kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinė: infekcijos plitimo stabdymas

Paaiškėjus, kad Nemenčinė tapo COVID-19 infekcijos židiniu, Vilniaus rajono savivaldybės administracija operatyviai ėmėsi visų būtinų priemonių virusui stabdyti. Nemenčinės m. bei aplinkiniuose kaimuose penktadienį buvo dezinfekuojamos viešosios erdvės (gatvės, šaligatviai, stotelės, aikštės ir kt.), pradėta visų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekcija.


Nuo šeštadienio Nemenčinėje ir apylinkėse vyksta sustiprinta kontrolė – policijos ir Savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnai tikrina kaip laikomasi karantino režimo reikalavimų. Nuo šiandienos šiose vietovėse patruliuoja ir karo policija. Deja, bet vis dar pasitaiko karantino režimo pažeidimų. Velykų pirmadienį atliktų patikrinimų metu buvo nustatyti keli pažeidimai, kai viešose vietose gyventojai buvo be apsauginių veido kaukių (ar neprisidengę skarele, šaliku) bei du siuvimo įmonės UAB „Vilnikos“ darbuotojai pažeidė izoliavimosi taisykles.

Užkrečiamosios ligos protrūkis Nemenčinėje kilo įmonėje UAB „Vilnika“. Šiai dienai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis įmonėje patvirtinta 16 užsikrėtimo atvejų. NVSC informuoja visus sąlytį turėjusius asmenis, kurie privalo izoliuotis 14 dienų po turėto kontakto ir atlieka epidemiologinę diagnostiką.

NVSC bei Vilniaus rajono savivaldybės bendrų pastangų dėka „Vilnikos“ veikla yra sustabdyta. Tuo įsitikino šeštadienį Savivaldybės Viešosios tvarkos pareigūnai, kurie ir vakar budėjo prie įmonės, siekiant užtikrinti, kad NVSC nurodymas stabdyti veiklą yra vykdomas tinkamai. Siuvimo įmonei dar penktadienį buvo nurodyta nedelsiant nutraukti veiklą. NVSC davė terminą iki balandžio 15 d. NVSC nurodymu, UAB „Vilnika“ veikla privalo būti sustabdyta 14 dienų nuo paskutiniojo registruoto COVID-19 atvejo, t. y. iki 2020 m. balandžio 27 d. ar kito termino, atsižvelgiant į NVSC nurodymą, kuris bus motyvuotas pagal epidemiologinę situaciją.

Dėl koronaviruso bus tiriami „Senevitos“ darbuotojai

„Toks greitas infekcijos plitimas kelia susirūpinimą. Dabar mūsų pastangos maksimaliai skirtos situacijos Nemenčinėje suvaldymui. Tikėtina, kad susirgimų daugės. Stebėsime bei tikrinsime, kad panašių atvejų neatsitiktų ir kitose rajone esančiose įmonėse. Nustačius pažeidimus, bus imtasi atitinkamų veiksmų pagal kompetenciją. Bet norėčiau pabrėžti, kad tik mūsų visų sąmoningumas ir atsakingas elgesys padės apsaugoti vieni kitus ir taip stabdyti ligos plitimą.“, – apie susitelkimą kovoje prieš infekcijos plitimą kalbėjo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska.

COVID-19 atvejį nustačius Vilniaus rajono globos ir slaugos namų „Senevita“ aptarnaujančio personalo darbuotojui, baiminamasi, kad užkratas nepasiektų čia slaugomų senyvo amžiaus gyventojų, turinčių kitų gretutinių ligų, kuriems ši infekcija ypač pavojinga.

„Rytoj dėl užsikrėtimo koronavirusu pradedame tirti globos ir slaugos namų „Senevita“ darbuotojus. Įstaigoje dirba apie 150 asmenų. Bus ištirtas visas personalas – tai pirmasis etapas.“, – sako L. Kotlovska ir priduria, kad bus ištirti ir darbuotojai, kurie šiuo metu yra saviizoliacijoje.

