0

40 proc.

Marijampolės

0

0

0

0

 

Utenos

17

6

6

0

35 proc.

Tauragės

2

2

2

0

100 proc.

Klaipėdos

45

15

15

0

33 proc.

Panevėžio

27

8

8

0

30 proc.

Viso

515

121

116

0

23 proc.

 

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir SAM informacija


Shadow up