„Svarstome galimybę ištirti ir „Vilnikos“ darbuotojus, bent jau tuos, kurie turėjo artimą kontaktą su patvirtintais ligos atvejais.“, – tęsė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė.


Socialinės įstaigos aprūpinamos asmens apsaugos priemonėmis

Rūpinantis gyventojų saugumu ir sveikata, Vilniaus rajone veikiančias socialinės globos įstaigas bei nevyriausybines organizacijas, teikiančias socialines paslaugas, Savivaldybė aprūpina asmens apsaugos priemonėmis. Nuolat yra renkama informacija, kokių apsaugos priemonių socialinės įstaigos vis dar stokoja. Šiuo metu, kai apsaugos priemonių paklausa rinkojeyra ypatingai išaugusi, nupirkti kaukių, respiratorių, kostiumų ar dezinfekcinio skysčio protingomis kainomis dažnai tampa tikru iššūkiu. Taip pat įstaigose yra laikomasi visų Operacijos centro vadovų nurodymų ir rekomendacijų, siekiant užtikrinti saugią veiklą.

„Džiugu, kad Operacijų centro vadovo sprendimu nuo ketvirtadienio planuojama kiekvieną savaitę organizuoti profilaktinius tyrimus ir globos namų personalui bei socialines paslaugas namuose teikiantiems darbuotojams. Nuo balandžio 10 d. profilaktiniai COVID-19 tyrimai turi būti atliekami slaugos ligoninių personalui. Galimai tokį sprendimą paskatino ir pastarieji įvykiai Nemenčinėje“, – svarstė L. Kotlovska.

Vilniaus rajono centrinė poliklinika bei Nemenčinės poliklinika tiria darbuotojus dėl koronaviruso. Nuo šiandienos Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje pradėjo veikti karščiavimo klinika. Rajone veikia mobilioji tepinėlių COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimo brigada.


Susitelkimas kovojant prieš koronaviruso plitimą

„Dėkoju visiems už geranorišką bendradarbiavimą – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento darbuotojams, policijos pareigūnams, mūsų rajono poliklinikų, seniūnijų ir Savivaldybės darbuotojams, Vilniaus rajono gyventojams. Tik mūsų bendrystės ir susitelkimo dėka galime priimti tinkamus sprendimus situacijos suvaldymui“, – apie efektyvią kovą prieš infekcijos plitimą kalbėjo administracijos direktorė bei pasidžiaugė rajono gyventojų pilietiškumu ir bendruomeniškumu, kad nelieka abejingi, pastebėję karantino režimo pažeidimus, sudrausmina netinkamai besielgiančius arba informuoja policiją.

Šiuo metu visi be išimties, tiek verslininkai, tiek darbuotojai, privalo būti sąmoningi. Atsakingai vertinkime savo veiksmus, saugokime save ir kitus. Tik nuo mūsų visų priklauso kada ir vėl galėsime gyventi be suvaržymų. Jeigu Jūs ar Jūsų pažįstami dirba įmonėse, kurios Jūsų manymu neužtikrina visų darbo saugos karantino metu reikalavimų – prašome apie šiuos pažeidimus informuoti Vilniaus rajono savivaldybę.

Šiai dienai NVSC duomenimis Vilniaus rajone yra patvirtinti 32 užsikrėtimo atvejai, saviizoliacijoje yra 517 asmenų.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Primename, kad atvirose viešosiose vietose galima lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (išskyrus šeimas), būtina laikytis saugaus ne mažesnio nei 2 m atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, paisyti asmens higienos reikalavimų. Nuo penktadienio įsigaliojo reikalavimas viešosiose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar prisidengti skara, šaliku ir kt.).

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Koronaviruso karštoji linija – 1808

Svarbiausia informacija apie koronavirusą (COVID-19) – www.koronastop.lt

Shadow up